220870
05.07.10,08:55
Pokazil sa mi mob.telefon idem vyberať nový.Viete poradiť ?máte niekto niektorý z týchto Nokií https://www.orange.sk/eshop/telefony.html?filterPayType1=POSTPAID
Skúsenosti s nimi hlavne tie zlé.Jednoduchosť ovládania, výdrž batérie,odolnosť voči prachu, a pod.
Moje požiadavky ,odolný voči mechanickému poškodeniu,Nokia,.Nepotrebujem nič cool:cool: ,nie som puberťák.
Ďakujem za všetky postrehy .;)
Laco-monter
05.07.10,07:08
Treba zagoogliť napr." NOKIA 6700 recenzia"

a tam sa dozvieš všetky potrebné informácie o parametroch daného telefonu.

Práve spomínanú Nokiu 6700 by som doporučoval,hlavne pre možnosť 5 Mpx

foťaku , pre rýchle a kvalitné fotenie.

Dnes sa už mobily s dlhou výdržou baterie nevyrábajú,lebo majú veĺký displej a ten konzumuje spústy energie,
takže výdrž baterie max. 4 dni
220870
05.07.10,07:14
Presne to ma zaujíma.Nájdem akú výdrž má v pohotovostnom režime ,600 a neviem koľko hodín...ale reál je iný,najmä ak sa používa veľký displai .
Laco-monter
05.07.10,07:19
..no je možné mať poruke rezervnú nabitú bateriu, ja som tak robil pri N 95
arizona
05.07.10,07:20
Ťažko poradiť, nepoznáme tvoj vkus ;)
Ja pred kúpou telefónu vždy čítam na nete recenzie, zatiaľ ma to nikdy nesklamalo. Napr. http://www.google.sk/search?q=%22nokia+%2Cv%C3%BDdr%C5%BE+bat%C3%A9rie% 2Codolnos%C5%A5+vo%C4%8Di+prachu%22&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a
( syn má Nokiu E72, vydržala ozaj nešetrné zaobchádzanie, je výhodou, že nemusíš so sebou nosiť NB, máš kanceláriu so sebou a voľnú wi-fi nie je problém nájsť hocikde . )
Čím viac funkcií a čím väčšia obrazovka, tým je kratšia výdrž batérie.
Niekedy telefony vydržali aj týždeń, dnešné, modernejšie vydržia cca 3 dni.
arizona
05.07.10,07:24
Presne to ma zaujíma.Nájdem akú výdrž má v pohotovostnom režime ,600 a neviem koľko hodín...ale reál je iný,najmä ak sa používa veľký displai .
Práve preto je dobré čítať recenzie, tam sa dozvieš konkrétne info, lebo tie od výrobcu bývajú často klamlivé.
Ak ti záleží na výdrži, tak potom nejaký starší typ. (menšia obrazovka, menej funkcií)
Ale pri lion batériách nie je problém hodiť na nabíjačku vopred, aj ked nie je ešte komplet vybitá
220870
05.07.10,07:51
Ťažko poradiť, nepoznáme tvoj vkus ;)
Ja pred kúpou telefónu vždy čítam na nete recenzie, zatiaľ ma to nikdy nesklamalo. Napr. http://www.google.sk/search?q=%22nokia+%2Cv%C3%BDdr%C5%BE+bat%C3%A9rie% 2Codolnos%C5%A5+vo%C4%8Di+prachu%22&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a
( syn má Nokiu E72, vydržala ozaj nešetrné zaobchádzanie, je výhodou, že nemusíš so sebou nosiť NB, máš kanceláriu so sebou a voľnú wi-fi nie je problém nájsť hocikde . )
Čím viac funkcií a čím väčšia obrazovka, tým je kratšia výdrž batérie.
Niekedy telefony vydržali aj týždeń, dnešné, modernejšie vydržia cca 3 dni.
Nešetrné zobchádzanie:)keby ste vedely čo si užil ten môj telefón po stavbách to ani puberťák nepochpí.:D:D:D
alla66
05.07.10,18:55
Pokazil sa mi mob.telefon idem vyberať nový.Viete poradiť ?máte niekto niektorý z týchto Nokií https://www.orange.sk/eshop/telefony.html?filterPayType1=POSTPAID
Skúsenosti s nimi hlavne tie zlé.Jednoduchosť ovládania, výdrž batérie,odolnosť voči prachu, a pod.
Moje požiadavky ,odolný voči mechanickému poškodeniu,Nokia,.Nepotrebujem nič cool:cool: ,nie som puberťák.
Ďakujem za všetky postrehy .;)

Ahoj, nenapísal si, ktorý paušál si berieš, pretože nie všetky telefóny sú dostupné ku každému paušálu a koľko € si ochotný zaplatiť. Prečo si sa zameral na značku Nokia?:eek: :)Tvojim požiadavkam / odolnosť, výdrž..../ vyhovuje
Sony Ericsson Elm


Elm spadá medzi telefóny klasickej konštrukcie

odolný voči prachu a striekajúcej vode
5 Mpix kamera, rýchle dáta

.Interná pamäť má veľkosť do 280 MB, pričom pamäť sa dá rozširovať cez microSD pamäťový slot. Výrobca deklaruje výdrž do 10 hodín pri hovoroch v pásmach GSM, resp. pohotovosť do 430 hodín. / do 240 min. v 3G, do 600 min v 2G. /
https://www.orange.sk/eshop/detailtelefonu.html?phoneId=9293
misomiso
05.07.10,19:07
Ťažko poradiť, nepoznáme tvoj vkus ;)
Ja pred kúpou telefónu vždy čítam na nete recenzie, zatiaľ ma to nikdy nesklamalo. Napr. http://www.google.sk/search?q=%22nokia+%2Cv%C3%BDdr%C5%BE+bat%C3%A9rie% 2Codolnos%C5%A5+vo%C4%8Di+prachu%22&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a
( syn má Nokiu E72, vydržala ozaj nešetrné zaobchádzanie, je výhodou, že nemusíš so sebou nosiť NB, máš kanceláriu so sebou a voľnú wi-fi nie je problém nájsť hocikde . )
Čím viac funkcií a čím väčšia obrazovka, tým je kratšia výdrž batérie.
Niekedy telefony vydržali aj týždeń, dnešné, modernejšie vydržia cca 3 dni.

Nikdy by som si nekupil telefon s OS Symbian, tie sa daju velmi lahko odpocuvat a este za to budes navyse ja platit. Nie je to iba teoreticka hrozba, par ludi s tym realne malo problemy.
bikam
05.07.10,19:09
Ak ti môžem odporučiť z vlastnej skúsenosti tak Nokiu 6303i. Ale v Orange je asi len pre firmu, ako som sa dočítala. Je to vynikajúci telefón, výborný foťák a výdrž batérie 7 - 10 dní podľa používania.
To isté som riešila pred necelým rokom - viac v téme Nokia versus Sony ericson (http://www.porada.sk/t119140-nokia-versus-sony-ericson.html)
220870
05.07.10,19:15
Som dlhoročný zákazník orange paušál mám tuším 100-ku a som "firma".Cena tel. ma moc netrápi ale vyhdzovať peniaze za niečo čo nevyužijem tiež nemusím.Máte niekto skúsenosti s GPS v tel ,funguje to a ako, dá sa to vôbec reálne využiť v praxi (malý displej).
alla66
05.07.10,19:29
Ak ti môžem odporučiť z vlastnej skúsenosti tak Nokiu 6303i. Ale v Orange je asi len pre firmu, ako som sa dočítala. Je to vynikajúci telefón, výborný foťák a výdrž batérie 7 - 10 dní podľa používania.
To isté som riešila pred necelým rokom - viac v téme Nokia versus Sony ericson (http://www.porada.sk/t119140-nokia-versus-sony-ericson.html)
Nokia 6303 potichu zvoní i keď má zvolený najvyšší stupeň hlasitosti:mee::mad:
220870
05.07.10,19:36
Nokia 6303 potichu zvoní i keď má zvolený najvyšší stupeň hlasitosti:mee::mad:
To je pre mňa super info.Som hluchý ako peň:D ,a často v hlučnom prostredí.:mad:
alla66
05.07.10,20:00
To je pre mňa super info.Som hluchý ako peň:D ,a často v hlučnom prostredí.:mad:
nepošuškal si;).... čo si myslíš o SE:---:D
220870
05.07.10,20:28
Budemo videli zatiaľ zháňam informácie.Nevyzerá zle.
sthruska
06.07.10,04:48
Laco-monter
06.07.10,12:47
Pozri http://mobile.itek.cz/mobilni-telefony-outdoor


Telefony outdoor su dobre tak pre vojakov, či drevorubačov. :(

tu ide prevažne o fotenie telefonom , nie o tom, či telefon vydrži 2 týždne bez nabíjania

alebo či nepukne pod kolesom auta. :rolleyes:
TomasHC
06.07.10,13:39
Ja mam Nokiu E52 - vid Orange (https://www.orange.sk/eshop/detailtelefonu.html?phoneId=6798), kupoval som ju ale cash vo velkosklade a mam v nej O2. Je trochu vacsi, ale ma velmi dobry displej, dlhu vydrz akumulatora (kludne aj 5-6 dni), vdaka OS Symbian sa tam da doplnit vela aplikacii, ma WiFi vo vybave, aj GPS na celkom slusnej urovni a ZADARMO.

EDIT:

Nokia 6120c - starsi model, kupis asi skor v bazare, maly, sikovny, slusna odolnost a vydrz, oproti E52 nema GPS a WiFi, ale ak to nepotrebujes...
220870
06.07.10,17:30
Dnes po návšteve v plesnivom pomaranči som myslel že trafí.Oni tý žabožrúti zrušili nízke paušály.Najnižší 100-ka + je v tom orange world a internet.Čo je pre mňa po skúsenosti z orange podvodníkmi absolútne neprijateľné.Tak som im tam zamával a lúčim sa už s zrejme dokonale prehnitým pomarančom.To bola posledná kvapka mojej trpezlivosti a ústupkov.
Zrejme skončím v O2.Tomas HC ako to tam u nich funguje zaujíma ma hlavne ich sieť či je to dostupné nepadá to?Dik.
TomasHC
06.07.10,19:35
Dnes po návšteve v plesnivom pomaranči som myslel že trafí.Oni tý žabožrúti zrušili nízke paušály.Najnižší 100-ka + je v tom orange world a internet.Čo je pre mňa po skúsenosti z orange podvodníkmi absolútne neprijateľné.Tak som im tam zamával a lúčim sa už s zrejme dokonale prehnitým pomarančom.To bola posledná kvapka mojej trpezlivosti a ústupkov.
Zrejme skončím v O2.Tomas HC ako to tam u nich funguje zaujíma ma hlavne ich sieť či je to dostupné nepadá to?Dik.

O2 ma signal vsade kde ho ma aj T-mobile. O2 ma aj vlastnu siet, a kde nema, tam funguje "narodny roaming", t.j. volanie cez siet T-mobile, ale je to samozrejme zdarma, resp. platene ako v O2. Vypadky zatial ziadne. Mam O2 fer, faktury mam rovnake ako v Orange, ale prevolam 2x tolko ako predtym a nemusim sa obmedzovat, a to mam v tom este aj mobilny internet... V cene mas napr. aj podrobny vypis hovorov.
zk24
06.07.10,19:46
Ja mam O2 a neviem si vynachvalit, presla som sukromnym T-mobilom a firemnym Orange, takze skusenosti mam zo vsetkych 3 operatorov.

To, ze vyuzivaju stiet T-mobile, to ani nepostrehnes, a tebe ako zakaznikovi je to jedno, akurat ze mi obcas na displeji svieti - T-mobile / O2.
Z mojho pohladu to bola bezkonkurencna financna politika. Tiez mam O2 Fer s platbou pozadu (na fakturu), moje faktury klesli z mesiaca na mesiac o viac ako polovicu.

Nedaj sa odradit, myslim ze to este vyzaduju, nejaky inicializacny poplatok 20 eur (len velmi tazko sa o nom docitas niekde v cenniku). Vracia sa tusim po 13-tich mesiacoch.
S prenosom telefonneho cisla som nemala tiez ziaden problem. Bola som vselikde na SR a ani raz som nepostrehla nedostatocnost siete (ved je to predsa len siet TMO), takisto aj v zahranici na roaming.
TomasHC
06.07.10,19:55
...ako zivnostnik by som skor uvazoval na orange aj t-mobile sucastne, a mal na oboch nejaku "vianocnu akciu" (od oktobra do aprila), kde mas napr. 2000 minut do vlastnej siete. Tym sa da usetrit asi najviac.
zk24
06.07.10,20:08
Ja uprednostnujem celorocne lacne volania viac ako nejake narazove akcie. Takisto ani nestiham sledovat kto ma aku siet, proste volam kam pride...
220870
06.07.10,20:14
Mám dva telefóny .na jednom ak potrebujem prevolám aj bačovu fujaru ,na druhom do 30 €. Na tom mi v máji skončila viazanosť na prvom končí v októbri.Vždy som to bral tak že aj ten pomaranč musí byť " trochu" ziskový platiť svojich zamestnancov.Tak nech si svojim ojeb...m zarobia nejaká centíky aj na mne.V pohode.Ale ak prídem do predajne kde stojím v rade hodinu a baba mi tam povie že pri kúpe telefónu si musím aktivovať aj paušál min 100-vkový na telefón ktorý moc nepoužívam tak už som začal robiť aj trochu hluku,s tým evidentne nerátala a začala sa so mnou hádať a to nemala robiť ,keď som vytočený poviem aj to čo potom ľutujem.
T mobil 45% vlastník Slovenský štát 15% orange zbytok Nemčúri.
Orange 40% vlastník Slovenský štát 55% Žabožrúti.
O2 100% vlastník O2 Taliani.
Tak nejak to je.Pomaranči ma vytočili aj keby som mal niekde inde zaplatiť viac tak u nich nezostanem.Ani mi toľko nezáleží na cenách ako na službách ochote pracovníkov riešiť problém, nestáť v radoch,snažiť sa vyhovieť.Nie nasilu vnucovať niečo za čo majú pracovníci dobré prémie.

Dakujem za postrehy nájde viac poradákov čo majú hlavne zlé skúsenosti s O2.Napíšte čokoľvek o O2.
Halli
06.07.10,20:55
Mám dva telefóny .na jednom ak potrebujem prevolám aj bačovu fujaru ,na druhom do 30 €. Na tom mi v máji skončila viazanosť na prvom končí v októbri.Vždy som to bral tak že aj ten pomaranč musí byť " trochu" ziskový platiť svojich zamestnancov.Tak nech si svojim ojeb...m zarobia nejaká centíky aj na mne.V pohode.Ale ak prídem do predajne kde stojím v rade hodinu a baba mi tam povie že pri kúpe telefónu si musím aktivovať aj paušál min 100-vkový na telefón ktorý moc nepoužívam tak už som začal robiť aj trochu hluku,s tým evidentne nerátala a začala sa so mnou hádať a to nemala robiť ,keď som vytočený poviem aj to čo potom ľutujem.
T mobil 45% vlastník Slovenský štát 15% orange zbytok Nemčúri.
Orange 40% vlastník Slovenský štát 55% Žabožrúti.
O2 100% vlastník O2 Taliani.
Tak nejak to je.Pomaranči ma vytočili aj keby som mal niekde inde zaplatiť viac tak u nich nezostanem.Ani mi toľko nezáleží na cenách ako na službách ochote pracovníkov riešiť problém, nestáť v radoch,snažiť sa vyhovieť.Nie nasilu vnucovať niečo za čo majú pracovníci dobré prémie.

Dakujem za postrehy nájde viac poradákov čo majú hlavne zlé skúsenosti s O2.Napíšte čokoľvek o O2.


Tebe nejde nakoniec o telefón, ale o poskytované služby :D...tak už nehundri a dačo si vyber.:D
220870
07.07.10,03:43
Pôvodne som chcel telefon,ten som som si už viacmenej vybral (už mám predstavu asi ktoré by to mohly byť,rozhodnem sa podľa podmienok a cien ktoré mi ponúknu).Len som nerátal s tým ,že budem musieť meniť operátora.
alla66
07.07.10,04:21
Pôvodne som chcel telefon,ten som som si už viacmenej vybral (už mám predstavu asi ktoré by to mohly byť,rozhodnem sa podľa podmienok a cien ktoré mi ponúknu).Len som nerátal s tým ,že budem musieť meniť operátora.

ahoj, prečo hneď meniť operátora? Pôvodný paušál zmeň na Paušál Štart, bez mesačných poplatkov a volanie máš za 12 centov do všetkých sieti v ktorúkoľvek hodinu a deň. Za prechod sa neplatí a telefón si kúp za hotové a určite ušetríš ;) ... presne to isté urob v T-MOBILE tam je Paušál Bez záväzkov... Tak isto bez telefónu, viazanosti, lacné hovory - 12 centov, sms - 6 centov a nemusíš meniť operátorov:)
TomasHC
07.07.10,04:56
ahoj, prečo hneď meniť operátora? Pôvodný paušál zmeň na Paušál Štart, bez mesačných poplatkov a volanie máš za 12 centov do všetkých sieti v ktorúkoľvek hodinu a deň. Za prechod sa neplatí a telefón si kúp za hotové a určite ušetríš ;) ... presne to isté urob v T-MOBILE tam je Paušál Bez záväzkov... Tak isto bez telefónu, viazanosti, lacné hovory - 12 centov, sms - 6 centov a nemusíš meniť operátorov:)

...a to vsetko vdaka O2 :o hajzli jedni modri aj oranzovi :mad:
alla66
07.07.10,04:59
...a to vsetko vdaka O2 :o hajzli jedni modri aj oranzovi :mad:
nie ružoví ? ... Modrá je obloha, voda a O2 ;)
TomasHC
07.07.10,05:26
nie ružoví ? ... Modrá je obloha, voda a O2 ;)

Pekne som tomu dal :) Myslel som samozrejme T-mobile a Orange.
dasoft
07.07.10,08:44
ahoj, prečo hneď meniť operátora? Pôvodný paušál zmeň na Paušál Štart, bez mesačných poplatkov a volanie máš za 12 centov do všetkých sieti v ktorúkoľvek hodinu a deň. Za prechod sa neplatí a telefón si kúp za hotové a určite ušetríš ;) ... presne to isté urob v T-MOBILE tam je Paušál Bez záväzkov... Tak isto bez telefónu, viazanosti, lacné hovory - 12 centov, sms - 6 centov a nemusíš meniť operátorov:)
Tiez doporucujem radsej nejaky takyto krok, zvaz eventualnu zmenu cisla..
Co sa tyka moznosti prenosu - kolega si pred pol rokom prenasal cislo s T-Mobile do O2 a po dvoch tyzdnoch hovoril, ze uz by to nerobil (zabil s tym hodne casu a nervov)...
Vlado40
07.07.10,08:55
Ja som pred mesiacom preniesol číslo z T-mobil do O2 na program O2 fér na faktúru, žiadný problém do týždňa som mal číslo prenesené.Musia byť vyrovnané záväzky z T-mobil a problém nebude.Keďže prenesené číslo bolo v O2 ako nový zákaznik ,tak som som aktivoval službu volania trom v sieti O2 na 3 mesiace zadarmo.Známy poslal sms do O2 , akože on ma dotiahol do O2 a preto aj on ma možnosť na volanie trom v sieti O2 na tri mesiace zadarmo.
alla66
07.07.10,10:33
Mám dva telefóny .na jednom ak potrebujem prevolám aj bačovu fujaru ,na druhom do 30 €. Na tom mi v máji skončila viazanosť na prvom končí v októbri.Vždy som to bral tak že aj ten pomaranč musí byť " trochu" ziskový platiť svojich zamestnancov.Tak nech si svojim ojeb...m zarobia nejaká centíky aj na mne.V pohode.Ale ak prídem do predajne kde stojím v rade hodinu a baba mi tam povie že pri kúpe telefónu si musím aktivovať aj paušál min 100-vkový na telefón ktorý moc nepoužívam tak už som začal robiť aj trochu hluku,s tým evidentne nerátala a začala sa so mnou hádať a to nemala robiť ,keď som vytočený poviem aj to čo potom ľutujem.
T mobil 45% vlastník Slovenský štát 15% orange zbytok Nemčúri.
Orange 40% vlastník Slovenský štát 55% Žabožrúti.
O2 100% vlastník O2 Taliani.
Tak nejak to je.Pomaranči ma vytočili aj keby som mal niekde inde zaplatiť viac tak u nich nezostanem.Ani mi toľko nezáleží na cenách ako na službách ochote pracovníkov riešiť problém, nestáť v radoch,snažiť sa vyhovieť.Nie nasilu vnucovať niečo za čo majú pracovníci dobré prémie.

Dakujem za postrehy nájde viac poradákov čo majú hlavne zlé skúsenosti s O2.Napíšte čokoľvek o O2.
povinosťou slečny v predajni je, aby ťa informovala o iných ponukách, na telefón máš nárok i pri 3€ paušále. Netrucuj:) a prejdi na Paušál Štart;)
iba ak máš viac známych v O2, zmeň operátora.
Braňo
07.07.10,13:16
Dnes po návšteve v plesnivom pomaranči som myslel že trafí.Oni tý žabožrúti zrušili nízke paušály.Najnižší 100-ka + je v tom orange world a internet.Čo je pre mňa po skúsenosti z orange podvodníkmi absolútne neprijateľné.Tak som im tam zamával a lúčim sa už s zrejme dokonale prehnitým pomarančom.To bola posledná kvapka mojej trpezlivosti a ústupkov.
Zrejme skončím v O2.Tomas HC ako to tam u nich funguje zaujíma ma hlavne ich sieť či je to dostupné nepadá to?Dik.

Kde si zobral, že zrušili nízke paušály ? Paušál štart, majster paušál a kreditné paušály stále sú....
220870
07.07.10,16:34
povinosťou slečny v predajni je, aby ťa informovala o iných ponukách, na telefón máš nárok i pri 3€ paušále. Netrucuj:) a prejdi na Paušál Štart;)
iba ak máš viac známych v O2, zmeň operátora.
Slečne šlo iba o jedno získať prémie za aktiváciu čo najvyššieho paušálu.Ja som tam utiekol od omietok v monterkách tak si ma možno zmýlila s nejakým šupákom z hornej dolnej.Veď sa aj zbadala ale už bolo neskoro.Ja ovládam väčšinu obchodných praktík ,otázky a odpovede na námietky s tým u mňa nepochodí.Pýtal som si najnižší paušál povedala že nič také nemajú,všetko zrušili ,najnižší možný bol od 100-ky a musí k nemu byť aktivovaný "net".Jej nešlo o to aby vyhovela zákazníkovi ale o kšeft.Ak by som ja bol majiteľom tej predajne tak letí cez zatvorené dvere.
Známich v O2 zatiaľ moc nemám (preto sa aj pýtam na porade)ale začal som dnes seriózne zisťovať kto tam je a čo o tom vie.Viacero mojich obchodných partnerov mi potvrdilo ,že veľmi seriózne aj oni uvažujú o zmene operátora.Ak je o2 seriózny partner tak pre mňa je to už takmer hotová vec .So mnou pôjdu priamo dve čísla a 8 ďalších ktoré priplácam.A ak sa osvedčia a nebudú klamať za každým rohom ,snažiť sa ma ošklbať za každú cenu na čomkoľvek ,ako orange ,tak budem pre nich chodiaca živá reklama.
Ďalšia vec .O2 predáva jeden môj dobrý známi viacročný obchodný partner.Takže nepredpokladám ,že by on chcel klamať a podhadzovať mi do zmlúv nezmysly ktoré nechcem ,tak, ako slečny v orange ,lebo by na tom určite prerobil.
220870
07.07.10,16:50
Kde si zobral, že zrušili nízke paušály ? Paušál štart, majster paušál a kreditné paušály stále sú....
Ja som nepotreboval žiadne štarty ja som mal paušál 10 ročný a mal som na ňom nárok na výmenu telefónu ,len to som od tej slečny chcel ,odmietla mi to .Tak nech sa celý pomaranč strčí.:mad:
alla66
07.07.10,17:32
Slečne šlo iba o jedno získať prémie za aktiváciu čo najvyššieho paušálu.Ja som tam utiekol od omietok v monterkách tak si ma možno zmýlila s nejakým šupákom z hornej dolnej.Veď sa aj zbadala ale už bolo neskoro.Ja ovládam väčšinu obchodných praktík ,otázky a odpovede na námietky s tým u mňa nepochodí.Pýtal som si najnižší paušál povedala že nič také nemajú,všetko zrušili ,najnižší možný bol od 100-ky a musí k nemu byť aktivovaný "net".Jej nešlo o to aby vyhovela zákazníkovi ale o kšeft.Ak by som ja bol majiteľom tej predajne tak letí cez zatvorené dvere.
Známich v O2 zatiaľ moc nemám (preto sa aj pýtam na porade)ale začal som dnes seriózne zisťovať kto tam je a čo o tom vie.Viacero mojich obchodných partnerov mi potvrdilo ,že veľmi seriózne aj oni uvažujú o zmene operátora.Ak je o2 seriózny partner tak pre mňa je to už takmer hotová vec .So mnou pôjdu priamo dve čísla a 8 ďalších ktoré priplácam.A ak sa osvedčia a nebudú klamať za každým rohom ,snažiť sa ma ošklbať za každú cenu na čomkoľvek ,ako orange ,tak budem pre nich chodiaca živá reklama.
Ďalšia vec .O2 predáva jeden môj dobrý známi viacročný obchodný partner.Takže nepredpokladám ,že by on chcel klamať a podhadzovať mi do zmlúv nezmysly ktoré nechcem ,tak, ako slečny v orange ,lebo by na tom určite prerobil.

ak prenesieš svoje2+8 čísiel z rodiny, oplatí sa Telefonica O2:):)
momentálne majú akciu:
O2 motivuje nových zákazníkov: 25 eur pri prenesení číslaOperátor O2 informoval, že všetci noví zákazníci, ktorý si od 7. júla do 7. augusta prenesú svoje číslo od iného operátora k O2, budú môcť získať špeciálny finančný bonus vo výške 25 eur.
Odmena sa bude môcť pripisovať po častiach najbližších 5 mesiacov. Pri zákazníkoch s platbou na faktúru je podmienkou, aby jej výška prekročila sumu 5 eur. V prípade klientov s predplatenými kartami musí byť mesačné dobitie kreditu vyššie ako 6,64 eura.
Doteraz bol bonus 16,60 eura a zľava sa odčítala z paušálneho poplatku, ak presiahol 3,32 eura, respektíve pri dobití predplatenej karty.
220870
07.07.10,17:56
Takže budem mať 25 € na pivo.Som si všimol na ich web-e že môžem aktuálne sledovať svoju spotrebu aj s podrobným popisom prevolaných minút ,to sa mi bzde ľúbiť.
220870
09.07.10,09:31
Dnes som jedno číselko prepísal do 02.Bol som upozornený že smradľavý pomaranč si účtuje za zrušenie čísla 30€, a preto 02 vypláca tých 25 € pri prenesení čísla.Ako to tak sledujem už teraz som vo svojom okolí pobláznil veľa ľudí a začali o tom tiež rozmýšľať.
220870
09.07.10,09:34
Tiez doporucujem radsej nejaky takyto krok, zvaz eventualnu zmenu cisla..
Co sa tyka moznosti prenosu - kolega si pred pol rokom prenasal cislo s T-Mobile do O2 a po dvoch tyzdnoch hovoril, ze uz by to nerobil (zabil s tym hodne casu a nervov)...
Zatiaľ ma to stálo cca 20 minút v predajni pri dobrej káve.:):cool:Sme si dobre pokecali.S mrazivo nevľúdnimi slečnami z orange sa to nedá porovnávať.Aj keď oproti mne nesedela kočka ,ale škaredý chlap.Ale vyzná sa a nieje podvodník.
TomasHC
09.07.10,11:13
V Orange su tiez mili - ale hlavne na novych zakaznikov. To je to stare zname "Ked vtacka lapaju, pekne mu spievaju".
pistik71
09.07.10,11:51
Sony Ericsson Elm https://www.orange.sk/eshop/detailtelefonu.html?phoneId=9293 je odolny voci spine, prachu a striekajucej vode.
alla66
09.07.10,12:04
Dnes som jedno číselko prepísal do 02.Bol som upozornený že smradľavý pomaranč si účtuje za zrušenie čísla 30€, a preto 02 vypláca tých 25 € pri prenesení čísla.Ako to tak sledujem už teraz som vo svojom okolí pobláznil veľa ľudí a začali o tom tiež rozmýšľať.

Kto ti povedal, že sa platí 30 € poplatok ??? :eek: :rolleyes:

O prenos treba požiadať až po skončení viazanosti, vtedy si Orange účtuje poplatok za prenesenie mobilného telefónneho čísla6,62 €

Ak si viazaný, vtedy platíš pokutu. Každá zmluva obsahuje klauzulu o zmluvnej pokute za predčasné ukončenie viazanosti;)
220870
09.07.10,20:23
alla asi sa v tom vyznáš, po skončení viazanosi som požiadal o prenos čísla .Uvidíme ako sa bude šprtať orange už sa teším ako ich kamsi pošlem.
Nemám predčasné ukončenie viazanosti.U 02 nieje žiadna pokuta ani žiadne predčasné ukončenie viazanosti,na rozdiel u smradľavého pomaranča.Je to fér .02 fér.Aj keď to tak asi nieje radšej zaplatím slušnej spoločnosti o polovicu viac ako prašivým pomarančovým podvodníkom, za nechcené výhody.
Xanti
09.07.10,20:43
alla asi sa v tom vyznáš Určite je v tom skvelá. :D , po skončení viazanosi som požiadal o prenos čísla .Uvidíme ako sa bude šprtať orange No možno Ti zavolá ich retenčné oddelenie a bude sa ťa snažiť presvedčiť aby si stiahol žiadosť o prenos. A možno na teba zabudnú. už sa teším ako ich kamsi pošlem.
Nemám predčasné ukončenie viazanosti.U 02 nieje žiadna pokuta ani žiadne predčasné ukončenie viazanosti U O2 nemáš žiadnu viazanosť, takže nie je žiadna pokuta. Ak sa rozhodneš po pár mesiacoch, že to nie je to pravé orechové zbalíš švestky a odídeš. ,na rozdiel u smradľavého pomaranča.Je to fér .02 fér.Aj keď to tak asi nieje radšej zaplatím slušnej spoločnosti o polovicu viac ako prašivým pomarančovým podvodníkom, za nechcené výhody.:D
Ja mám O2 od začiatku, nelutujem. Som rada, že prišli na trh a urobili trošku vietor v cenách volaní. :D
Hádam budeš spokojný s tvojim novým operátorom. Na firemnom mobile sa po prechode z Tmob. do O2 znížili faktúry o 1/3 až 1/2 . A pritom ani Tmob. neposkytol firme telefon. :D
220870
10.07.10,03:58
Kto ti povedal, že sa platí 30 € poplatok ??? :eek: :rolleyes:

O prenos treba požiadať až po skončení viazanosti, vtedy si Orange účtuje poplatok za prenesenie mobilného telefónneho čísla6,62 €

Ak si viazaný, vtedy platíš pokutu. Každá zmluva obsahuje klauzulu o zmluvnej pokute za predčasné ukončenie viazanosti;)
Trochu sa mi stále pletú koruny s eurom:mee:, malo to byť 300 korún a to je 10€.:)
sthruska
10.07.10,06:40
Pri prenose Ti zavolajú, prečo od nich ideš preč. A že tú istú službu Ti dajú aj oni. Nespomenú viazanosť a iné nepodstatné veci. Moja osobná skúsenosť. Ale prechod neľutujem. Tiež som padol na 1/2 až 1/3 pôvodných platieb.
TomasHC
10.07.10,09:54
Pri prenose Ti zavolajú, prečo od nich ideš preč. A že tú istú službu Ti dajú aj oni. Nespomenú viazanosť a iné nepodstatné veci. Moja osobná skúsenosť. Ale prechod neľutujem. Tiež som padol na 1/2 až 1/3 pôvodných platieb.

Mne to tiez nukali. Opytal som sa ich, preco mi to ako "vernemu zakaznikovi" neponukli sami od seba... Zostalo ticho :D
220870
10.07.10,11:35
Ja sa nemôžem dočkať na ten telefonát od nich .
marleau
10.07.10,13:37
Ja mám teraz Nokiu E52,NOKIA je moja značka už okolo 13 rokov.Ale tento mi často zamŕza,nie na dlho,no preds a ešte aj pomalšie pracuje,ale už mám konečne batériu,ktorá čosi vydrží.Možno je to tým,že tento sa vyrába už vo Fínsku (ináč to je fabrika!,keď som tam bol,som nechápal).Mám ho zatiaľ 4 mesiace,tak dúfam,že zlé už nebude nič.
alla66
10.07.10,19:17
Zatiaľ ma to stálo cca 20 minút v predajni pri dobrej káve.:):cool:Sme si dobre pokecali.S mrazivo nevľúdnimi slečnami z orange sa to nedá porovnávať.Aj keď oproti mne nesedela kočka ,ale škaredý chlap.Ale vyzná sa a nieje podvodník.

http://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_shhh.gif
http://www.mobilmania.sk/clanky/vsetko-o-prenose-mobilneho-cisla-k-inemu-operatorovi-aktualizovane/sc-3-a-109601/default.aspx http://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_think.gif
bikam
16.07.10,13:22
Z vlastných skúseností - jednoznačne O2. Z bývalých 500 Sk na dnešných 5 € sa mi to oplatí, nie?
Xanti
16.07.10,13:26
Ja sa nemôžem dočkať na ten telefonát od nich .
No čo? Prišiel vytúžený telefonát z Orange, alebo si už novým zákazníkom u O2 :D
220870
16.07.10,15:49
Nevolali mi ,zrejme im odchádza toľko zákazníkov ,že nestíhajú obvolávať ,by ma nasrali ešte viac ak by mi nezavolali ,teším sa na to ako malé decko,zákazníkom o2 som sa mal stať dnes ,mala prísť sms ,tiež zatiaľ neprišla.:mee:
Xanti
16.07.10,17:38
Nevolali mi ,zrejme im odchádza toľko zákazníkov ,že nestíhajú obvolávať ,by ma nasrali ešte viac ak by mi nezavolali ,teším sa na to ako malé decko,zákazníkom o2 som sa mal stať dnes ,mala prísť sms ,tiež zatiaľ neprišla.:mee:
Stále nič? A tvoj op ťa pustil? Netuším ako prebieha prenos čísla, ešte som to neskúšala. Ja patrím k extremistom s troma fonmi :D Ale tuším aj od odchádzajúceho opa by mala prísť sms.
220870
16.07.10,18:07
super reklam a naspodu mobilný Orange internet už tu chýba len Ficov ksicht,a upútavka na KSČ
Keď to všetko prebehne dám vedieť.
Vlado40
16.07.10,18:11
Presne tak s SMS.Keď som preniesol číslo ,tak mi najprv prišla SMS od O2 ,že prenos prebehol v poriadku a potom som čakal na SMS od Eurotel .Prvá SMS od Eurotel bola ,že prenos čísla zamietajú.Chyba bola v tom ,že som zabudol na to ,že mobil mám evidovaný na firmu ,teda na IČO a preto aj prenos do O2 som musel urobiť na IČO.Potom bolo všetko v poriadku.
220870
17.08.10,13:36
No nevolali mi ani ma neprehovárali ,prenos čísla prebehol v poriadku,zatiaľ to všetko funguje uvidím čo to urobí na prvej fakture.Sms prišla len od O2.pomarančisti mi dajú zbohom pri poslednej fakture zvýšenou cenou.
kovajo
19.08.10,16:49
Zdravim poradakov,chcem mobil z navigaciou,nasiel som nieco taketo http://www.datart.sk/katalog/Mobilny-telefon-NOKIA-C5-Warm-Grey-freeNAVI-2GB.html http://www.datart.sk/katalog/Mobilny-telefon-NOKIA-2710-classic-NAVI-Black-2GB.html ,co na to poviete? Alebo poznate nieco lepsie?
alla66
19.08.10,17:18
kovajo
19.08.10,17:52
arizona
19.08.10,18:36
Asi smiešna otázka pre znalcov :);)
Ako vlastne funguje navigácia v mobile ? Potrebuje spojenie cez internet?
piranha
19.08.10,18:57
Asi smiešna otázka pre znalcov :);)
Ako vlastne funguje navigácia v mobile ? Potrebuje spojenie cez internet?

podla toho ci pouzijes online (napr google maps) alebo offline navigaciu (igo , etc.). v kazdom pripade radim ti pozriet si ponuku HTC. ja som s nimi velice spokojny a nokia pomaly nie je pre mna telefon ;)
220870
19.08.10,18:59
Ja ked som v júli kupoval nový telefon tak som tiež zvažoval či s gps.Predajca mi to neodporučil.Vraj je to nepolahlivé nie sú tam tak prepracované ,presné mapy malý display .Je to macher čo sa tým živí bol by na tom ešte aj zarobil.Ale jeho verdikt bol telefon je na telefonovanie a navigacia na navigovanie.
arizona
19.08.10,19:14
podla toho ci pouzijes online (napr google maps) alebo offline navigaciu (igo , etc.). v kazdom pripade radim ti pozriet si ponuku HTC. ja som s nimi velice spokojny a nokia pomaly nie je pre mna telefon ;)
Díky. Ja telefon v mám ( samsung i900 ) ,ale zatiaľ som to skúšala len tak " na nečisto", cez wifi, lebo vždy ma začne pripájať na domovskú sieť, čomu sa chcem vyhnúť.
IGO funguje aj offline? Je to obdobné ako napr. navigácia v aute?
piranha
19.08.10,19:50
Díky. Ja telefon v mám ( samsung i900 ) ,ale zatiaľ som to skúšala len tak " na nečisto", cez wifi, lebo vždy ma začne pripájať na domovskú sieť, čomu sa chcem vyhnúť.
IGO funguje aj offline? Je to obdobné ako napr. navigácia v aute?

presne tak ,i900, celkom slusne. Mozes vyskusat Igo, Sygic, TomTom, automapa, Garmin. Mne sa najviac osvedcila Automapa a iGO
arizona
19.08.10,20:28
presne tak ,i900, celkom slusne. Mozes vyskusat Igo, Sygic, TomTom, automapa, Garmin. Mne sa najviac osvedcila Automapa a iGO
Rozmýšľala som nad IGO. Garmin a tomtom sú asi platené...Ostatné nepoznám.
kovajo
19.08.10,20:47
Zas som mudrejsi,a co poviete na tuto mapu z NOKIE C5 ponúka bezplatnú navigáciu cez OVI maps,ma snou niekto skusenosti?
kovajo
20.08.10,01:43
TomasHC
21.08.10,12:09
GPS potrebuje GPS modul!!! Internetove pripojenie je treba iba na A-GPS (asistovane GPS, kde sa predbezne urci poloha podla BTS), pripadne online mapy.
arizona
21.08.10,12:34
GPS potrebuje GPS modul!!! Internetove pripojenie je treba iba na A-GPS (asistovane GPS, kde sa predbezne urci poloha podla BTS), pripadne online mapy.
GPS,APS,BTS...:eek::eek::eek:

...nedá sa to prosím preložiť do reči bežného používateľa telefonu ? ;):)
day
21.08.10,18:44
navigaciu iGo, mal som ju aj v HTC Kaiser, maly displej, ale OK
teraz mam HD2, ale uz to ide viac na PC, napr.: musim preinstalovat soft, neodosiela sms-ky

odporucil by som iPhone, HTC HD2
day
21.08.10,19:04
... 220870 predpokladam, ze mas vo firme aspon 5tel., ked nie v rodine urcite, potom mozes byt biznis (firemny) zakaznik, ked bude ucet nad urcitu sumu, pridelia Ti osobneho poradcu, predajcu a spravanie, servis a pristup sa zlepsi. skus tuto cestu,
uz aj O2 zacal s biznis zakaznikmi
220870
21.08.10,20:37
S orange som jednoducho skončil.Bude mi nesmiernym potešením prehovárať (a to aj robím)všetkých čo poznám, aby urobili to isté.Tak ako boli kedysi naj firma a ľudia sa s ňou doslova stotožňovali tak teraz začínajú byť niečo za čo sa ich zákazníci hanbia:mad:.Posrali si to sami, svojou nenažranosťou:mad:.Ďakujem nechcem.;)
day
21.08.10,20:43
S orange som jednoducho skončil.Bude mi nesmiernym poteĹĄenĂ*m prehovĂĄraĹĽ (a to aj robĂ*m)vĹĄetkĂ˝ch čo poznĂĄm, aby urobili to istĂŠ.Tak ako boli kedysi naj firma a Äžudia sa s Ĺ?ou doslova stotoĹžĹ?ovali tak teraz začĂ*najĂş byĹĽ niečo za čo sa ich zĂĄkaznĂ*ci hanbia:mad:.Posrali si to sami, svojou nenaĹžranosĹĽou:mad:.Ďakujem nechcem.;)

:) nemusis orange, uz to robi aj O2
inak ziadnemu nefandim, ked pride na neprijemnosti si otrokom ich zmluv
kovajo
23.08.10,14:45
Zdravim konecne som si vybral mobil co mi vyhovuje NOKIU N82 a chcem sa spytat na vas nazor na nu,na GPS ako fachci.Este som zabudol kamos vravel ze je to nepodarok,ma hrozne pomale reakcie a pri restarte jej to trva 4 minuty je to tak alebo mal len on nepodarok,PORADI NIEKTO CO JU MA?
Jano24
12.10.10,09:48
Neviete poradiť aký treba kúpiť mobil aby sa dalo volať z USA /alebo iných ďalekých destinácii / volať na Slovensku.? Nie z každého mobilu sa totižto zavolať a musí byť viacpásmovy.Ale aké sú tam parametre tohto mobilu ?
Chobot
12.10.10,11:00
Neviete poradiť aký treba kúpiť mobil aby sa dalo volať z USA /alebo iných ďalekých destinácii / volať na Slovensku.? Nie z každého mobilu sa totižto zavolať a musí byť viacpásmovy.Ale aké sú tam parametre tohto mobilu ?

V Európe sa používajú pásma 900 a 1800 MHz, v USA sa používa pásmo 1900 MHz, preto ak chceš používať telefón aj v USA aj v Európe, potrebuješ trojpásmový telefón, ktorý podporuje všetky pásma: 900, 1800 a 1900. Väčšina z telefónov v ponuke je taká.
Jano24
12.10.10,12:15
Dobre dík
bobino38
13.10.10,03:56
Ja nemám so svojou Nokiou N82 žiadny problem, žiadne 4 minuty, ale minuta tam je kym nabehne, GPS je fajn vec, maká fajn, citlivosť je dobrá, baterka je na tom tak, že pokial si na wifine dosť často , fotíš, telefonuješ tak zhruba 15 minut denne, tak vydrž 2 dni, foťak je skvelý, radio i prehravač je kvalitný ak si kupiš ine sluchatka, najlepšie štuplové.Ostatné aplikácie nie je problém tam nasekať cez nokia PCsuite. Ja som s ním nadmieru spokojný.
kergulaan
13.10.10,05:26
Vaham medzi Samsung Galaxy 3 a HTC wildfire - ma niekto nejake skusenosti, porovnania.
Chobot
13.10.10,06:19
Vaham medzi Samsung Galaxy 3 a HTC wildfire - ma niekto nejake skusenosti, porovnania.

Treba si vyhľadať na nete recenzie, tam máš všetko otestované. Je to rýchlejšie, než čakať, či sa ozve niekto z poraďákov, čo má ten telefón. Napr. na ten Galaxy je tu:

http://mobilizujeme.cz/clanky/samsung-galaxy-3-i5800-recenze-androidu-z-dostupne-galaxie/

ostatné si nájdeš ľahko sám.
kergulaan
13.10.10,07:16
Samozrejme ze som absolvoval povinnu jazdu po roznych forach (mozem dat mnozstvo adries pre eventualnych zaujemcov) ale viac hlav viac rozumu. Co ked niekto tu uz riesil podobnu otazku ....
220870
29.12.10,09:35
Momentálne používam dve mob čísla od pomarančov a O2.Každý z nich mi poslal sms-ku.Citujem.
"Vážený zákazník ,rozhodli sme sa ,že so zmenou DPH nebudeme pre Vás zvyšovať ceny našich služieb .Za ich využívanie tak zaplatíte rovnako tak ako doteraz.O2":):):)


"Vážený zákazník ,vzhľadom na legislatívne zmeny budú faktúry vystavené po1.1 2011 obsahovať novú sadzbu DPH20% Orange.":confused::mee::eek::mad::mad::mad:
Síce som ešte od plesnivého pomaranču nedostal faktúru ,ale!Predsa mi nemôžu účtovať za služby v mesiaci December DPH 20%:eek: ,alebo sa mýlim?:confused:
Vlado40
29.12.10,09:40
Ak bude faktúra vystavená s dátumom dodania služby 31.12.2010 tak tam bude 19% ,alebo sa mýlim ja?