elpka
05.07.10,16:26
Ahojte, chcem Vás požiadať o radu ohľadom storna zájazdu...máme s rodinkou zaplatenú dovolenku cez CK s nástupom 10.07.2010...dnes sa stal manželovi úraz a nebudeme môcť nastúpiť na tento termín a nakoľko dnes je štátny sviatok, tak až zajtra môžme požiadať o storno zájazdu...chcela by som poradiť, či storno poplatky sa účtujú aj v prípade úrazu...vopred ďakujem za každú radu..evka
mona091
05.07.10,14:34
zalezi od zmluvnych a poistnych podmienok, za predpokladu, ze mas ku zajazdu aj poistenie,
mozna by bola aj dohoda, ale s tym som sa este nestretla,

najcastejsie je to tak, ze Ti stiahnu prislusny storno poplatok a po potvrdeni naroku z poistnej zmluvy Ti poistovna doplati nejaku sumu (moze to byt aj cela suma)
Ice dive
05.07.10,14:37
Ahojte, chcem Vás požiadať o radu ohľadom storna zájazdu...máme s rodinkou zaplatenú dovolenku cez CK s nástupom 10.07.2010...dnes sa stal manželovi úraz a nebudeme môcť nastúpiť na tento termín a nakoľko dnes je štátny sviatok, tak až zajtra môžme požiadať o storno zájazdu...chcela by som poradiť, či storno poplatky sa účtujú aj v prípade úrazu...vopred ďakujem za každú radu..evka
záleží od toho cez akú cestovku idete, každá CK má vo svojich podmienkach aj riešené storno zájazdu... niekedy keď je dosť krátky čas na predaj miest, býva stornopoplatok rovný cene zájazdu... mali ste aj komplexné cestovné poistenie, tam býva kryté aj riziko nenastúpenia na zájazd... čo by bol Váš prípad... skúste sa informovať v CK na toto... resp. v krajnom prípade skúste za seba nájsť náhradu, nech sa Vám aspoň časť peňazí vráti...
Danielle369
05.07.10,14:39
Niekedy sa bohužial stáva, že zakúpený zájazd musíte zrušiť (stornovať). V taktomto prípade sa riadite podľa Všeobecných podmienok touroperátora – cestovnej kancelárie, ktorá je organizátorom zájazdu. Preto Vás dôrazne upozorňujeme, aby ste si ich dôkladne prečítali, aby sme sa vyhli rôznym nedorozumeniam. Zájazd sa dá stornovať kedykoľvek, avšak už po zakúpení zájazdu sa na storno zájazdu vzťahujú storno podmienky. Každá cestovná kancelária ich má upravené podľa svojich podmienok. Výška storna môže byť od niekoľko 33 EUR až do 100 % z ceny zájazdu. Dôvody pre storno zájazdu môžu byť rôzne. Niektoré z týchto dôvodou sú poistené v komplexnom cestovnom poistení – ide hlavne o zdravotné problémy úmrtie v rodine a pod. Bližšie info o podmienkach poistenia, je potrebné si prečítať vo Všeobecných podmienkach poisťovne, s ktorou komplexné cestovné poistenie uzatvárate.

Toto majú CK v každej zmluve. Treba si prečítať Všeobecné podmienky a zajtra neodkladne zavolať alebo osobne navštíviť CK a vysvetliť problém a priniesť so sebou papier o úraze
elpka
06.07.10,09:37
díky za všetky rady..dnes som sa skontaktovala s cestovkou a tam mi povedali, že storno poplatky by činili 90% zo sumy zájazdu....poisťovňa by nám preplatila z tých 90% okolo 70%...tak sa ešte musíme rozhodnúť čo ako budeme riešiť....