Miro77
28.10.05,09:37
Ak som správne pochopil niektoré témi uvedené na tejto stránke tak WWW.PORADA.SK (http://www.porada.sk/) aj všetci jej užívatelia vlastne porušujú zákony Slovenskej republiky. Ak sa práca považuje za každé preloženie stebielka slamy a ak nieje možné vykonávať prácu bezplatne (ani vrámci rodinných a priateľských vsťahov) tak potom:

Keď neaká firma odpovie neakej inej firme na jej otázku je to nelegálna práca. V zmysle zákona by tá firma ktorá potrebuje odpoveď mala vystaviť tej firme ktorá jej odpovedá vopred objednávku.
Firma, ktorá jej odpovedala by mala mať oprávnenie na podnikateľské, účtovné, prersonálne apod. poradenstvo. Ak ho nemá jedná sa o nelegálnu činnosť.
Za vypracovanie odpovede by mala byť vystavená firme, ktorá si ju objednala faktúra.
Ak sa nezamestnaný občan zúčastní PORADY.SK znamená to, že nelegálne pracoval. Jeho zamestnávateľom je PORADA.SK, ktorá ho nelegálne zamestnala a mala by ho teda vopred prihlásiť do Poisťovne
Ak obyčajný občan odpovedal neakou odpoveďou neakej firme. Znamená to že pre túto firmu vlastne pracoval na čierno. Mal si teda najskôr vybaviť minimálne živnosť na poradenstvo, zaplatiť všetky poplatky a až potom na základe vopred vystavenej objednávky vypracovať pre danú firmu odpoveď.
Alebo sa mal stať legálnym zamestnancom PORADY.SK ktorá ho mala vopred prihlásiť do poisťovne a mala mu za túto jeho prácu vyplatiť mzdu.
Nemysliteľné je podľa zákonov aj to, že nezamestnaný poradí nezamestnanému. Okamžite by mal stratiť nárok ma poberanie dávok.
Slovenské banány.
Ak sa mýlim opravte ma...
praetor
28.10.05,07:44
Mýliš sa. A to konkrétne v bodoch 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 :)
JanaSys
28.10.05,07:53
On to nemyslel vážne. Skôr ako ukážka toho, aké máme geniálne zákony.
vladan
28.10.05,07:57
www.porada.sk je firma? :eek:
Fany
28.10.05,08:29
Je to najsuper "firma". Odoberam všelijake brožúrky, príručky, ale najlepšie zistím v porade. Dá sa to dobre vyhľadať a niektoré problémy z praxe vlastne ani nieje kde nájsť.
luebchenko
28.10.05,08:36
On to nemyslel vážne. Skôr ako ukážka toho, aké máme geniálne zákony.
....:D a myslím, že ak by nebodaj chcel niekto brať Mira77 vážne a presadzovať na túto tému nejaké blbé zákony, tak riskuje generálny celoslovenský štrajk účtovníkov, ekonomov, administratívy.... šak by republika ani deň neprežila :D myslíte že by to niekto riskoval :D?
Braňo
28.10.05,08:55
Pokiaľ máš len takýto problém, si na tom dobre, väčšinou tu riešime legislatívne medzery alebo diery, ktorých je stále dosť.
Jozef Mihál
28.10.05,09:21
So smrteľnou vážnosťou reagujem na prvý príspevok témy citáciou zo zákona č.82/2005 Z.z. o nelegálnej práci.

§ 2 ods.1:
"Nelegálna práca je závislá práca, ktorú vykonáva fyzická osoba pre právnickú osobu alebo fyzickú osobu, ktorá je podnikateľom..."

ods.3:
"Nelegálna práca je aj práca, ktorú vykonáva fyzická osoba pre právnickú osobu alebo fyzickú osobu, ktorá je podnikateľom 1) a nemá s právnickou osobou alebo s fyzickou osobou, ktorá je podnikateľom, založený právny vzťah podľa osobitného predpisu (Obchodný zákonník)."

Po prvé - ten kto napíše príspevok na Porade, nevykonáva závislú prácu.

Po druhé - Porada nie je právnická osoba ani fyzická osoba, ktorá by bola podnikateľom.
vladan
28.10.05,09:25
ja ešte predsa zareagujem ... moja osoba na www.porada.sk zásadne nepracuje, ale relaxuje! :p
ZuzanaP
28.10.05,09:26
Miro77 dosť slabý pokus o žart!

Asi viacerých rozčertil.
Tweety
28.10.05,09:34
[QUOTE=Jozef Mihál]§ 2 ods.1:
"Po prvé - ten kto napíše príspevok na Porade, nevykonáva závislú prácu.

Pri tom som na pochybách. Pri písaní príspevku nepracujem, teda nie je to práca, ale o tej závislosti by som nepochybovala.
Ešte štastie, že máme iba také závislosti. :rolleyes:
Jozef Mihál
28.10.05,09:36
...správne, "vykonáva závislú zábavu".
Tweety
28.10.05,09:37
...správne, "vykonáva závislú zábavu".Uf, to máme šťastie , že na to nemysleli hlavne v zákone o Dani z príjmu.;)
endrju
28.10.05,10:09
Len si treba dať pozor, aby Poraďáci nemuseli platiť daň z hracích prístrojov, na ktorých vykonávajú závislú zábavu :D;):):cool::o:rolleyes:
Tweety
28.10.05,10:12
Len si treba dať pozor, aby Poraďáci nemuseli platiť daň z hracích prístrojov, na ktorých vykonávajú závislú zábavu :D;):):cool::o:rolleyes:Z toho je už určite daň zaplatená. Ale poniektorí máme šťastie, že to za nás zaplatil zamestnávateľ.:p :rolleyes:
ik-a
28.10.05,10:16
To je fakt dobré. Pôjdem to aplikovať doma. V prípade akejkoľvek požiadavky mi druhá strana vystaví objednávku na službu. Na základe tejto objednávky ja vykonám službu a zároveň vystavím faktúru k preplateniu. Super!:D:D
Tweety
28.10.05,10:19
To je fakt dobré. Pôjdem to aplikovať doma. V prípade akejkoľvek požiadavky mi druhá strana vystaví objednávku na službu. Na základe tejto objednávky ja vykonám službu a zároveň vystavím faktúru k preplateniu. Super!:D:DEšte si zabudla, že si za službu uvedenú na faktúre aj sama zaplatíš, veď sme predsa dajaké šikulky, ktoré zvládnu naraz viacero činností.;) :rolleyes:
Richard
28.10.05,10:22
vzhľadom na úsmenvý obsah tejto témy ju presúvam :-))))))))))))))))))))))))))))))
endrju
28.10.05,10:25
To je fakt dobré. Pôjdem to aplikovať doma. V prípade akejkoľvek požiadavky mi druhá strana vystaví objednávku na službu. Na základe tejto objednávky ja vykonám službu a zároveň vystavím faktúru k preplateniu. Super!:D:D Navrhujem nerozvíjať diskusiu na túto tému. Mohli by sme "zablúdiť" k riešeniu problémov, ktoré patria v lepšom prípade do rubriky "Po Porade", na šuťák, resp. vôbec nepatria na www.porada.sk (http://www.porada.sk). :D:D:D

P.S.
Richard, predbehol si ma o kúsok. Teší ma, že nie som sám s týmto názorom :D
miroj
28.10.05,11:15
Prepáč(te) Miro77, ale musím.
témi -> témy
neaká -> nejaká
...
Samotný obsah nestojí za komentár.
Tweety
28.10.05,11:19
Navrhujem nerozvíjať diskusiu na túto tému. Mohli by sme "zablúdiť" k riešeniu problémov, ktoré patria v lepšom prípade do rubriky "Po Porade", na šuťák, resp. vôbec nepatria na www.porada.sk (http://www.porada.sk/). :D:D:D
P.S.
Richard, predbehol si ma o kúsok. Teší ma, že nie som sám s týmto názorom :DAle veď to je v chlieviku Po Porade nie?
Ludmila1
28.10.05,11:24
Srdečná vďaka Richard za všetko, Porada mi uľahčila moju prácu. Prajem, aby všetci, ktorí sa zúčastňujú debát a pomáhajú nám začiatočníkom boli šťastní, zdraví a stále vysmiatí. S vďakou začiatočníčka Ludmila1, ktorá ani nevie, kde to poďakovanie má umiestniť
endrju
28.10.05,11:47
Ale veď to je v chlieviku Po Porade nie? Už je. Pred Richardovym príspevkom to bolo v inom chlieviku. :D Odpoveď som začal písať ešte do toho iného chlievika :)
Miro77
28.10.05,12:21
Chcel by som dodať že ja niesom nepriatelom Porady.sk

Ja som tie zákony neschvaľoval. Ale som iba odhalil uvedené nedostatky. A som na to hrdý (veď oni to ani nezbadali). Porada ma dobre vyškolila:). Len to strašne každého z nás bolí, keď na základe nového zákona zrazu nemôžete robiť nič. To je tá sloboda podnikania :eek:.
Prihlasovatelom domény www.porada.sk (http://www.porada.sk) je Mzdy servis.s.r.o viac na www.orsr.sk (http://www.orsr.sk)
Predpokladám že tejto firme chodia za to faktúry.
Predpokladám, že táto firma má toto ohlásené ako prevádzku.
Chýba mi tu označenie prevádzky
Vlastník prevádzky
Otváracia doba
a Zodpovedná osoba.
Jozef Mihál
28.10.05,12:25
.- )
endrju
28.10.05,12:49
Zdá sa mi, že Richard čoskoro presunie túto tému mimo www.porada.sk :);):D:cool::rolleyes:
Majka
28.10.05,12:57
mozno by nebolo od veci keby si si precital pravidla slov. pravopopisu
Ak som správne pochopil niektoré témi uvedené na tejto stránke tak WWW.PORADA.SK (http://www.porada.sk/) aj všetci jej užívatelia vlastne porušujú zákony Slovenskej republiky. Ak sa práca považuje za každé preloženie stebielka slamy a ak nieje možné vykonávať prácu bezplatne (ani vrámci rodinných a priateľských vsťahov) tak potom:

Keď neaká firma odpovie neakej inej firme na jej otázku je to nelegálna práca. V zmysle zákona by tá firma ktorá potrebuje odpoveď mala vystaviť tej firme ktorá jej odpovedá vopred objednávku.
Firma, ktorá jej odpovedala by mala mať oprávnenie na podnikateľské, účtovné, prersonálne apod. poradenstvo. Ak ho nemá jedná sa o nelegálnu činnosť.
Za vypracovanie odpovede by mala byť vystavená firme, ktorá si ju objednala faktúra.
Ak sa nezamestnaný občan zúčastní PORADY.SK znamená to, že nelegálne pracoval. Jeho zamestnávateľom je PORADA.SK, ktorá ho nelegálne zamestnala a mala by ho teda vopred prihlásiť do Poisťovne
Ak obyčajný občan odpovedal neakou odpoveďou neakej firme. Znamená to že pre túto firmu vlastne pracoval na čierno. Mal si teda najskôr vybaviť minimálne živnosť na poradenstvo, zaplatiť všetky poplatky a až potom na základe vopred vystavenej objednávky vypracovať pre danú firmu odpoveď.
Alebo sa mal stať legálnym zamestnancom PORADY.SK ktorá ho mala vopred prihlásiť do poisťovne a mala mu za túto jeho prácu vyplatiť mzdu.
Nemysliteľné je podľa zákonov aj to, že nezamestnaný poradí nezamestnanému. Okamžite by mal stratiť nárok ma poberanie dávok.
Slovenské banány.
Ak sa mýlim opravte ma...
luebchenko
28.10.05,13:02
Chcel by som dodať že ja niesom nepriatelom Porady.sk

Ja som tie zákony neschvaľoval. Ale som iba odhalil uvedené nedostatky. A som na to hrdý (veď oni to ani nezbadali). Porada ma dobre vyškolila:). Len to strašne každého z nás bolí, keď na základe nového zákona zrazu nemôžete robiť nič. To je tá sloboda podnikania :eek:.
Prihlasovatelom domény www.porada.sk (http://www.porada.sk/) je Mzdy servis.s.r.o viac na www.orsr.sk (http://www.orsr.sk/)
Predpokladám že tejto firme chodia za to faktúry.
Predpokladám, že táto firma má toto ohlásené ako prevádzku.
Chýba mi tu označenie prevádzky
Vlastník prevádzky
Otváracia doba
a Zodpovedná osoba.
:D mirko, a z ktorého si daňového úradu? :D
miro_mr
28.10.05,15:18
So smrteľnou vážnosťou reagujem na prvý príspevok témy citáciou zo zákona č.82/2005 Z.z. o nelegálnej práci.

§ 2 ods.1:
"Nelegálna práca je závislá práca, ktorú vykonáva fyzická osoba pre právnickú osobu alebo fyzickú osobu, ktorá je podnikateľom..."

ods.3:
"Nelegálna práca je aj práca, ktorú vykonáva fyzická osoba pre právnickú osobu alebo fyzickú osobu, ktorá je podnikateľom 1) a nemá s právnickou osobou alebo s fyzickou osobou, ktorá je podnikateľom, založený právny vzťah podľa osobitného predpisu (Obchodný zákonník)."
V niektorom komentari ohladne poistneho som zachytil pojem ze ak "spolocnik je konatelom a pobera za svoju pracu mzdu ...".
A co ak to robi zdarma a zaujimaju ho iba podiely na zisku.
Neni to nelegalna praca?
Diky MiroMr
ALDA
28.10.05,15:34
V niektorom komentari ohladne poistneho som zachytil pojem ze ak "spolocnik je konatelom a pobera za svoju pracu mzdu ...".
A co ak to robi zdarma a zaujimaju ho iba podiely na zisku.
Neni to nelegalna praca?
Diky MiroMr
MiroMr..ak je vykázaný zisk vo firme a poddiely zo zisku nelegálna práca, hm,
Ty si určite politik:D Tí majú také dobré úvahy z nedostatku starostí a preto máme takú "super" legislatívu:D

Musím dodať, že minister Milkoš by Ťa určite " pochválil " :p
dadika
28.10.05,16:27
Milý Mirko, tak prečo tu potom chodíš?
ondrejvla
28.10.05,18:23
Musím dodať, že minister Milkoš by Ťa určite " pochválil " :p[/QUOTE]

Hela - ???MILKOŠ??? To je nejaký nový? Ale veď toho sme nevolili, či áno? Tak ako sa dostal do parlamentu, a hneď si chytí ministerské kreslo?

To je také chutné, ako aj v niektorej téme bola "údená sukňa"!
karol.za
28.10.05,19:39
Nedalo mi aby som sa nezapojil sú to len dva body

1/Najvyšší financmajster by bol určite zato aby táto porada neexistovala.Prečo????
Lebo ako sú iný ktorý radia len a len za peniaze,
a náš financmajster by zriadil na všetko platenú poradu a my by sme za každú radu platili a on by mal svoje peniažky,lebo on určite ani slamky nepreloží zadarmo.
Ešte že nevymyslel daň za rozum,keď niekto poradí priateľovi kde je lacnejšie pivo a tak je to aj s nami,keď vdanej tematike viem poradiť tak poradím len a len priateľovi a od toho sa nič nepýta

2/Vďaka Richardovi,že rozbehol takýto web,pomocou ktorého som spoznal mnoho dobrých ľudí,ktorý keď vedia tak radi poradia ,,a zadarmo,,

pozdravujem všetkých
kukučka
28.10.05,20:50
1/Najvyšší financmajster by bol určite zato aby táto porada neexistovala.Prečo????
Prepáč Karol za neúplnú citáciu

Nemyslím si to, naopak, asi ma vyložené nohy na stole, robí si manikúru a dobre sa na Mirovi zabáva! Alebo na nás všetkých?
: pre Mira zlezaradil



ináč výborný príspevok do srandičiek!
Richard
28.10.05,20:57
No keď už chcete robiť z Porady prevádzku, tak potom nemôžem prevádzkovať činnosť bezodplatne a do straty :-)

Radiť tu neradí nikto Porade, skôr ju napáda, čiže mi vychádza, že Porade nikto ničo neposkytuje a nikto voči nej nevykonáva závislú činnosť. Porada je teda sprostredkovateľom a "telekomunikátorom" informácií medzi Vami.

Premenujeme to tu na SlovakPorada (SlovakMonopol) a budeme účtovať šťavnaté paušály :-))))))))
Richard
28.10.05,21:06
Ešte mi napadlo, že Miro by mohol dostať dvojnásobný paušál za dobrý nápad :-)
durisovad
28.10.05,21:37
A dvojnasobne taxy by sa mu mali uctovat za kazdu radu, ktoru tu ziska.
bepo
29.10.05,04:31
Hela - ???MILKOŠ??? To je nejaký nový? Ale veď toho sme nevolili, či áno? Tak ako sa dostal do parlamentu, a hneď si chytí ministerské kreslo?Mikloš je starý harcovník,momentálne na Ministerstve financií.
Pri citácii treba nechať QUOTE aj so zátvorkami,inak to neurobí citáciu.
A mimochodom-ja už dobrovoľne spávam v pásikovom pyžame,sa predpripravujem :p :D
ALDA
29.10.05,05:07
Musím dodať, že minister Milkoš by Ťa určite " pochválil " :p
Hela - ???MILKOŠ??? To je nejaký nový? Ale veď toho sme nevolili, či áno? Tak ako sa dostal do parlamentu, a hneď si chytí ministerské kreslo?

To je také chutné, ako aj v niektorej téme bola "údená sukňa"![/QUOTE]
Vlasti, ja som si neuvedomila, že tu všetci neviete, že ho tak volám:)

Dôvod?: Keď rozpráva a klame, tvári sa tak sladko ako Milka čokoláda:D
..teda Milkoš:)
mercuris
29.10.05,10:52
To snáď nemyslíš vážne a mimochodom nauč sa slovenský pravopis
karol.za
29.10.05,11:01
[QUOTE=kukučka]
asi ma vyložené nohy na stole, robí si manikúru
Ja keby som bol finacmajster tak by som si manikúru nechal robiť!
Vysvetlenie prečo?
Hoci urobenie manikúry stojí nejaké peniaze/neviem koľko ja si ju robím sám/ale zaplatil by som to z repre fondu,a ten kto by mi manikúru robil by z tejto mojej platny za poskytnutú službu odviedol peniažky do spoločnej kasičky
pre nás všetkých.
Je len nevýhoda že zo spoločnej kasičky si nemôžeme vyberať všetci koľko potrebujeme,nakoľko nemáme k nej prístup a o tom kto si koľko s nej vyberie rozhoduje viacej ľudí, ale mi žiaľ medzi nimi nie sme.
Jožo
29.10.05,16:32
Chcel by som dodať že ja niesom nepriatelom Porady.sk

Ja som tie zákony neschvaľoval. Ale som iba odhalil uvedené nedostatky. A som na to hrdý (veď oni to ani nezbadali). Porada ma dobre vyškolila:). Len to strašne každého z nás bolí, keď na základe nového zákona zrazu nemôžete robiť nič. To je tá sloboda podnikania :eek:.
Prihlasovatelom domény www.porada.sk (http://www.porada.sk/) je Mzdy servis.s.r.o viac na www.orsr.sk (http://www.orsr.sk/)
Predpokladám že tejto firme chodia za to faktúry.
Predpokladám, že táto firma má toto ohlásené ako prevádzku.
Chýba mi tu označenie prevádzky
Vlastník prevádzky
Otváracia doba
a Zodpovedná osoba.
Miro77, chápem Ťa, mne tiež neprospievalo, keď som sa ako živnostník priveľmi zahrabával v zákonoch. Ak Ti môžem poradiť, nechaj to na pár dní bokom, choď sa prejsť do prírody a skús si ešte spomenúť: "Čiopčiči sombréros - nemám žiadne problémos." Uvidíš, že Ti bude lepšie.
Jozef Mihál
31.10.05,06:19
V niektorom komentari ohladne poistneho som zachytil pojem ze ak "spolocnik je konatelom a pobera za svoju pracu mzdu ...".
A co ak to robi zdarma a zaujimaju ho iba podiely na zisku.
Neni to nelegalna praca?
Diky MiroMr
Do tejto inak zábavnej témy opäť trochu suchotinárstva.

Ešte raz citácia zo zákona o nelegálnej práci (detaily viď vyššie môj predošlý príspevok): "Nelegálna práca je aj práca, ktorú vykonáva fyzická osoba pre právnickú osobu alebo fyzickú osobu, ktorá je podnikateľom 1) a nemá s právnickou osobou alebo s fyzickou osobou, ktorá je podnikateľom, založený právny vzťah podľa osobitného predpisu (Obchodný zákonník)."

Obchodný zákonník o.i. zakladá i právny vzťah medzi spoločníkom a spoločnosťou s.r.o.

Takže ak spoločník "zdarma" pracuje pre svoju spoločnosť, nie je to porušenie zákona o nelegálnej práci - on totiž má so spoločnosťou založený právny vzťah - je spoločníkom spoločnosti...
ajobs
31.10.05,07:39
Dvojitý súhlas.:cool: :cool:
marcelaStanakova
31.10.05,07:53
Berieš to moc tragicky alebo chceš znechutiť ostatných PREČO TO ROBÍŠ myslela som si , že na tejto stránke sa stretávame aj tak trochu kamarátsky a nie podrazácky s pozdravom MACKA.
Palino
31.10.05,08:15
Berieš to moc tragicky alebo chceš znechutiť ostatných PREČO TO ROBÍŠ myslela som si , že na tejto stránke sa stretávame aj tak trochu kamarátsky a nie podrazácky s pozdravom MACKA.Myslím si, že Miro to neberie "moc tragicky", asi má z toho dobrú zábavu, ako reagujete - naštvaní, urazení, zase "slovenčinári" a pod. A aj z tejto akože "zábavnej" diskusie sa dá poučiť: Slovač hľadá za všetkým nepriateľa a zlý úmysel a potom vyčíta každú, aj najmenšiu chybičku...:rolleyes:
renča1
31.10.05,09:00
Ak som správne pochopil niektoré témi uvedené na tejto stránke tak WWW.PORADA.SK (http://www.porada.sk/) aj všetci jej užívatelia vlastne porušujú zákony Slovenskej republiky. Ak sa práca považuje za každé preloženie stebielka slamy a ak nieje možné vykonávať prácu bezplatne (ani vrámci rodinných a priateľských vsťahov) tak potom:

Keď neaká firma odpovie neakej inej firme na jej otázku je to nelegálna práca. V zmysle zákona by tá firma ktorá potrebuje odpoveď mala vystaviť tej firme ktorá jej odpovedá vopred objednávku.
Firma, ktorá jej odpovedala by mala mať oprávnenie na podnikateľské, účtovné, prersonálne apod. poradenstvo. Ak ho nemá jedná sa o nelegálnu činnosť.
Za vypracovanie odpovede by mala byť vystavená firme, ktorá si ju objednala faktúra.
Ak sa nezamestnaný občan zúčastní PORADY.SK znamená to, že nelegálne pracoval. Jeho zamestnávateľom je PORADA.SK, ktorá ho nelegálne zamestnala a mala by ho teda vopred prihlásiť do Poisťovne
Ak obyčajný občan odpovedal neakou odpoveďou neakej firme. Znamená to že pre túto firmu vlastne pracoval na čierno. Mal si teda najskôr vybaviť minimálne živnosť na poradenstvo, zaplatiť všetky poplatky a až potom na základe vopred vystavenej objednávky vypracovať pre danú firmu odpoveď.
Alebo sa mal stať legálnym zamestnancom PORADY.SK ktorá ho mala vopred prihlásiť do poisťovne a mala mu za túto jeho prácu vyplatiť mzdu.
Nemysliteľné je podľa zákonov aj to, že nezamestnaný poradí nezamestnanému. Okamžite by mal stratiť nárok ma poberanie dávok.
Slovenské banány.
Ak sa mýlim opravte ma...
Nemáš iné problémy, keď sa nad takými vecami zamýšlaš? Si trapný a chod veru na tú prechádzku, čerstvý vzduch ti urobí dobre.
McMarti
31.10.05,09:15
Dnes som si prečítala tuto tému od A až po Z.. a poviem Vám smejem sa a smejem a smejem a smejééééééééém.. krasne na pobavenie len tak dalej..
myslím si že provokateri by mali dosťať ceduľku STOP.. ale aj tie poplatky sa mi páčia.. Richard treba nový ceník o lentilkách a fazuľkách urobiť ,bude väčšia zábava.. a guľky tiež.. vrátime sa do detských liet :))
maja
02.11.05,08:30
Milí poraďáci,
prekvapuje ma, že sa ešte stále viete rozčertiť nad takouto hlúposťou. Usmejte sa a nereagujte, veď vonku je krásna jeseň a my musíme byť dllllho zdraví, aby sme si mohli dllllho bezplatne a s radosťou pri srdiečku radiť.
hron
03.11.05,13:12
Nuz odzneli tu odvolavky na 82/2005. Ale to skutocne potvrdzuje pohlad "Mira" na danu problematiku. V celom tom zakone sa totiz vobec nevyskytuje pojem "za odmenu", spomina sa "len" praca pre niekoho. Ze sa vysledky "prace" nepremiestnuju bezprostredne, ale prostrednictvom internetovych stranok na tom nic nemeni.
Mozno sranda, mozno nie, ale paragraf 4 uz rozhodne sranda nie je. Teda aspon pre spravovatela tychto stranok. Dufam, ze kazdy, kto pouzil jeho sluzby, mu sucasne umozni, aby nemal pripadne s tymto problem.
Jana Motyčková
03.11.05,14:36
Nuz odzneli tu odvolavky na 82/2005. Ale to skutocne potvrdzuje pohlad "Mira" na danu problematiku. V celom tom zakone sa totiz vobec nevyskytuje pojem "za odmenu", spomina sa "len" praca pre niekoho. Ze sa vysledky "prace" nepremiestnuju bezprostredne, ale prostrednictvom internetovych stranok na tom nic nemeni.Nesúhlasím. Nejde totiž o to, či prácu vykonáva za odmenu, ale dôležitá je formulácia v zákone, kde sa všade hovorí o "závislej práci" . Neviem, či pojem závislá práca je v niektorom zákone presne definovaný, ale ak vychádzam z pojmu, ako je použivaný v daňovom zákone, potom pod závislou prácou treba rozumieť prácu, pri výkone ktorej je osoba povinná dodržiavať pokyny alebo príkazy niekoho. To sa netýka príspevkov a rád na porade.

Skôr v tom zákone vidím inú nezrovanlosť a to, že napr. príkazná zmluva by bola podľa toho zákona nelegálnou prácou, ale to je téma na inú debatu.
hron
03.11.05,16:32
Nesúhlasím. Nejde totiž o to, či prácu vykonáva za odmenu, ale dôležitá je formulácia v zákone, kde sa všade hovorí o "závislej práci" . Neviem, či pojem závislá práca je v niektorom zákone presne definovaný, ale ak vychádzam z pojmu, ako je použivaný v daňovom zákone, potom pod závislou prácou treba rozumieť prácu, pri výkone ktorej je osoba povinná dodržiavať pokyny alebo príkazy niekoho. To sa netýka príspevkov a rád na porade.

Skôr v tom zákone vidím inú nezrovanlosť a to, že napr. príkazná zmluva by bola podľa toho zákona nelegálnou prácou, ale to je téma na inú debatu.Ze by odsek 3 a 4 paragrafu 2? Je tam nieco o zavislej praci?
Neviem, co je prikazna zmluva, ale predpokladam, ze je to aspon nejaky oficialny zmluvny vztah.
KEJKA
03.11.05,16:46
Miro77 dosť slabý pokus o žart!

Asi viacerých rozčertil.ak rozčertil, tak je to dsledok našej slovenskej nátury... prečo nezostať nad vecou a nepobaviť sa na tom? Miro77 doviedol naše yákomodarstvo v tejto oblasti až na hranicu absurdnosti.... dobré na scénu nejakého sarkastického divadla. Je mi jedno, či to myslel vážne, ale poburené reakcie sú zbytočné.
Ja som sa na tom pobavila, ale tym to konči, nie je to na diskusiu.
takze baby ukludnite sa, o nič nejde. Relaxujme dalej na tychto perfektnych strankach.
Jana Motyčková
03.11.05,17:05
Ze by odsek 3 a 4 paragrafu 2? Je tam nieco o zavislej praci?
Neviem, co je prikazna zmluva, ale predpokladam, ze je to aspon nejaky oficialny zmluvny vztah.To je fakt, podľa ods.3 a 4 by to mohla byť nelegálna práca.
Príkazná zmluva je podľa občianskeho zákonníka v poriadku, podľa mňa je to závislá práca (aj sa tak zdaňuje) len tá formulácia v zákone o nelegálnom zamestnávaní je "divná". V podstate neviem, čo je to "zamestnávanie právnickou osobou" a nemá s ňou založený právny vzťah.
hron
03.11.05,18:40
To je fakt, podľa ods.3 a 4 by to mohla byť nelegálna práca.
Príkazná zmluva je podľa občianskeho zákonníka v poriadku, podľa mňa je to závislá práca (aj sa tak zdaňuje) len tá formulácia v zákone o nelegálnom zamestnávaní je "divná". V podstate neviem, čo je to "zamestnávanie právnickou osobou" a nemá s ňou založený právny vzťah.
Mam taky dojem, ze sme "vyklad" tu na porade pred rokom rozoberali.
Podla inspektorov je to clovek, ktory sa zdrziava na pracovisku
a nema zamestnanecku zmluvu :-).
Tusim nejakeho manzela pokutovali, ked bol v predajni svojej manzelky...
hron
03.11.05,18:48
Koniec koncov, uz na jar sme mali prvy priznak.
Najprv "vietor", potom "jastrab", a mame tu vtaciu chripku.