pezi
06.07.10,01:52
Dobry den.
mam taky dotaz.som FO kupim si cigaretovy automat a zalozim ho na stenu kamaratovi v krcme.kupim cigarety vo velkoobchode s tabakom alebo v metre za nizsiu cenu ako v obchode ale uz aj s DPH,teraz ich dam do automatu a on ich bude predavat po cene aka je na kolku.cize zarobim natom daky peniaz ale nie vela kedze este splacam automat a delim sa s kamaratom.musim odvadzat ja alebo kamarat este aj nejaku dan,dan z prijmu alebo este nieco ine?ked uz som ich kupil aj s DPH?alebo ako to vlastne je?poradte mi prosim
Danielle369
13.07.10,16:40
Na cigaretách nezarobíš nič ..a to sa chceš ešte deliť s kamarátom.
vedec
27.07.10,15:01
tak keby si tabak predaval alebo tie dutniky tak asi heej ale cigy asi nie..
vedec
27.07.10,15:02
a vlastne prečo sa neda zarabať na cigach??? je to len u nas alebo vsade na svete??? neviete ako to je v čechah???
vedec
27.07.10,15:03
ale ked nebude platca dph tak dan by sa mu mala vratiť...ako to vlastne je???
prepačte že to davam vždy po jednej odpovedi ale napada ma to takto..sorry =(
ondrejvla
27.07.10,15:20
ale ked nebude platca dph tak dan by sa mu mala vratiť...ako to vlastne je???
prepačte že to davam vždy po jednej odpovedi ale napada ma to takto..sorry =(

Tak to je totálny nezmysel. Ako sa môže vrátiť daň neplatiteľovi DPH? Platiteľ DPH si daň pri nákupe odpočíta pri predaji, ktorý je vyšší ako nákup daň odvedie, tak ak tu nebol iné vstupy na DPH určite stráca, pokiaľ mu zo zákona vychádza byť platiteľom DPH. Ty ako neplatiteľ, nemáš nárok ani na vstupe, ale ani na výstupe. Odporúčam preštudovať Zákon o DPH, nájdeš ho aj tu na Porade.
vedec
28.07.10,10:02
diky za odpoved sice som to pochopil až po prestudovani inej straanky...
no tak neviem na tabaku sa tak lahko zarobiť neda =(((
orientmonkey
28.07.10,14:01
cigaretove automaty su asi dva roky mimo zakon takze nemozes ho kupit a zavesit na stenu.