Inga6
06.07.10,10:15
Ahojte,
chcem vas poprosit o radu, kedze som tu nenasla uplne odpoved na moj problem.

Mame firmu, ktora teraz menila spolocnika, sidlo a rozsirovala zivnosti.
Vie mi prosim niekto poradit, ze kedze rozsirujeme zivnosti, musime tie "stare" zivnosti tiez zmenit, kedze sa u niektorych zmenil ich popis v jednom slove?

Ako je prosim mozne podat na OR elektronicky zmeny v spolocnosti a ako rychlo nam ich OR zapise? Tie zmeny su komplexnejsie, ako som pisala - konatel, sidlo, zivnosti.

Dakujem :).
akina
06.07.10,10:46
Ahojte,
chcem vas poprosit o radu, kedze som tu nenasla uplne odpoved na moj problem.

Mame firmu, ktora teraz menila spolocnika, sidlo a rozsirovala zivnosti.
Vie mi prosim niekto poradit, ze kedze rozsirujeme zivnosti, musime tie "stare" zivnosti tiez zmenit, kedze sa u niektorych zmenil ich popis v jednom slove?

Ako je prosim mozne podat na OR elektronicky zmeny v spolocnosti a ako rychlo nam ich OR zapise? Tie zmeny su komplexnejsie, ako som pisala - konatel, sidlo, zivnosti.

Dakujem :).
Staré živnosti zostávajú v pôvodnom znení, nie je potrebné nič meniť. Upozorňujem, že na živ. úrad pri zmene konateľa je firma povinná ohlásiť túto zmenu do 15 dní odo dňa konania valnej hromady,
/ kedy sa rozhodlo o zmene konateľa pokiaľ účinnosť zmeny je odo dňa konania valnej hromady / a nie až po zápise v OR, ináč porušíte § 49 ods. 1 živ. zákona. Zmena sídla spoločnosti sa oznamuje do 15 dní až po zápise do OR. Nové živnostenské oprávnenia vybavujete najprv na živ. úrade a potom zapisujete do OR.
Inga6
06.07.10,18:08
Dakujem velmi pekne za odpoved.