Keity
28.10.05,11:25
Chcela by som sa opýtať, keďže niesom právnička ale len mzdová účtovníčka tak neviem.

Môj problém: posielame zamestnancovi výpoveď poštou. Posielame ju do vlastných rúk. Deň výpovede napísaný na výpovedi je 24.10. Návratka sa nám vráti 31.10.

Výpoveď je platná, keďže je doručená v deň výpovedi nápísanom na Výpovedi t.j. 24.10. alebo je platná až 31.10???????

Tým pádom mám aj s odhlasovaním do SP problém, mám ho odhlásiť 24.10 alebo 31.10????

Pomožte prosím
Dakujem
kvet
28.10.05,09:53
1.) Pri výpovedi, pracovný pomer k o n č í, až uplynutím výpovednej doby, ktorá je dvoj, alebo trojmesačná a začína plynúť prvým dňom v kalendárnom mesiaci, ktorý nasleduje po mesiaci, v ktorom bola zamestnancovi výpoveď d o r u č e n á.Tzn., že ak bola písomná výpoveď zamestnancovi doručená v mesiaci október 2005 a v prípade dvojmesačnej výpovednej doby, pracovný pomer skončí až 31.12.2005 a týmto dátumom ho odhlásiš s poisťovní.

2.) Za deň doručenia výpovede poštou, sa považuje deň uvedený v návratke ako deň prevzatia písomnosti.
Keity
28.10.05,10:02
ak dávam okamzitu vypoved tak mi konci okamzite o to sa mi jedna,
kvet
28.10.05,10:04
V tom prípade nejde o výpoveď, ale o okamžité skončenie pracovného pomeru. Takže tak ako som uviedol, pracovný pomer končí dňom, ktorý je uvedený na doručenke, ako deň prevzatia písomnosti.
andreaS
28.10.05,10:08
akurat pisem pre priatela vypoved, dava on v zamestnani vypoved, viete mi poradit text? pocitame s 2-mesacnou vypovednou dobou...
kvet
28.10.05,10:15
... meno, priezvisko zamestnanca, dávam výpoveď podľa ustanovenia § 67 Zákonníka práce, z dôvodu (ale, ak nechce nemusí uviesť dôvod)...
Doporučujem výpoveď doručiť ešte v tomto mesiaci (október), aby výpovedná doba začala plynúť 1.11.2005.
Luba2
28.10.05,10:16
Oznamujem Vám, že v súlade s § 67 ZP dávam výpove´d z pracovného pomeru uzavretého dňa toho a toho.


Nakoľko je výpovedná doba v mojom prípade dvojmesačná, môj pracovný pomer bude ukončený dňa 31.12.2005.

/a potom ešte že napr. si chce dočerpať dovolenku a pod..../

/ale musí vyove´d doručiť do 31.10./
andreaS
28.10.05,10:16
Dáva ju z dôvodu, ze dostal od inej firmy lepsiu ponuku.. tu mu len slubovali a nic nedodrzali... dokonca mam pocit, ze ich klamu na stravnych listkoch.. tak som mu povedala, nech zajde za mzdarkami a nech mu ukazu podpisane prevzate stravne listky, ak ich nebude mat, tak budu mat zle...
andreaS
28.10.05,10:17
dakujem vam. On tu vypoved doruci osobne a jeho kopiu si da potvrdit, ze prevzali. Dovolenku uz nema.
andreaS
28.10.05,10:24
endrju nie, to nie... Ide hlavne o to, ze chcel odist, lebo ti, co nerobili nic, dostavali viac na vyplate a este aj opity do prace a v podstate poriadne v praci neboli a on makal a mal menej, tak isiel za sefom, ze hele nezvysite plat tak idem.. a oni mu zvysili.. nie o malu sumu... lenze mu pre istotu o rovnaku sumu znizili odmeny... takze len zalepili oci a vyplata stale taka ista... a teraz dostal vybornu ponuku, za rovnaky plat si bude panom sam sebe, lebo iba on bude robit tu pracu a zodpoveda sa len jednemu cloveku.. nikto iny mu do prace nebude frflat a kafrat a pravdepodobne dostane aj firemne auto.. takze neni nad cim rozmyslat. To len pre upresnenie.