damati
06.07.10,12:45
Hľadám v Bratislave niekoho, kto by mi vyúdil domáce klobásky - asi 10 kg. Ak máte nejaké dobré skúsenosti, tak odporučte.
Vďaka
Kazu
06.07.10,16:08
Hľadám v Bratislave niekoho, kto by mi vyúdil domáce klobásky - asi 10 kg. Ak máte nejaké dobré skúsenosti, tak odporučte.
Vďaka

Teraz asi ťažko niekoho nájdeš. Je príliš teplo na údenie doma a do mäsovýroby ti to nezoberú.
Laco-monter
06.07.10,16:29
Teraz asi ťažko niekoho nájdeš. Je príliš teplo na údenie doma a do mäsovýroby ti to nezoberú.

Ak zoberieme do uvahy fakt, že pri údení treba dodržať teplotu cca 40-50 °C

tak teraz je čas na údenie idealny.

Samozrejme uvažujem o údeni na údiarni s oddeleným ohniskom ,nie tak ako udia amateri,že nakladu oheń,priamo pod klobaskami.
Kazu
06.07.10,17:51
Ak zoberieme do uvahy fakt, že pri údení treba dodržať teplotu cca 40-50 °C

tak teraz je čas na údenie idealny.

Samozrejme uvažujem o údeni na údiarni s oddeleným ohniskom ,nie tak ako udia amateri,že nakladu oheń,priamo pod klobaskami.


Máme údiareň s oddeleným ohniskom ale v lete zásadne neúdime. Nech si hovorí kto chce čo chce, ale údiť v zime sa mi zdá lepší nápad. V lete by som neriskovala ani vlastné klobásky a nie ešte cudzie :)
Laco-monter
08.07.10,05:26
Máme údiareň s oddeleným ohniskom ale v lete zásadne neúdime. Nech si hovorí kto chce čo chce, ale údiť v zime sa mi zdá lepší nápad. V lete by som neriskovala ani vlastné klobásky a nie ešte cudzie :)

Tak potom neveríš SEBE alebo neveríš technologii údenia .
Aankaa
08.07.10,05:34
Tak potom neveríš SEBE alebo neveríš technologii údenia .

DO TVOJEJ ZBIERKY INFORMÁCII SA TI ZÍJDE AJ TÁ - ŽE V LETE SA NEZVYKNÚ ROBIŤ ZABÍJAČKY A TEDA ÚDENIE KLOBÁS SA ODJAKŽIVA PRENECHÁVA NA CHLADNEJŠIE OBDOBIA.
/jedine, žeby bolo prasa v kríze životnej ;):cool::D
...a ťažko mi to vyhovoríš, pretože žijem na dedine a široká vetva mojej rodiny sa odjakživa zaoberá hospodárstvom;)
Laco-monter
08.07.10,10:23
DO TVOJEJ ZBIERKY INFORMÁCII SA TI ZÍJDE AJ TÁ - ŽE V LETE SA NEZVYKNÚ ROBIŤ ZABÍJAČKY A TEDA ÚDENIE KLOBÁS SA ODJAKŽIVA PRENECHÁVA NA CHLADNEJŠIE OBDOBIA.
/jedine, žeby bolo prasa v kríze životnej ;):cool::D
...a ťažko mi to vyhovoríš, pretože žijem na dedine a široká vetva mojej rodiny sa odjakživa zaoberá hospodárstvom;)

Čo ja viem odjakživa existujú aj mäsokombináty :o

a nemám takú informáciu,žeby prerušili výrobu v letných mesiacoch. :confused:
evuš
08.07.10,11:40
Čo ja viem odjakživa existujú aj mäsokombináty :o

a nemám takú informáciu,žeby prerušili výrobu v letných mesiacoch. :confused:

... a preto tie kupované klobásky chutia ako chutia :eek::eek::eek:
Nie je nad dobrú domácu /nielen klobásku/ ! U nás sa zabíjačky robia cez chladné počasie, pretože šikuľky mäsiarky sú v lete všade :D:D:D....
danushka
08.07.10,12:06
DO TVOJEJ ZBIERKY INFORMÁCII SA TI ZÍJDE AJ TÁ - ŽE V LETE SA NEZVYKNÚ ROBIŤ ZABÍJAČKY A TEDA ÚDENIE KLOBÁS SA ODJAKŽIVA PRENECHÁVA NA CHLADNEJŠIE OBDOBIA.
/jedine, žeby bolo prasa v kríze životnej ;):cool::D
...a ťažko mi to vyhovoríš, pretože žijem na dedine a široká vetva mojej rodiny sa odjakživa zaoberá hospodárstvom;)

Raz darmo, niet nad sedliacky rozum !:)
Aankaa
08.07.10,18:18
Čo ja viem odjakživa existujú aj mäsokombináty :o

a nemám takú informáciu,žeby prerušili výrobu v letných mesiacoch. :confused:

...ty mávaš doma posledné slovo? :):D
damati
10.07.10,17:48
Teraz asi ťažko niekoho nájdeš. Je príliš teplo na údenie doma a do mäsovýroby ti to nezoberú.
Neviem, ale nepísala som žiadnu informáciu o tom, že chcem klobásy vyúdiť hneď teraz.
damati
10.07.10,17:52
Hľadám v Bratislave niekoho, kto by mi vyúdil domáce klobásky - asi 10 kg. Ak máte nejaké dobré skúsenosti, tak odporučte.
Vďaka
No miesto odporúčania, alebo nejakého tipu sa to tu zvrhlo na diskusiu kedy je vhodné údiť a kedy nie. Je to nejako mimo témy. Klobásky ľudia robia aj v panelákoch, takže nemusí byť priamo zabíjačka.
Kazu
10.07.10,18:10
Neviem, ale nepísala som žiadnu informáciu o tom, že chcem klobásy vyúdiť hneď teraz.

Keď si písala teraz tak to vyzeralo, že chceš údiť hneď.:)
rdb
20.06.11,11:39
ja by som tuto radu (ktorej sme sa nedockali) potreboval tiez, a tiez nie teraz ale niekedy v oktobri novembri. Existuju dnes vobec nejake take "verejne udiarne?" Alebo miesto, kde sa da dat vyudit tych 10 kg klobas? Samozrejme nie zadarmo.
avalik
20.06.11,11:43
ja by som tuto radu (ktorej sme sa nedockali) potreboval tiez, a tiez nie teraz ale niekedy v oktobri novembri. Existuju dnes vobec nejake take "verejne udiarne?" Alebo miesto, kde sa da dat vyudit tych 10 kg klobas? Samozrejme nie zadarmo.

moj tatko ma udiarnicku, ale v KE :(
hubatá
20.06.11,12:03
Nejde tak ani o samotné údenie, ale pomleté mäso by malo odstáť aby sa chute spojili či už sú to klobásky alebo slaninka. A 10 kg mäsa len tak ľahko nedáš do chladničky keď tam musíš mať aj ostatné hrnce, mlieko, maslo, vajcia ...... Ak sa robí slaninka, tá predsa sa necháva odležať v slano-cesnakovom páci aj 10 dní v chlade. a čo potom s vyúdeným produktom? Klobásku treba zavesiť v chlade, inak ti z čerstvej klobásy bude kvapkať mastná šťava po zemi.
hubatá
20.06.11,12:05
eeee.... vidím že moja odpoveď bola už úplne mimotemy
lm.services
20.06.11,14:03
Tak ja sa zastávam že udiť klobásy sa môže po celý rok a ja to aj tak robím.
este nikdy sa mi mäso nepokazilo ani nic podobnea už to robím niekoľko rokov.

Ak by niekto potreboval takýto druh služby tak sa ozvite na : lm.services(zavinac)zoznam.sk
TN.kraj, údenie výhradne slivkovým drevom, doba údenia je 10hod+ 5hod
rdb
22.06.11,07:16
Ja dakujem za kontakt. Urcite sa ozvem v oktobri. Trencin zase nie je tak daleko.
Zo srdca dakujem.
udenar
30.11.11,12:41
POnukam velmi kvalitne udenie klobas oravskej slaniny ,kolienok na ceresni a inych kvalitnych pilinach na poziadanie

tiez

Danovy audit ,uctovnictvo ,mzdy ATD.

Liptov




0903515730 Jan

viac info volat