miroslav.z
06.07.10,15:42
Dobrý deň,

Študujem popri zamestnaní a v problematika nemám clkom jasno, preto by som sa rád poradil vzhľadom na moju súčasnú situáciu.

Od augusta 2009 som registrovaný na NBS ako SZČO (sprostredkovateľ poistenia a finančných služieb). Príjem z činnosti bol nízky od platenia odvodov do SP som bol oslobodený na dobu 1 roka (ak sa nemýlim) do ZP som si platil sam.

Od februára 2010 som pracoval na TPP, kedy mi odvody hradil zamestnávateľ.

Pre zamestnávateľa je však TPP menej výhodný ako dohoda, nerád by však moju pozíciou obsadzoval inou osobou.

Povedzme že pri TPP bol môj mesačný čistý príjem z TPP 500 eur (zo živnosti žiadny prijem, počas doby trvania TPP nebol), zamestnávateľ za mňa odvádzal odvody do SP aj ZP.

V prípade že začnem pracovať na dohodu o pracovnej činnosti, vznikne mi povinnosť platiť odvody do SP a ZP ?

Je možné dohodnúť sa so zamestnávateľom v dohode o pracovnej činnosti na výplatu mzdy v čistom s tým, že by uplatňoval zrážkovú daň?

Je možné v dohode o pracovnej činnosti uviesť, že odvody do ZP bude hradiť zamestnávateľ?

Poprípade ako by som mal nadstaviť zmluvu tak aby mi po zdanení a zaplatení odvodov zostala na účte suma tých napr. 500 eur.

Či je možné v zmluve presunúť povinnosť platiť odvody a daň za zamestnanca na zamestnávateľa, v prípade keď zamestnanec pracuje na dohodu (napr ako nejaký sociálny benefit alebo niečo podobné).

ďakujem