filka
28.10.05,12:26
Dobrý deň,

dnes mám dalsiu otazku.mame darovaciu zmluvu,ktoru nam druha zmluvna strana-obdarovany vratila podpisanu ale - bez peciatky.su pravnickou osobou,ale vraj peciatku nemaju...
mohol by s tym byt nejaky problem?z pravneho,uctovneho alebo neviem akeho hladiska??
Alena Kašičková
28.10.05,10:44
Ahoj. Ja som čítala v múdrych predpisoch, že po účtovnej stránke, pečiatka nie je dôležitá. Niektorí daniari to akceptujú, iní zas nie. Naozaj si nespomínam, že by podľa nejakého predpisu mala mať firma pečiatku. ak sa mýlim opravte ma niekto.
Jozef I
28.10.05,10:49
Je to tak ! Pečiatka nie je povinnosťou. Na zmluve, fa a iných dokladoch má byť podpis. O pečiatke sa nikde nič nehovorí.
ZuzanaP
28.10.05,14:20
Súhlasím s názorom Jozef I. Niektorí živnostníci, čo pracujú pre našu firmu už rok, stále nemajú pečiatku.
Snáď ich nebudeme nútiť, aby si ju dali spraviť.

Podľa mňa to vôbec nie je povinná náležitosť faktúry, alebo nejakých dokumentov, dôležitý je naozaj podpis a správne identifikačné údaje.
Paula
28.10.05,14:26
Je to tak ! Pečiatka nie je povinnosťou. Na zmluve, fa a iných dokladoch má byť podpis. O pečiatke sa nikde nič nehovorí.A často je tam uvedené aj: platnosť potvrdzuje svojim podpisom XY.
lenkak
28.10.05,16:19
Pečiatka nie je povinnosť ani nutnosť, má slúžiť len na uľahčenie práce.
andrej_rv
28.10.05,16:33
Je to tak ! Pečiatka nie je povinnosťou. Na zmluve, fa a iných dokladoch má byť podpis. O pečiatke sa nikde nič nehovorí.Podľa mňa to opäť nie je možné tvrdiť tak úplne jednoznačne v prípade, ak je niektorá zo zmluvných strán právnickou osobou, napr. s.r.o. Ak má totiž v spoločenskej zmluve v časti Konanie za spoločnosť uvedenú napr. vetu: "Konanie za spoločnosť sa uskutočňuje tak, že k odtlačku pečiatky spoločnosti pripojí konateľ, resp. konatelia svoj podpis.", jej absencia na zmluve, ale aj iných dokladoch by mohla podľa mňa viesť minimálne k určitej právnej neistote. Ale toť len názor osoby bez právnického vzdelania ..:)
janasv
28.10.05,20:10
Podľa mňa to opäť nie je možné tvrdiť tak úplne jednoznačne v prípade, ak je niektorá zo zmluvných strán právnickou osobou, napr. s.r.o. Ak má totiž v spoločenskej zmluve v časti Konanie za spoločnosť uvedenú napr. vetu: "Konanie za spoločnosť sa uskutočňuje tak, že k odtlačku pečiatky spoločnosti pripojí konateľ, resp. konatelia svoj podpis.", jej absencia na zmluve, ale aj iných dokladoch by mohla podľa mňa viesť minimálne k určitej právnej neistote. Ale toť len názor osoby bez právnického vzdelania ..:)
Suhlasim, musi to byt podla spolocenskej zmluvy, myslim ze je to aj vo vypise z Obch. registra /ak sa nemylim/. Niektori tam maju napr.
K pisanemu alebo tlacenemu nazvu spolocnosti pripoji konatel svoj podpis, meno a priezvisko a funkciu v spolocnosti. Casto to tam maju uvedene, ale nedodrziavaju to. Zaujimalo by ma, ci ten kto podpisal zmluvu, je opravneny konat za firmu? Inak, zivnostnik nemusi mat peciatku.
filka
31.10.05,05:39
Dakujem vsetkym za odpovede,musim to naozaj prezistit na orsr.sk,ako to maju stanovene.