erzet
06.07.10,19:56
Čo si myslíte o uhrádzaní platieb za spotrebu energie (osvetlenie spoločných priestorov, výťah) majiteľov domácich miláčikov, ktorí chodia venčiť svojich maznáčikov. Mali by platiť viac? Aké máte skúsenosti?
willma
06.07.10,18:08
vieš, niekto ide s miláčikom von 3x za deň a niekomu chodia kamaráti na návštevu aj častejšie. Stretla som sa s takými pokusmi, ale ani jeden nebol úspešný.
buchač
06.07.10,18:15
Čo si myslíte o uhrádzaní platieb za spotrebu energie (osvetlenie spoločných priestorov, výťah) majiteľov domácich miláčikov, ktorí chodia venčiť svojich maznáčikov. Mali by platiť viac? Aké máte skúsenosti?

...hm , keď si tak pomyslím , že aj tí , ktorí na prízemí bývajú v našom baráku ...:rolleyes:

A platia za výťah...;)

Raz som susedovi povedal , keď nadával ako pohan ..:

" Veď máš riešenie , nenadávaj ...každý deň sa trochu nechaj na výťahu povoziť ...hore na 9-te a nazad ...urob to aspoň tri krát a máš pokoj ...":D:D:D
nika.sum
06.07.10,18:20
Presne ako pisala Willma. Nikdy to nebude spravodlive. My mame jednu rodinu, byvaju na 1. posch., tak ako aj my. Platime vsetci za vytah, nie je to taka vysoka polozka za rok, tak sme to nikdy ani neriesili, ved tiez obcas ked potrebujem, ked nesiem vozik sa zveziem a clovek nikdy nevie ako dopadne. Ale pri tejto rodine ma stve, ze decka, stari rodicia, rodicia sa vozia hore dolu vytahom a to chodia so psom kazdu chvilu, ale prihlaseni tam nie su vsetci a samozrejme ci je tma alebo svetlo nezabudnu povacsine zapnut osvetlenie na chodbe- tak toto je vrchol drzosti.
nika.sum
06.07.10,18:21
...hm , keď si tak pomyslím , že aj tí , ktorí na prízemí bývajú v našom baráku ...:rolleyes:

A platia za výťah...;)

Raz som susedovi povedal , keď nadával ako pohan ..:

" Veď máš riešenie , nenadávaj ...každý deň sa trochu nechaj na výťahu povoziť ...hore na 9-te a nazad ...urob to aspoň tri krát a máš pokoj ...":D:D:D

Ved sa da dohodnut na schodzi, vytahy uzamknut na prizemi a nemusia platit.:D
willma
06.07.10,20:12
Ved sa da dohodnut na schodzi, vytahy uzamknut na prizemi a nemusia platit.:D Pokiaľ si pamätám, tak toto už nepomôže, ja bývam na prvom a od určitého času platím rovnakým dielom aj za výťah, hoci ho nepoužívam- je to v zmysle nejakého zákona, ale akého??, k tomu sa budú musieť vyňadriť naši poraďácky správcovia bytov:D
Halli
06.07.10,20:36
Pokiaľ si pamätám, tak toto už nepomôže, ja bývam na prvom a od určitého času platím rovnakým dielom aj za výťah, hoci ho nepoužívam- je to v zmysle nejakého zákona, ale akého??, k tomu sa budú musieť vyňadriť naši poraďácky správcovia bytov:D

je to podľa vyhlášky, teraz ma nenapadne akej...:D, písala som o tom v SVBčkach...ale podľa nej musí byť sprístupnená každá nástupná stanica..to, že si niekto vymyslel, že má aj každý platiť je zas len blbosť nejakých premúdrelcov a ja to nikde na "mojich" domoch nemám, len tam kde skutočne výťah majú otvorený a používajú ho. My sa tu ideme všetci pozabíjať kôli debilným zákonom, ktoré niekto vymymslí a nedomyslí...ako aj posledná novela o 25%plochy balkonov...júúúj ja mám rada týchto posr...lancov...čo to dávajú do parlamentu a prd vedia o správe bytov...:rolleyes:


čo sa týka témy Robo, preberali sme to v SVB, ale k ničomu sme sa nedostali- je to diskutabilné a nikdy to nebude spravodlivé. Je tam proste výťah,...je to vyhradené technické zariadenie domu urobené za istým účelom a netreba o tom meditovať, kto, koľko, prečo a začo- platí sa od počtu osôb, nikoho a ničoho iného...všetci ktorí ho používajú majú platiť a pokiaľ majú s tým problémy nech sa odsťahujú na rodinný dom :);)
Halli
06.07.10,20:45
Čo si myslíte o uhrádzaní platieb za spotrebu energie (osvetlenie spoločných priestorov, výťah) majiteľov domácich miláčikov, ktorí chodia venčiť svojich maznáčikov. Mali by platiť viac? Aké máte skúsenosti?

Vieš táto téma nebude mať konca, lebo nikdy by sa k spravodlivému riešeniu nedošlo. Je desiatky prípadov ako sa výťah a osvetlenie používa a za akým účelom, až ich tu vymenujem , ručím ti, že sa ti to nebude chcieť čítať...takže ja som týmto odpoveď pre tvoju tému tému vyčerpala:D
zk24
06.07.10,20:45
Byvam na druhom, mam psa. Vytahom som isla raz v zivote, ked sme sa nastahovali, len preto aby som zistila aky mame vytah. Platim za dve poschodia, za dvoch ludi (ani jeden tu nemame bydlisko a aj to priatel chodi len na navstevy, ale vidaju ho tu susedia, tak nech nema nikto problem) a raz v zivote som sa zviezla na druhe. Neda sa tu hovorit o "spravodlivosti". Proste to beriem ako fakt, a nic s tym nespravim. Popri vsetkych inych problemoch je to asi posledne co by sa mi aj riesit chcelo.

A kym vyslapem na druhe poschodie aspon pozhasinam na chodbach....

O to viac ale mozno kazim panty na vchodovych dverach :D :D
JaDo
06.07.10,21:46
A môžeme trocha pozmeniť tému:

Čo si myslíte o uhrádzaní platieb za spotrebu energie (osvetlenie spoločných priestorov, výťah) krčmových týpkov, ktorí chodia domov až po záverečnej. Mali by platiť viac? Aké máte skúsenosti?

P.S: A ešte rozkopnú dvere, pretože sa nevedia trafiť kľúčom do zámku (ak ho ovšem majú).
erzet
07.07.10,05:13
Tak na objasnenie. Toto nie je moja téma, hoci sa to zrejme týka veľa nájomníkov. Keďže som "dobrý vílo", bol som požiadaný dať sem túto tému. Jedná sa o to že sa nájomníci dohodli, že 1 pes = pol nájomníka. T.j. dvaja psi = 1 nájomník. Napadlo ma ale, že s každým psom sa nechodí zvlášť venčiť, či áno?
lujza.j
07.07.10,05:19
Tak na objasnenie. Toto nie je moja téma, hoci sa to zrejme týka veľa nájomníkov. Keďže som "dobrý vílo", bol som požiadaný dať sem túto tému. Jedná sa o to že sa nájomníci dohodli, že 1 pes = pol nájomníka. T.j. dvaja psi = 1 nájomník. Napadlo ma ale, že s každým psom sa nechodí zvlášť venčiť, či áno?
spĺňam limit jeden nájomník jeden pes, ale čo moji susedia žiadny pes xy detí, pochybujem, že sú všetci prihlásení a riadne platia za spoločnú elektriku:confused: takže asi viete kto sú moji susedia:( takže neviem či je to vždy o domácich miláčikoch, ktorých chodíme venčiť:D
alaya1
07.07.10,06:03
Tak toto je ale poriadna blbost. Potom treba platit aj za navstevy,babky, dedkov kamaratov, chodia denne aj niekolko krat. Ak by to chceli u nas zaviest, ja by som im dala. Ved u nas nikto s nikym vo vytahu nechodi. radsej pojde jeden sam celkom hore, potom druhy privola vytah a ide na 5.poschodie.
Toto ma pobavilo.
zk24
07.07.10,06:35
Myslim ze tato tema nema ani riesenie ani nebudu nikdy vsetci spokojni.

Ked idem byvat do bytovky, uz vopred pocitam s tym, ze vela veci je spolocnych, na cast spotreby sa vzdy skladame... Tak ako ja na niekoho, tak niekto zas na mna v niecom inom.

Vsetky pokusy o nastavenie "spravodlivosti" mozu pokazit akurat tak susedske vztahy, ktore su na nezaplatenie.

Ak niekto nieco prehana, upozornime na to na schodzi, vsetko v ramci normy je tolerovane.

Pride mi to ako dotahovanie sa o tom ze ked ja pozvem susedov na kavu tak ich pohostim drahou kavou, ale oni mna lacnejsou a aj chipsy maju trosku navlhnute...

:cool::rolleyes:
zk24
07.07.10,06:40
Tak na objasnenie. Toto nie je moja téma, hoci sa to zrejme týka veľa nájomníkov. Keďže som "dobrý vílo", bol som požiadaný dať sem túto tému. Jedná sa o to že sa nájomníci dohodli, že 1 pes = pol nájomníka. T.j. dvaja psi = 1 nájomník. Napadlo ma ale, že s každým psom sa nechodí zvlášť venčiť, či áno?

Tak potom treba osobnu vahu pred vytah a vazit sa a podla toho pocitat naklady :D :D :D

Dcera so psikom je lahsia ako samotny muz ... :D:D:D:D:D
Halli
07.07.10,06:47
Tak na objasnenie. Toto nie je moja téma, hoci sa to zrejme týka veľa nájomníkov. Keďže som "dobrý vílo", bol som požiadaný dať sem túto tému. Jedná sa o to že sa nájomníci dohodli, že 1 pes = pol nájomníka. T.j. dvaja psi = 1 nájomník. Napadlo ma ale, že s každým psom sa nechodí zvlášť venčiť, či áno?

Počuj dobrý vílo :D Vilko , zachvíľu budete mať v paneláku také rozbroje kôli tomu, že nech sa teší ten čo to vymyslel a požiadal ťa o takú radu...To akože budete vyberať? lebo do predpisu to nemôžte dať !!..a až komusi klepne v hlave, že to treba aj zdaňovať, tak bude o srandu postarané, lebo je to neoprávnený príjem..pre pár šupov...A ako to chcete kontrolovať, viesť evidenciu psov, zisťovať a nahlasovať počty psíkov :) A potom nech čakajú odozvu od psíčkarov, za opilcov, časté návštevy,bozkávanie sa mladých vo vchode a zapínanie svetla,časté prerábky v bytoch a vozenie materiálu,chodenie opatrovateľov do rodín....atď, atď jááááj už nebudem ani pokračovať :D

a ešte jedna vec...píšeš o nájomníkoch ...z toho mi vyplýva, že veľa ľudí nemá ani odkúpené byty? Ak áno tak potom treba vyjadrenie aj vlastníka, čiže OSBD:):rolleyes:, čo je dobrá blbosť. Už som ticho, lebo také veci riešiť, to by som brala namiesto všetkých dôležitých ekonomických a technických vecí domu:D:D
Halli
07.07.10,06:50
Tak potom treba osobnu vahu pred vytah a vazit sa a podla toho pocitat naklady :D :D :D

Dcera so psikom je lahsia ako samotny muz ... :D:D:D:D:D

Zuzka, nikekedy aj dve dcéry a pes menej vážia ako jeden chlop :D Treba nainštalovať do výťahov važiace plošiny ako na autá a bude sa platiť od kila :D...ešte že som na prízemí :D
Llívia
07.07.10,06:56
Tak potom treba osobnu vahu pred vytah a vazit sa a podla toho pocitat naklady :D :D :D

Dcera so psikom je lahsia ako samotny muz ... :D:D:D:D:D

A keď pošleš samotného psa, tak ušetríš ešte viac! :D:D:D:D Aj vlastné nohy, aj nohy dieťaťa, aj nohy manžela.

Keby niekto chcel odo mňa, aby som platila za psa za elektriku na schodisku a za výťah, tak sa na neho ..., aj keby to dal do mesačného predpisu (našťastie nemám ani výťah a na nešťastie ani psa).

Zhasínanie na schodisku sa dá ľahko vyriešiť - časové spínače (či ako sa volajú tie vypínače, kde sa dá nastaviť čas svietenia) - teraz nám chodí toľko ponúk práve na montáž týchto spínačov, že s tým ušetríme kopec EUR :D:D:D

Ešte mi napadlo mať "knihu jázd výťahom" - každý by zapisoval kedy, z ktorého poschodia na ktoré išiel, koľko váži sám človek + pes + náklad :D:D:D Toto by malo aj preventívny zdravotný účinok - motivácia pre ľudí s nadváhou na schudnutie. :D:D:D
Ešte doplním: a čo takto prerobiť výťahy na spoplatnené - t.j. kto sa chce zviesť, musí hodiť mincu. Cena - dajme tomu za každé 2 poschodia 0,50 EUR. Tiež dobré na pohyb.:D:D:D

A teraz trochu vážne: to tí majitelia so psami skutočne minú o toľko viac elektriky, aby museli platiť aj za psa? Vidím v tom skôr nenávisť susedov bez psov voči psom.
Kvaka
07.07.10,06:56
Tak na objasnenie. Toto nie je moja téma, hoci sa to zrejme týka veľa nájomníkov. Keďže som "dobrý vílo", bol som požiadaný dať sem túto tému. Jedná sa o to že sa nájomníci dohodli, že 1 pes = pol nájomníka. T.j. dvaja psi = 1 nájomník. Napadlo ma ale, že s každým psom sa nechodí zvlášť venčiť, či áno?
Chodím venčiť dvoch psov, aspoň 5x denne. Naša psica je už staručká, a nechce byť dlho, len sa batká, ale mladý si rád zabehá. Takže minimálne dvakrát denne sa s mladým vrátim znovu von. Áno, mám pocit, že často používam výťah, lebo nie vždy môžem ísť peši. U nás sa za výťah platí len podľa počtu osôb, za psov neplatíme, nikto to nenavrhol. Nebolo by to ale nikdy spravodlivé a aby bola naplnená litera zákona, rozúčtovať náklady podľa miery využitia, tak by muselo byť použitie výťahu merateľné, a to nie je, preto sa platí tak ako sa platí. Pôjdem do extrému, predstavme si, že použitie výťahu, vrátane dĺžky trasy, je merateľné, napr. nejakým čipom. Kto by platil najviac? Byty na najvyššom poschodí? Možno áno, možno nie. Čo sa týka započítania psov ako polosoby, dám k tomu len malý príklad, susedia z 8. poschodia jedna cesta 2x8=16 poschodí, ja so psami 4 cesty 4x2x2=16 poschodí. Tých faktorov, čo ovplyvňujú používanie výťahu, by sa našlo neúrekom, ale nikto to nerobí, nie je dôvod. Preto sa môžu vlastníci bytov dohodnúť ako chcú, zákon určuje podľa miery využitia, a výklad MFSR je napr. aj tu: http://moje.hnonline.sk/node/2008.
Je tam zaujímavý príklad skutočnej miery využitia výťahu v porovnaní s počtom osôb.
Flinstone
07.07.10,07:03
mimotemy už sme len krok od toho aby sa vymyslel do výťahu kreditný systém... obyvatelia budú chodiť s čipovou kartou a návšteva si vhodí do otvoru mincu za použitie výťahu...:D
zk24
07.07.10,07:12
mimotemy už sme len krok od toho aby sa vymyslel do výťahu kreditný systém... obyvatelia budú chodiť s čipovou kartou a návšteva si vhodí do otvoru mincu za použitie výťahu...:D

Takym stylom mozeme mat kreditny system potom na vsetko - svetla, vchodove dvere, zataz schodiska, vytahu....:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Chce to len trosku tolerancie a sebareflexie.
Flinstone
07.07.10,07:22
ja som len chcel poukázať, že kde sa ľudia nevedia dohodnúť, môže to až takto vyvrcholiť...
zk24
07.07.10,07:23
Ja som to pochopila :---
zk24
07.07.10,07:38
Teleport by to vsetko vyriesil :---
Flinstone
07.07.10,10:12
ale teleport by zruinoval celý ropný a automobilový priemysel, zobrala by si si na svedomie takú armádu nezamestnaných?
zk24
07.07.10,10:16
Mozu mi leštiť dialkove ovladanie na teleport :D
lujza.j
07.07.10,10:18
keby to bolo o spravodlivom používaní - platení za výťah tak môžte veriť tomu, že vďaka mojim "prispôsobivým susedom" a ešte jednou takou istou "mega" rodinkou, by sme my všetci chodili zadarmo:D mimotemy najlepšie je na tom vždy to že keď je výťah pokazený čo je dosť často tak oni čo ho vždy pokazia, pretože sa ich tam natrepe toľko, že výťah dole neubrzdí, tak oni sa vždy čudujú ako blázon holému zadku, že kto zase ten výťah pokazil, no nie sú zlatí:mad::mad::mad::D
erzet
07.07.10,11:52
Počuj dobrý vílo :D Vilko , zachvíľu budete mať v paneláku také rozbroje kôli tomu, že nech sa teší ten čo to vymyslel a požiadal ťa o takú radu...To akože budete vyberať? lebo do predpisu to nemôžte dať !!..a až komusi klepne v hlave, že to treba aj zdaňovať, tak bude o srandu postarané, lebo je to neoprávnený príjem..pre pár šupov...A ako to chcete kontrolovať, viesť evidenciu psov, zisťovať a nahlasovať počty psíkov :) A potom nech čakajú odozvu od psíčkarov, za opilcov, časté návštevy,bozkávanie sa mladých vo vchode a zapínanie svetla,časté prerábky v bytoch a vozenie materiálu,chodenie opatrovateľov do rodín....atď, atď jááááj už nebudem ani pokračovať :D

a ešte jedna vec...píšeš o nájomníkoch ...z toho mi vyplýva, že veľa ľudí nemá ani odkúpené byty? Ak áno tak potom treba vyjadrenie aj vlastníka, čiže OSBD:):rolleyes:, čo je dobrá blbosť. Už som ticho, lebo také veci riešiť, to by som brala namiesto všetkých dôležitých ekonomických a technických vecí domu:D:D
Našťastie tá osoba je z Pezinka. To bozkávanie by som mohol stopovať ja, ale pri tom si nesvietia. Nájomník, aj ja si vravím nájomník, hoci byt je odkúpený, je zaužívaný pojem.
Halli
07.07.10,14:14
Našťastie tá osoba je z Pezinka. To bozkávanie by som mohol stopovať ja, ale pri tom si nesvietia. Nájomník, aj ja si vravím nájomník, hoci byt je odkúpený, je zaužívaný pojem.

Jáááj už mi je to jasné :D, kto je z Pezi...noka ;), A nemajú senzory, čo sa zapnú pri "hmírení" telom :D...asi nie...tak stopuj, len , aby si neprišiel k úrazu :D, hehe akú dobrú temu si vymyslel, od rána sa usmievam na monitor....
a tie poznámky:
"leštiť dialkové na teleporte"
"čudovať sa ako blázon holému zadku"

...........kočky dobrééé...........:D:D
sito
07.07.10,15:19
Byvam na druhom, mam psa. Vytahom som isla raz v zivote, ked sme sa nastahovali, len preto aby som zistila aky mame vytah. Platim za dve poschodia, za dvoch ludi (ani jeden tu nemame bydlisko a aj to priatel chodi len na navstevy, ale vidaju ho tu susedia, tak nech nema nikto problem) a raz v zivote som sa zviezla na druhe. Neda sa tu hovorit o "spravodlivosti". Proste to beriem ako fakt, a nic s tym nespravim. Popri vsetkych inych problemoch je to asi posledne co by sa mi aj riesit chcelo.

A kym vyslapem na druhe poschodie aspon pozhasinam na chodbach....

O to viac ale mozno kazim panty na vchodovych dverach :D :D

Ako to myslíš "platím za dve poschodia" tiež sa vozia výťahom? A nedajbože aj štekajú? :) :D:D:D ;)
hubatá
07.07.10,15:31
Náhodou ..... ja kým sa oblečiem a obujem tak vyhodím psa nech mi zapne senzory, lebo sa bojíme obaja byť potme.
zk24
07.07.10,17:58
Ako to myslíš "platím za dve poschodia" tiež sa vozia výťahom? A nedajbože aj štekajú? :) :D:D:D ;)

neplati sa vytah podla toho na ktorom poschodi kto byva? Aspon u rodicov sme to tak mali, ze na prvom sa platilo menej, na druhom viac a ludia z osmeho najviac...

ja byvam na druhom, tak platim za dve poschodia. teda vlastne ani teraz neviem, ked tak hovoris... ale u rodicov to bolo rozpocitavane podla poschodi.


Stekaju len vonku, ale na schodisku dychaju spolocny vzduch :D
Llívia
07.07.10,19:09
ZK24, keby si bývala v inom baráku, tak ťa tí tvoji 2x štvornohí miláčikovia vyjdú riadne draho - elektrika za výťah, elektrika za svetlo na schodisku, spoločný vzduch...
Ešteže mám len škrečkov, s ktorými nechodím von a dýchajú len "náš" domáci vzduch:D:D:D (Aj keď by niekoho mohlo napadnúť rátať nám viac za vodu, keďže im umývam veci).:D:D:D
sito
07.07.10,19:44
neplati sa vytah podla toho na ktorom poschodi kto byva? Aspon u rodicov sme to tak mali, ze na prvom sa platilo menej, na druhom viac a ludia z osmeho najviac...

ja byvam na druhom, tak platim za dve poschodia. teda vlastne ani teraz neviem, ked tak hovoris... ale u rodicov to bolo rozpocitavane podla poschodi.


Stekaju len vonku, ale na schodisku dychaju spolocny vzduch :D

Je pravda, že bývajúci na najvyššom podlaží sa vezú viac vo výťahu. Ak ide prázdny dolu, kto zaplatí spotrebovanú energiu, náklady za ňu. A ak je to bývajúci z druhého poschodia a nemá ju záujem uhradiť? Čo ... ? Výťah chodí v šachte od spodku na vrch a opačne, za to treba platiť rovnakým dielom na osobomesiace. Keď na vrchu býva v byte jedna osoba bez psa a na druhom štyri so psom, kto výťah viac využíva? Ak ste sa ták dohodli?!
Ivenka
07.07.10,20:47
mimotemy ale ja som to tu už niekde spomínala, výťah nevýťah, svetlo nesvetlo pamätajte ešte bude aj chodníková daň. PS: Zajtra si dám inzerát: vymením byt na 6.posch za byt na prízemí :o. A to som si povedala, keď som kupovala byt, že keď majú na všetkých siedmich poschodiach psíkov tak si kúpim aj ja. No proste človek sa učí celý život.
hubatá
08.07.10,15:50
Mňa v súvislosti s touto témou serinká niečo iné:
blízko sídliska máme rodinné domy a vidím ako nenápadne-častejšie a častejšie venčia ich obyvatelia svojich obrovských psov na sídliskových trávnikoch. Doma si šanujú svoju anglickú trávičku a osierajú nám našu. A to isté je aj s kontajnermi: svoje si šetria, ale kľudne do našich sídliskových pchajú svoj bordel zo záhrad a tým čo im doma zavadzia (starý nábytok, dosky, škatule od farieb, konáre, burina).
Llívia
08.07.10,16:31
Mňa v súvislosti s touto témou serinká niečo iné:
blízko sídliska máme rodinné domy a vidím ako nenápadne-častejšie a častejšie venčia ich obyvatelia svojich obrovských psov na sídliskových trávnikoch. Doma si šanujú svoju anglickú trávičku a osierajú nám našu. A to isté je aj s kontajnermi: svoje si šetria, ale kľudne do našich sídliskových pchajú svoj bordel zo záhrad a tým čo im doma zavadzia (starý nábytok, dosky, škatule od farieb, konáre, burina).

Aj tu u nás serinkajú cudzí psi z okolitých domov.
A čo sa týka odpadu - platíme za každý jeden vývoz (vývozné lístky). Na začiatku si každý uzamkol svoju nádobu (máme ich v takom "boxe", tak si každý dal zámok na svoje "dvere", na ktorých nádoba visí). Po nejakej dobe sa ľuďom zamykať nechcelo, tak nezamykali, až jedného pekného dňa pred bytovkou zastavilo auto, šup smeti do našich nádob a rýchlo preč. :mad::mad::mad:
(Inak, zaujímalo by ma, ako ti pes dokáže zasvietiť svetlo na chodbe. To máte také super senzory, že ho zachytia? (Ha-ha, mňa neregistrujú ani senzory na dverách do obchodov.))
hubatá
09.07.10,16:43
Aj tu u nás serinkajú cudzí psi z okolitých domov.
A čo sa týka odpadu - platíme za každý jeden vývoz (vývozné lístky). Na začiatku si každý uzamkol svoju nádobu (máme ich v takom "boxe", tak si každý dal zámok na svoje "dvere", na ktorých nádoba visí). Po nejakej dobe sa ľuďom zamykať nechcelo, tak nezamykali, až jedného pekného dňa pred bytovkou zastavilo auto, šup smeti do našich nádob a rýchlo preč. :mad::mad::mad:
(Inak, zaujímalo by ma, ako ti pes dokáže zasvietiť svetlo na chodbe. To máte také super senzory, že ho zachytia? (Ha-ha, mňa neregistrujú ani senzory na dverách do obchodov.))


Veru si predstav že zasvieti..... lieta hore-dole od radosti že ideme von a tak senzory zareagujú. Chodíme pešo z III. poschodia, hoci mám tiež v nájomnom výťah zarátaný. Výťahom idem iba keď nesiem ťažký nákup, lebo sa mi nesce čakať kým zlezie výťah z 12. poschodia....
alaya1
09.07.10,17:29
Toto cele je jedna poriadna blbost.
jaros5
21.07.10,06:05
Toto cele je jedna poriadna blbost.
mimotemy
:---...že by PORADA začala konkurovať POKECU ????
adi11
19.12.11,19:57
..chcem sa spytat, ze ako zvladate vencenie v tomto predvianocnom case, ked decka hadzu petardy a buchaju delobuchy ?
nas havino sa strasne boji ist poobede a vecer von, este rano a cez obed je to v pohode, ale ako pride deti zo skoly, uz s tym zacinaju besniet..pocula som, ze niektori davaju psikom diazepam na skludnenie..mate s tym niekto skusenosti, neviem ci mu to mam kupit..
pepsikova
20.12.11,04:41
...tak toto by aj mňa zaujímalo...pretože pepsikoláčikovi som nič nedávala,lebo sa bál aj tak toho rachotu, ale Robin je iná kategória, ten k tomu,že sa veľmi bojí aj šteká, ale tak strašne, že ľudia otvárajú okná, že čo sa robí...a včera večer mala jedna suseda problém, že sme ju vyrušovali pri sladkom seriáli štekotom, nuž tak Robo jej vyštekal, nech to rieši s tými, čo strieľajú-a bolo!...
...diazepam asi nie je najlepší nápad pre psíka, ale hrozím sa sviatkov a silvestra najviac...musíme v veterinárke, hádam niečo bude mať...
adi11
20.12.11,11:12
...tak toto by aj mňa zaujímalo...pretože pepsikoláčikovi som nič nedávala,lebo sa bál aj tak toho rachotu, ale Robin je iná kategória, ten k tomu,že sa veľmi bojí aj šteká, ale tak strašne, že ľudia otvárajú okná, že čo sa robí...a včera večer mala jedna suseda problém, že sme ju vyrušovali pri sladkom seriáli štekotom, nuž tak Robo jej vyštekal, nech to rieši s tými, čo strieľajú-a bolo!...
...diazepam asi nie je najlepší nápad pre psíka, ale hrozím sa sviatkov a silvestra najviac...musíme v veterinárke, hádam niečo bude mať...

..no prave aj nas strasne steka, aj mna to hneva, lebo nikdy predtym tolko nestekaval..to akoze sa stazuje na to strielanie..vcera skoro vobec nespal, bol nervozny, postekoval, potom muz mu len piskoty strka, uz si tak ne ne zvykol, pribera od nich.. nastastie nasi susedia sa na brechot este nestazovali...takze hadam skocime aj my k veterinarovi..

...no a ze vraj je to hadzanie piratov zakazane, okrem silvestra..tak mali by chodit hliadky mestskej policie..lenze ti su pozaliezani v teplucku..minule ma akoze idu dvaja mestski skontrolovat, ze ci mam znamku..hovorim a co nevidite, mam za sebou uz dost tych kontrol, tam radsej keby ste davali pokuty za nezbieranie exkrementov..ze vraj dneska maju vsetci sacky..vylezu raz za mesiac, ked je pekne pocasie sa poprechadzat..
sisima
20.12.11,11:48
v prvom rade, deti by sa k pyrotechnike vôbec nemali dostať, že?... tiež sa obávam toho besnenia... u nás zaberá (hlavne na silvestra) keď sa hafan skryje do našej postele a najlepšie 2 paplóny na neho... jedine tam sa cíti bezpečne... vtedy mu to s radosťou dovolíme... ;)
sisima
20.12.11,11:52
k tým výťahom na odľahčenie... a čo tak mincomat na každé poschodie?... hahahaha
Ľubomír
20.12.11,17:30
Čo si myslíte o uhrádzaní platieb za spotrebu energie (osvetlenie spoločných priestorov, výťah) majiteľov domácich miláčikov, ktorí chodia venčiť svojich maznáčikov. Mali by platiť viac? Aké máte skúsenosti?

Nie. Nie som psíčkar, ale si myslíím, že by to bolo nespravodlivé. Keď ku niekomu prídu tri návštevy týždenne a ku iným iba jedna, tak ten prvý by mal platiť viac?
Ľubomír
20.12.11,17:36
Viacej ma mrzí nevychovanosť niektorých psíčkarov, ktorí venčia svojich psov v blízkosti bytoviek, škôl alebo skôlok. Minule som jedného takého upozornil a on sa maximálne čudoval čo mi vlastne vadí. V zime je to nádhera. Skvele vidieť, kde si hafani uľavujú.
Kvaka
20.12.11,17:42
...tak toto by aj mňa zaujímalo...pretože pepsikoláčikovi som nič nedávala,lebo sa bál aj tak toho rachotu, ale Robin je iná kategória, ten k tomu,že sa veľmi bojí aj šteká, ale tak strašne, že ľudia otvárajú okná, že čo sa robí...a včera večer mala jedna suseda problém, že sme ju vyrušovali pri sladkom seriáli štekotom, nuž tak Robo jej vyštekal, nech to rieši s tými, čo strieľajú-a bolo!...
...diazepam asi nie je najlepší nápad pre psíka, ale hrozím sa sviatkov a silvestra najviac...musíme v veterinárke, hádam niečo bude mať...Pepsi, veterinár ti dá také malé pilulky, ale keď sa pes bojí, aj tak sa bojí, akurát je omámený a chodí ako opitý. Naša dáma roky na Silvestra takú zelenú malinkú pilulku zjedla, nepomohlo, aj tak sa pchala niekde do kumbálu, keď to začalo rachotiť o polnoci. Keď sme kumbál odstránili, tak intuitívne zamierila k vstavanej skrini, ktorá je na jeho mieste, tak sme jej spodok uvoľnili a pustili ju tam. Teraz už slabo počuje, vlani bola bez tabletiek, už je moc stará, aby to nejako vnímala. Lord sa uprene na mňa díva, a keď to začne, sleduje moju reakciu. Ostanem pokojná, aj on je pokojný. Vonku je to horšie, venčíme až keď je tichšie, ale tam sa vždy bojí, keď počuje rachot. Pevne držím vôdzku, a snažím sa ho tíšiť.
pepsikova
20.12.11,17:50
...mojík, no ja nie som veľmi zástancom tabletiek,pepsikoláčikovi som nedávala, ale ten bol prilepený pri mne každý silvester aj vianoce,ale neštekal...to Robin je iná kategória, ten opapuľuje všetko, čo mu nesedí,však uvidíme,ako bude..
..pozdravujem dámu aj lordíka...aj štekyštek..
korela
20.12.11,19:43
Ved sa da dohodnut na schodzi, vytahy uzamknut na prizemi a nemusia platit.:D
Bývala som v Prahe v 6-posch. dome dve dekády pred revolúciou. Na 1. poschodie nemohol používať výťah nikto, na ostatné poschodia iba smerom hore, inak boli dvere na výťahoch zamknuté. Dolu mohol výťahom chodiť iba jeden človek, ktorý mal postihnuté končatiny. A to si nepamätám, že by bol vo vchode jediný pes. Inak veľmi dobrá lokalita i na dnešné časy. Takže dá sa.