gabriska
06.07.10,20:56
Ahojte,
momentalne som uz 2. rok na rodicovskej dovolenke, rozmyslam vsak nad navratom do prace...Moj prac. pomer je na dobu neurcitu...
Zaujimalo by ma, na aku vysku platu mam narok po opätovnom nastupe do prace? Bude sa plat rovnat platu, aky bol zmluvne dohodnuty este pred mojim nastupom na MD, alebo bude zohladnene aj obdobie cerpania MD+RD v zavislosti od inflacie a pod.?
Ide o to, ze vo firme, kde pracujem, sa min.1x rocne zvysovali pravidelne mzdy zamestancov, 1. zohladnujuc inflaciu + 2. hodnotenie nadriadeneho... Suvisi to prip. aj s poziciou, prac. miestom?
Dakujem vopred.
Jana Motyčková
07.07.10,05:12
Ak nepracuješ v štátnej alebo verejnej službe, budeš mať plat, korý máš naposledy uvedený v pracovnej zmluve. Pracovnú zmluvu samozrejme pri nástupe po RD je možné meniť. Inak to môže byť, aj ak máte vo firme kolektívnu zmluvu, ktorá to určuje inak. Lepšie informácie získaš vo firme.
gabriska
07.07.10,17:52
Dakujem za odpoved, nepracujem ani v st. ani verejnej sluzbe, a nemame ani kolektivnu zmluvu...ale pride mi to trochu nefer, ak by to bolo takto...za rovnaku a rovnako odvedenu pracu moze takto vzniknut aj rozdiel v mzde aj 200 eur :(
Jana Motyčková
08.07.10,08:20
Mzda sa ti môže automaticky zvýšiť iba ak si odmeňaovaná minimálnou mzdou alebo minimálnym mzdovým nárokom, ale aj to musí byť upravené v pracovnej zmluve. Žiadna automatická úprava mzdy neexistuje, musí to byť podpísané v zmene pracovnej zmluvy.
gabriska
08.07.10,18:01
Ok, dakujem za odpoved, len som si chcela byt na istom, ked budem nastupovat opät do prace, co vlastne mam ocakavat a ake su moje prava a naroky.