Danetta
07.07.10,07:53
Má niekto skúsenosti s kuchyňami zn. Oresi, česká výroba u nás?Vraj sa odlupuje dýha na dvierkach.
Debinka
13.09.10,16:17
Oresi kuchyne sa vyrábajú v Polsku, je to masová výroba a oni to držia skladom, preto sa nedá pri jednotlivých linkách vybrať iná farba. Dýha? Oni majú len laminofólie. Tá cena za tú šuviks kvalitu je príliž vysoká.
tibor.
13.09.10,16:31
a co skusit popozerat slovenske?
napr. meuble.sk alebo skippi.sk
ErinErin
13.09.10,17:08
A čo poľská obdoba Ikea? BlackRedWhite majú dobrý výber
- Nika je lacná hromadná výroba
- a potom na zakázku - moderné i klasika pripomínajúca starožitnosti - oba štýly v lacnom i drahšom drevenom prevedení:
http://www.old.brw.com.pl/slo_index.php
lover
24.09.10,19:26
Oresi kuchyne sa vyrábajú v Polsku, je to masová výroba a oni to držia skladom, preto sa nedá pri jednotlivých linkách vybrať iná farba. Dýha? Oni majú len laminofólie. Tá cena za tú šuviks kvalitu je príliž vysoká.

My sme si dali nacenit viacero kuchynskych zostav na mieru a paradoxne Oresi vyslo najvyhodnejsie... Je mozne, ze je to polska znacka, ale je kvalitativne na tom tak zle?? Ma s nou niekto realne skusenosti?? My sme si vybrali farebnu kombinaciu, ktoru sme hladali aj inde, takze to, ze nie je mozne kombinovat nam nevadilo...

Skusali sme aj znacky Impuls v Moebelixe, ale tam je nevyhodou biele vnutro korpusu a nie vsetky skrinky boli ake sme chceli, v tomto bolo Oresi flexibilnejsie, napriklad rohove skrinky maju iba s otocnym systemom, ktory nechceme a ten paradoxne predrazuje tu skrinku... taktiez sme si dali nacenit v Kike nemecku znacku Blogg, ale ta uz cenovo prestrelila nas rozpocet, i ked vystavene kusy aj so spotrebicmi v obchodaku vyzerali cenovo dostupne...

Dalsou volbou bola kuchyna Zora od Decodomu, ale ta by tiez predrazila nasu kralikaren...

Viete mi niekto poradit moderne kuchyne v zdravom pomere cena - vykon??

Je Oresi menej kvalitna ako ine laminatove kuchyne?
Ma niekto skusenost s kuchynami Impuls z Moebelixu? Podla ponuky zatial iba tieto znacky ostavaju pre nas v hre...

DAKUJEM!
ubka
24.09.10,20:01
lover, a akú máš predstavu o kuchyni, vzhľad, cena, veľkosť?
lover
24.09.10,20:39
ubka, napr nieco taketo, vrchne skrinky vsak chceme suvisle po celej linii: http://www.moebelix.sk/sortiment/c/product/vstavan--kuchyne/4.1/KUCHYNSKY-BLOK/001497053601/index.html

Problem je v tom, ze potrebujeme L-ko o velkosti cca. 280 x 350 a tam uz je ta cena ina...
Cenu si predstavujeme asi cca. 2000 - 2500eur bez spotrebicov...
lover
30.09.10,07:39
Ma s tymto vyrobcom (Oresi) niekto osobne skusenosti??

Podla obliehania kuchynskych studii nam ich ponuka vychadza najvyhodnejsie...
A to z tychto dovodov (vyhody):
- cenu prisposobia nizsej cene vyrobcu, ktoreho ponuku prinesiete a este daju navyse zlavu 5% (ponuka konkurencneho vyrobcu musi byt relevantna napr. ponuka od Decodomu, ktory nas sklamal nemoznostou vybrat sokel, svetelnu rampu a korpus vo farbe dvierok, ale nelogicky vo farbach ako vanila, strieborna a pod., i ked jeho cena bola vyhodnejsia - na tuto sa vsak automaticky dotiahne aj Oresi)) + dalsie zvyhodnenie pri nakupe spotrebicov cez nich...
- poskytuju 7 rocnu zaruku + dozivotnu na rakuske kovanie
- korpus je vo farbe dvierok (podla poziadaviek), tak isto aj policky a svetelna rampa a sokel
- V BA maju profesionalny pristup pri planovani kuchyne - poradia, ukazu, cenovu ponuku vytlacia zadarmo a obsahuje ceny komplet naplanovanej kuchyne + jej cenu, ak by boli pouzite lacnejsie alternativy (sufliky bez ABS, hrany bez ABS a pod...)
- max. 3 tyzdne vyroba
- pridu lesarovo vymerat miestnost
- cena montaze 10% z ceny kuchyne
- moznost kupy na splatky

Nevyhody:
- moznost kupit iba ponukane farebne varianty kuchyn, i ked da sa vybrat, kedze od zaciatku sme mali jasnu predstavu o farbe linky a to wenge + latte vanilla. A tuto ponukaju...
- ceska spolocnost vyrabajuca v Polsku, co moze viest k nazoru o nizsej kvalite kuchyn

Ak ma niekto osobne skusenosti (negativne, pozitivne), prosim, dajte vediet, kedze kuchynu nekupujeme na 1 rok, tak velmi dbame na korektny vyber.

DAKUJEM!!!
ubka
02.10.10,20:13
vyskúšaj Domoss, teraz majú -30% a je možné sa dojednať.
Osobnú skúsenosť s Oresi nemám, ale montér od nich mi
"pošepol". že tiež sú to poliaci, no ja nevidím dôvod, veď aj v Poľsku sú dobré výrobky. a ak dávajú 7 rokov záruku!?
Vyskúšal si v ASKO? majú rôznych dodávateľov,alebo potom súkromník, iba tam neviem čo so zárukou
Poradak Michal
10.10.10,19:18
Za tie peniaze sa da urcite zohnat kuchyna aj na mieru. My sme sa nakontaktovali na firmu www.namieru.sk, a ponukli nam najlepsiu cenu kuchyne , v podstate nam zariadovali cely byt ale co sa tyka kuchyne prisli si zamerat miestnost, spravili nam graficky nakres a co sa tyka vzoriek dekorov tak tych maju tolko ze sme mali co dve hodiny pozerat zo zenou . Kuchynu dodali presne v dohodnutom termine, dokonca ju vraj mali o nejaky tyzden skor vyrobenu len cakali na nas kym dorobime podlahu.
Montaz nam zvlast uz neuctovali v podstate bola v cene kuchyne.
Zabudovali nam vsetky spotrebice (umyvacku, mikrovlnku, ruru, varnu sklo keramicku dosku a drez).
Kuchyne vyrabaju, maju velku dielnu cize ziadne polsko a co nam ukazovali tak mali materiali znacky egger a ddl, ze vraj rakuske a ceske.
lover
20.10.10,10:15
Mate niekto skusenost alebo vedomost o tom, aky material je pri kuchynskych linkach kvalitnejsi a aj drahsi???

Oresi ponuka akciu, kde slubuju, ze ak prinesiete porovnatelnu ponuku od renomovaneho vyrobcu, ktora je lacnejsia, tak sa dotiahnu na tuto cenu a dokonca ju prekonaju o 5%. Chytili sme sa toho a kedze sme mali aj cenovu ponuku od Decodomu, co sa nam ako alternativa zdalo relevantne, ktora bola vyhodnejsia, tak sme poziadali o prehodnotenie danej ceny Oresi, avsak po dlhsom case sa nam ozvali, ze zrovnavame neporovnatelne, kedze oni ponukaju MELAMIN ako povrchovu upravu a Decodom vraj len FOLIU, takze akciu pre nas nie je mozne uplatnit.

Vie mi niekto povedat, ktory material je kvalitnejsi, trvacnejsi, pripadne hodnotnejsi??? Ci vazne zrovnavame nezrovnatelne?

DAKUJEM!!!
alabina
09.11.10,20:00
Nemam skusenost s Oresi, ale podla skusenosti decodom (polsky material)okrem toho ratajte ze si uctuje + 10% z ceny kuchyne za monataz navyse - predrazeny. Poznam zivnostinka co urobi na mieru (presne dopasovane) - material kvalitny, podla vasho vyberu, prisposoby sa vasim poziadavkam. A mozno aj za nizsiu cenu ako decodom, myslim ze urcite by sa dalo dohodnut.
pavolB2
15.11.10,12:20
Objednali sme si kuchyňu Oresi. Priviezli nám dvere na skrinky v inom farebnom prevedení ako sme chceli. Zistilo sa to až pri montáži kuchyne. Ak sme chceli správne dvere, museli sme na ne čakať v rozmontovanej nedokončenej kuchyni
takmer dva týždne. Nič príjemné !!!
Všetkým potenciálnym zákazníkom želám pevné nervy a nech si pre istotu zabezpečia náhradné stravovanie:mad:
alabina
17.11.10,13:03
Ja by som si ziadala zlavu
tiger111
29.01.11,09:14
ma niekto skusenost s touto firmou?
tiger111
08.02.11,19:26
nieco aktualne,alebo nove nazory?
srska
11.02.11,10:58
neviem akej kvality je ORESI ale my máme 3 roky kuchyňu od www.trenab.sk (http://www.trenab.sk) a sme absolútne spokojní. nerobím im reklamu ale 7 rokov záruka je myslím celkom slušná.
otrava1
07.04.11,19:46
Ja som spokojná a mám kuchyňu zo studia remar je to slovenská výroba . Urobili mi ju na mieru a za dobrú cenu a čo sa teším poskytujú tiež dlhú záruku až 7 rokov. Takže v pohodke :-)
Drahoša
30.05.11,10:53
Dobrý deň, chcem sa spýtať aké mate skusenosti s touto firmou, nakoľko zvažujem objednať u nich, ked hodiím do googlu nejaké referencie tak väčšinou sú z čiech a veľmi zlé ale čo u nás, čo sú zač (viem že polské) vie niekto niečo o tejto firmičke.... dik
Katarína Cigánová
30.05.11,10:56
Dobrý deň, chcem sa spýtať aké mate skusenosti s touto firmou, nakoľko zvažujem objednať u nich, ked hodiím do googlu nejaké referencie tak väčšinou sú z čiech a veľmi zlé ale čo u nás, čo sú zač (viem že polské) vie niekto niečo o tejto firmičke.... dik
ja ich nepoznám , ale ked su v Čechách zlé referencie , prečo myslíš , že na Slovensku budú dobré ??????
Drahoša
30.05.11,11:03
neviem, a v cz sa často sťažujú na monterov, ktorí im ju skladali a mám pocit že u nás dosť fičia, nakoľko nie sú drahí, tak rada by som vedela či ju niekto má a ako je spokojný
josiph68
30.05.11,11:12
ja som za poctivý výrobok a veľa krát som už bol montovať a opravovať a prispôsobovať výrobky podobných fabrických výrobkov!toto niesu poctivé výrobky!!!
Drahoša
30.05.11,11:20
no tak to je jasné že aj ja chcem poctivý výrobok, len ako to spoznať, kedže mi to nič nehovorí, preto sa pýtam, kuchyňa nie je hoc aká skrinka, ktorú vymením kedy si zmyslím, dik za radu
video1983
30.05.11,11:37
prave sme uvazovali tiez s manzelkou nad kuchynou z oresi, tak sam som zvedavy na nejake skusenosti ludi, inakreklamu v tv mali silnu ale to aj drukos -vynos :D
josiph68
30.05.11,12:00
tieto kuchyne sú fabricky vyrábané,to znamená,že každy jeden diel je vhodný na viac druhov skriniek,spôsob zmontovania je jeden druh!
žiadny slovenský stolár,ani ja nerobíme spoje na zámky,ak nemusím,ale na pevno a samozrejme neviditeľne.veľa krát sa mi stalo,že nožička pretlačila korpus-zlý spoj,pevnosť nieje samostatná-rátajú s tým,že skrine sa podržia navzájom,materiály-hrany sa časom odlepia,ak to nieje abs-ka 0,5mm.minimálne!pánty,držiaky na stenu............
ručná robota je ručná robota!a čo sa času týka,naše ceny sú adekvátne a nie o veľa drahšie!!!
Drahoša
30.05.11,16:28
a vedel by si mi konkretizovať niekoho zo slov. výrobcov, dnes som si dala spraviť ponuku v trenabe - výrobca trenčín(to oresi ma maximálne odradilo) a napísali mi (v prevedení LDTD+ABS2mm)to je to o čom ty píšeš? čiže to tiež nie je boh vie čo....vobec tomu nerozumiem, dik moc by si mi pomohol nechcem kupiť nejakú šmejdovinu
arizona
30.05.11,16:43
josiph68
01.06.11,10:55
a vedel by si mi konkretizovať niekoho zo slov. výrobcov, dnes som si dala spraviť ponuku v trenabe - výrobca trenčín(to oresi ma maximálne odradilo) a napísali mi (v prevedení LDTD+ABS2mm)to je to o čom ty píšeš? čiže to tiež nie je boh vie čo....vobec tomu nerozumiem, dik moc by si mi pomohol nechcem kupiť nejakú šmejdovinu





JA TI VYROBíM! :-))
Katarina
01.06.11,11:32
Chcela som kúpiť kuchynskú linku ORESI, ale po preštudovaní príspevkov a komentárov na internete som sa rozhodla nekúpiť. Svoje rozhodnutie neľutujem.
maca.tt
01.06.11,15:50
ja mám novú kuchyňu robenú stolárom od Piešťan,som nadmieru spokojná pokial niekto má záujem o kontakt rada pošlem.Ochotne príde,navrhne riešenie,cenovú ponuku,vzoriek má tolko že som ho musela požiadať aby mi ukázal hotovú kuch.linku nevedela som si vybrať.
800pistik
02.09.11,08:03
ja mám novú kuchyňu robenú stolárom od Piešťan,som nadmieru spokojná pokial niekto má záujem o kontakt rada pošlem.Ochotne príde,navrhne riešenie,cenovú ponuku,vzoriek má tolko že som ho musela požiadať aby mi ukázal hotovú kuch.linku nevedela som si vybrať.


Ahoj, mohla by si mi prosim Ta poslat kontakt na toho stolara? Dakujem Ti.
myara
04.09.11,09:48
nijaky polsky vyrobok nie je dobry, neviem ako je to mozne, ale komplet vsetko, co Poliaci vyrobia je zle...nechcela by som nic ani keby mi k tomu priplatili, myslim ze veci, ktore maju sluzit vela rokov, ako je linka, by mali byt kvalitne, neoplati sa na tom setrit
milice
13.09.11,07:55
Dobrý deň vyhrala som cez rádio poukážku na zľavu 222eur pri kúpe ponúkaných výrobkov zn.Oresi.Platí pri kúpe nad 2500eur.Poukážka platí najneskôr do 31.11.2011.Keďže to nevyužijem,chcela by som Vám navrhnúť:dám vám poukážku v hodnote 72eur a aj tak by ste mali ešte zľavu 150eur v prepočte 4500 sk takže spokojnosť by bola obojstranná.ďakujem milice
Drahoša
13.09.11,08:39
Ďakujem za ponuku, ale v oresi si kuchyňu určite objednávať nebudem....
Waldosinka Jurkas
24.01.13,11:08
Dobry den. My sme si boli dat vypracovat cenovu ponuku a vyslo to po zlave nejakych 3200€ co sa nam zda akoze dost vela. co nato hovorite?
Letko
24.01.13,11:28
Záleží od veľkosti, materiálu, kovania,... Linka v garzónke bude stáť určite inú sumu ako linka vo veľkej kuchyni.
Waldosinka Jurkas
24.01.13,12:25
bolo to 3,45 metra. a bez spotrebiicov a doplnky len klasicke potrebne pre montaz cize listy atd.
Ivka1103
07.05.13,15:46
...čo sa týka kuchýň Oresi, mám s nimi veľmi dobre skúsenosti. V prvom rade majú kvalifikovaných a milých predajcov, čo sa o iných predajňach ťažko dá povedať. Zvlášť, ak ich "vyrušíte pri ich práci!"
Je prirodzené, ak sa aj veľká firma v niečom "sekne", ale podstatné je to, že to vedia riešiť.
tina 13
22.08.13,18:43
Dobry vecer, tiez momentalne riesim kuchynu a po pobehani vsetkych studii a predajni som sa rozhodla prave pre nich a + som mala odporucanie od znamej. Plne suhlasim s predchadzajucim prispevkom, z ludi na predajni som bola velmi milo prekvapena- bohuzial, dnes je clovek prekvapeny milotou! Cena, kvalita, rychlost, my uz mame jasno. Drzim palce pri rozhodovani... :)
Janka131313
25.08.13,17:53
..za mna tiez Oresi, iba sama spokojnost! Super cena, zaruka, brali sme aj obyvacku, celkovy vysledok super. :) Len odporucam...
osky
02.10.13,03:28
..za mna tiez Oresi, iba sama spokojnost! Super cena, zaruka, brali sme aj obyvacku, celkovy vysledok super. :) Len odporucam...

prosim ta a ako dlho uz mate tu kuchynu?my sme totiz dali urobit navrh aj so spotrebicmi,uz sme boli rozhodnuti a nahodou som sa dozvedela ze je to polske tak pozeram referencie.a vidim ze nie su bohvieake.takze som sa rozhodla ze to asi nekupim.ma to niekto dlhsie ako rok?
Editka78
07.12.13,09:14
Dobrý deň! My máme už 3 rok kuchyňu od Oresi a sme maximálne spokojní, oproti našej susedke, ktorá si dala vyrobiť u stolára pred 2 rokmi.... Aj my sme čítali negatívne príspevky, ale máte možnosť ísť si na štúdio a popozerať! Majú vystavené kvalitné a pekné kuchyňe, čo na niektoré kuchynské štúdia neviem povedať.. A navyše dajú 7 ročnú záruku, čo nikto okrem nich nedá
Lucia52
04.04.14,14:24
Neodporúčam Oresi ani svojmu najhlavnejšiemu nepriateľovi. Pokiaľ nezaplatíte tak Vám vyvolávajú a starajú sa o Vás ale akonáhle prebehne platba tak máte problémy ako aj s dohodnutím termínom so zameraním potom s montážnikom a celkovou komunikáciou firmy ORESI!!!! Do dnešného dńa t. j. 4.4. 2014 od februára nemám dokončenú kuchynskú linku. O kvalite ešte v podstate neviem lebo som ju nemala možnost naplno využiť. takže to bude ďalšie prekvapenie. Sú naozaj drahá firma a neadekvátne služby k tej cene prispôsobené.odporúčam radšej nejakého stolára, ktorý si cení prácu a máte istotu, že to máte rýchlo a kvalitne namontované lebo si neurobí zlé meno. čo o Oresi sa nedá povedať keďže sú vo firme viacero extérnych firiem,ktoré nedokážu medzi sebou kooperovať. A na ich stránke ak si lepšie pozriete nie je možnosť uverejniť ani svoj názor. Majú tam listy od klientov len pozitívne ale pravdepodobne sú fiktívne......
Milan033
21.08.14,01:13
Moja skúsenosť z kuchyňou ORESI.
Po montáži tejto značky som ostal sklamaný a chcel by som sa podeliť so skúsenosťami, aby ste do budúcna predišli omyli z názvom ORESI. Krásne predajne kde Vám vyškolený obchodník kvalitne spracuje. Hľadal som kuchyňu v prijateľnej cene do bytu nie do domu, takže som nechcel veľkú investíciu. Vyberal som a porovnával kuchyne z Poľska DECODOM, IKEA a ORESI. Už už som chcel kúpiť IKEA skladačku, ktorá má kvalitné materiály. Niekomu to nemusí voňať, ale cena zodpovedá kvalite a výberu. Po návšteve IKEA domu som zamieril rovno do DECODOMU kde som zaplatil záloha za grafický návrh a o 3 dni som si mal ísť urobiť záväznú objednávku. V medzičase ma spracovali v ORESI a bolo.
Ústerový obchodník výhoda. Reklama kde sa pozriete...Kukura, Kveta a mnoho ďalších, časom som ale pochopil že to je len nafúknutie značky, ktorá nemá tak hodne referencie ani kvalitu. Ide len o zisky.
Cena zrovnatelná s IKEA, Poľsko alebo DECODOM. Povedal som si prečo nie. Na 90% všetko podobné a rovnaké. Omyl nastal po montáži.
Môžete si zakúpiť zlaté tehličky, ale keď Vám odfláknu montáž a za tovar ste zaplatili máte smolu. Nevýchoda týchto firiem je že zaplatíte celú sumu pred montážou a potom ste v prdeli. Niet financií späť. V SK sa už nič nevracia. Reklamácia sa uhrá a je to.
Negatíva montáže a materiálu.
Korpus je vyrobený v Poľsku na linke a je náchylný na opotrebnie a dýha sa odliepa. Ak chcete kvalitu hľadajte kuchyňu na mieru s ABS hranou. Keď som zazrel odlepenú dýhu a opýtal som sa montéra čo to je ani sa len an to dobre nepozrel či to nespôsobil on pri montáži a odvetil. Do je z výroby. Fajn Ked som však zazrel ako mu vypadla uchytávacia šróba na skrinku na čo mi povedal že tam nemusí byť, že ju drží druhá šróba už som vedel že toto nie sú pedanti, ktorý Vám namontujú precízne kuchyňu do bytu. Rohová skrinka sa prevrtávala 3x lebo ju nevedel zamerať a dobre osadiť. Zistil som že mám v byte amatérov a sen o krásnej kuchyni sa rozplynul. Úchyty vrchných skriniek sú robené tak aby ich rýchlo a jednoducho namontoval montér nie aby Vám držali naveky. Toto Vám potvrdí každý stolár. Kuchyňu montovali dva dni a na druhý deň ešte o 11 v noci flexkovali, čo si najviac odniesli susedia. (v paneláku ) Ich to netrápilo potrebovali vypadnúť a urobiť si čiarku za montáž a nevracať sa. Krytky v dvierkach na maskovanie skrutiek neboli všade, lebo ich mali málo, nedoniesli si potrebné množstvo. V obyvačke sa rozložili úplne všade a keď som zistil že si poopierali polička na novú sádrovú stierku, ktorá bola 2 dni namalovaná a oškreli ju, že som ju musel opravovať a nanovo malovať srdce prešlo na tep 180. Popravde keby som nemal tu kuchyňu vyplatenú asi by som ich vyhodil, ale keď niečo zaplatíte predom a stane sa Vám takéto niečo ste nahratý. Po montáži som sa telefonicky dohodol s predajcom že mi pošle chýbajúce krytky, lebo ich len tak ľahko v danom odtieni a veľkosti nezoženiete. Skúste si tipnúť či prišli? Dodnes nič.
Kuchňa zmontovaná, na oko OK ale chýbaju jej drobnosti, čo za XX tisíc EUR je neprípustné. Záver je ORESI nekupovať. Kvalita materiálu nikde ide o úplne normálny štandart a ten korpus v Poľska je ich veľkou slabinou. Vidieť stolára s praxou pri montáži kuchyňe ORESI a takto to odovzdať je hanba ORESI a môj omyl.
Dopručujem pre toho kto chce investovať do EURá vôbec neoslovovať ORESI, ale popýtať sa v okolí na dobrých stolárov čo robia kuchyne a radšej s jemným príplatok si dať spraviť zákazku na objednávku. Neplaťte im dopredu nič okrem malej zálohy a až po montáži doplatok. Môžu Vám dať najkvalitnejší materiál, ale keď Vám zlyhá montáž kuchyňa je nazmar.
Milan033
21.08.14,01:14
Moja skúsenosť z kuchyňou ORESI.
Po montáži tejto značky som ostal sklamaný a chcel by som sa podeliť so skúsenosťami, aby ste do budúcna predišli omyli z názvom ORESI. Krásne predajne kde Vám vyškolený obchodník kvalitne spracuje. Hľadal som kuchyňu v prijateľnej cene do bytu nie do domu, takže som nechcel veľkú investíciu. Vyberal som a porovnával kuchyne z Poľska DECODOM, IKEA a ORESI. Už už som chcel kúpiť IKEA skladačku, ktorá má kvalitné materiály. Niekomu to nemusí voňať, ale cena zodpovedá kvalite a výberu. Po návšteve IKEA domu som zamieril rovno do DECODOMU kde som zaplatil záloha za grafický návrh a o 3 dni som si mal ísť urobiť záväznú objednávku. V medzičase ma spracovali v ORESI a bolo.
Ústerový obchodník výhoda. Reklama kde sa pozriete...Kukura, Kveta a mnoho ďalších, časom som ale pochopil že to je len nafúknutie značky, ktorá nemá tak hodne referencie ani kvalitu. Ide len o zisky.
Cena zrovnatelná s IKEA, Poľsko alebo DECODOM. Povedal som si prečo nie. Na 90% všetko podobné a rovnaké. Omyl nastal po montáži.
Môžete si zakúpiť zlaté tehličky, ale keď Vám odfláknu montáž a za tovar ste zaplatili máte smolu. Nevýchoda týchto firiem je že zaplatíte celú sumu pred montážou a potom ste v prdeli. Niet financií späť. V SK sa už nič nevracia. Reklamácia sa uhrá a je to.
Negatíva montáže a materiálu.
Korpus je vyrobený v Poľsku na linke a je náchylný na opotrebnie a dýha sa odliepa. Ak chcete kvalitu hľadajte kuchyňu na mieru s ABS hranou. Keď som zazrel odlepenú dýhu a opýtal som sa montéra čo to je ani sa len an to dobre nepozrel či to nespôsobil on pri montáži a odvetil. Do je z výroby. Fajn Ked som však zazrel ako mu vypadla uchytávacia šróba na skrinku na čo mi povedal že tam nemusí byť, že ju drží druhá šróba už som vedel že toto nie sú pedanti, ktorý Vám namontujú precízne kuchyňu do bytu. Rohová skrinka sa prevrtávala 3x lebo ju nevedel zamerať a dobre osadiť. Zistil som že mám v byte amatérov a sen o krásnej kuchyni sa rozplynul. Úchyty vrchných skriniek sú robené tak aby ich rýchlo a jednoducho namontoval montér nie aby Vám držali naveky. Toto Vám potvrdí každý stolár. Kuchyňu montovali dva dni a na druhý deň ešte o 11 v noci flexkovali, čo si najviac odniesli susedia. (v paneláku ) Ich to netrápilo potrebovali vypadnúť a urobiť si čiarku za montáž a nevracať sa. Krytky v dvierkach na maskovanie skrutiek neboli všade, lebo ich mali málo, nedoniesli si potrebné množstvo. V obyvačke sa rozložili úplne všade a keď som zistil že si poopierali polička na novú sádrovú stierku, ktorá bola 2 dni namalovaná a oškreli ju, že som ju musel opravovať a nanovo malovať srdce prešlo na tep 180. Popravde keby som nemal tu kuchyňu vyplatenú asi by som ich vyhodil, ale keď niečo zaplatíte predom a stane sa Vám takéto niečo ste nahratý. Po montáži som sa telefonicky dohodol s predajcom že mi pošle chýbajúce krytky, lebo ich len tak ľahko v danom odtieni a veľkosti nezoženiete. Skúste si tipnúť či prišli? Dodnes nič.
Milan033
21.08.14,01:16
K zaruke hore v članku. Zaruka sa vzratuje na kovaniíe čo vam da na BLOOM každy. Na nič ine Vam nitko nedá zaruku, lebo pojde o opotrebenie a mechanicke porušenie. Nerieste zaruku u kuchyne. je to drevo, ak si ho poškodite zaruka je prec.
pegotn
02.03.15,15:57
mne robila tato firma www.drevokoll.eu - kuchynu, obyvacku a detsku izbu a som spokojny. Bratislavske firmy su predrazene tak som zvolil firmu z Trencina, ktory su ochotny.
osky
04.03.15,19:00
my sme napokon kupili tiez kuchynu u stolara,montaz super,dokonca hned vzali mikrosku naspät pretoze nepasoval ten ramik-to ale bol omyl vyrobcu mikrosky,nie kuchynskeho studia a do 2 tyzdnov nam ju doniesli a dosadili.inak krasne vsetko spravene,vyborna cena,lacnejsia nez v oresi,navysili ju len spotrebice ktore sme vyberali podstatne drahe,znackove.
s kuchynou sme spokojni,v novembri bol rok co ju mame.
zaruka je dva roky i na spotrebice,tie ma trosku hnevaju,ked porovnavam danu znacku kupenu na sk a lacnejsiu znacku v druhej kuchyni,kupenu v at-zda sa mi ze fakt e rozdiel,pre ktory blok to Firma vyraba.no ale to nie je chyba kuchynskeho studia....
tento stolar dodava kuchyne dokonca aj do jedneho sukromneho obchodu s nabytkom vo Viedni.
buchač
04.03.15,19:14
spotrebice ktore sme vyberali podstatne drahe,znackove.

Všetky spotrebiče sú značkové...;)
Máš aj tak jedno...vidˇznáma veta z filmu Armagedon..."vsio ďelajet Tchajvan"...(prípadne Čína, alebo aj naopak).
osky
05.03.15,10:52
jasne Buchi,ale je znacka a znacka-taka znacka ako Amica nema take meno ako napr.Siemens-len to som tym myslela

ja osobne nemam nic proti lacnejsim znackam,vsadim ale radsej na nieco casom overene ako na nieco co za par rkov vyhodim...
Zvonka
14.07.16,15:25
Treba kupit rychle ferarri a z Oresi ufujazdit rychlo prec.....ako som to urobila ja a potom zaparkovat pred interierovym studiom Prunus. Kvalita, dizajn, napaditost v kazdom kusku interieru. Jednoznacne odporucam. Ale neporovnavat medzi sebou! Oresi je auto v zakladnej vybave a Prunus auto vyssej triedy:)
buchač
16.08.16,08:05
S dresmi Oresi nemam dobru skusenost, po dvoch rokoch bol granitovy zajdeny tak ze sa nedal vycistit.

Nakoniec som ho vymenila za drez z http://www.idrezy.sk tusim je to http://www.idrezy.sk/idrezy/eshop/63-1-Kameninove-drezy-Franke/0/5/4-FRANKE-EFG-614-78

Odporucam kameninovy, vela vydrzi a stale je krasny.

Ak by som zvolil silnejšie - expresívnejšie slová, tak sa Ťa opýtam...
"Myslíš si, že je každý sprostý ?"

Tu uvádzaš, že je to tuším henten drez.
No tu uvádzaš úplne iný typ.... http://www.porada.sk/t287248-granitovy-drez-ako-sa-zbavit-vodneho-kamena.html#post2880743

Nespomínam už ani to, že čo príspevok, to stupídna a sprostá reklama.