MartinkoK
07.07.10,08:24
Chcela by som poprosiť o rady a skúsenosti pri výbere školskej aktovky pre prváka. Na čo dať pozor, čo by jej nemalo chýbať.
Ďakujem
HankaH
07.07.10,06:34
Skús pozrieť na stránke www.topgal.sk (http://www.topgal.sk). Sú tam aj odporúčania, ktoré tašky sú vhodné pre prvákov a ktoré pre väčších školákov. Tak isto sú tam hodnotenia zákazníkov, aj to môže pomôcť pri výbere. My máme z tejto firmy už druhú tašku, prvú sme kupovali v prvom ročníku a tú druhú pre štvrtáka, aj to len preto, že chcel už takú dospeláckejšiu, inak za tie 3,5 roka nebola tá prvá takmer vôbec zničená. Sú to veľmi kvalitné výrobky.
MartinkoK
07.07.10,06:49
Ďakujem
MartinkoK
07.07.10,07:46
A ešte sa chcem opýtať, nemá niekto skúsenosti s taškami zn. HAMA?
555555
07.07.10,10:08
Ja len toľko k taške.Pracujem v škole. A najdôležitejšie nie je,aká je taška krásna:)Ale to,či sa dá dobre zapínať,aby to zvládlo aj dieťa,potom je dôležitý počet vreciek a priehradiek a neposlednej rade aj hmotnosť.
MartinkoK
07.07.10,10:22
Veď práve preto prosím o rady, školskú tašku sme ešte nekupovali, a chcem vedieť na čo dať dôraz pri výbere, nejde mi o krásu ale aby malému dobre slúžila a nebola ani moc ťažká.
Erika686
07.07.10,11:15
y sme synovi kupili tuto http://www.loria.sk/skolsketasky/eshop/9-1-KOLEKCIE-produktove-serie/48-2-Street-Race/5/46-EMIPO-Skolska-taska-batoh-Street-Race-tmavy ,kedze od septembra "rukuje".
Synovi sa pacila pre tie auta, ale ja som pozerala aj na ine stranky, je lahka, ma len dve priehradky, lahko sa zapina, bocne vrecka, vystuzeny chrbat...som spokojna a syn tiez.
Lotarka
07.07.10,17:57
My sme prednedávnom kupovali novú školskú tašku do 5.triedy - teraz je to už skôr spevnený vak.
Celé 4 roky dcére vydržala jedna - zn.Topgal. Mala vystužený chrbát, spevnené držiaky na plecia (nenapadne ma, ako sa to volá) a kolmo upevnené, aby neomýňali krk, dve veľké priehradky, vpredu ďalšiu priehradku, kde sa zmestila 1/2 litrová flaša a po boku ďalšie, kde si dávala lepidlá a nožničky, kľúče od skrinky a podobne. Niekedy nám bolo toľko malých priečinok len na neporiadok, no poväčšinou sa zišli.
Zips nebol prekrytí, doteraz je nepoškodení a ľahko sa s ním manipulovalo.
Odporúčam pri kúpe vyskúšať si vložiť do tašky aj veľkú dosku, aby ste si vyskúšali každodennú budúcu manipuláciu.
Oliwa
07.07.10,18:16
Chcela by som poprosiť o rady a skúsenosti pri výbere školskej aktovky pre prváka. Na čo dať pozor, čo by jej nemalo chýbať.
Ďakujem
Mne sa osvedčili tieto "parametre":
- ľahký materiál
- vystužený chrbát
- vhodné /široké/ popruhy
- priečinok na desiatovník /vpredu/ + na drobnosti /nožnice, hyg. vreckovky.../
- 2 priečinky na bokoch /napr. na 1/2 l fľašu, prípadne skladací dáždnik/
- vhodné uško /držiak, rukoväť/, ktorým sa dá taška zavesiť aj v lavici - nie každá taška také má
- reflexné prvky
- obľúbený motív žiačika

A ešte zvážiť aj dochádzku do školy - či dieťa bude dennodenne vozené do a zo školy autom, alebo tú "ťarchu" bude nosiť na pleciach samé /keď bude druhák, tretiak.../.
euina
08.07.10,05:06
ahojte, ja som kupovala už druhú tašku od českého výrobcu, firma EMIPO.cz,
majú stránku na nete, a je tam aj zoznam slovenských distribútorov. Ja som si vybrala tašku na ich domovskej stránke a potom som si ju objednala
na slovensku. Tašku od nich mala dcéra 3,5 roka a mala by ju aj dlhšie, len
už chcela dospeláckejšiu, nič jej nebolo, len trošku vybledol vrch tašky od
slnka. Taška je ľahká, ergonomicky tvarovaná na chrbáte, so širokými mäkkými popruhami na ramená, vnútri priestranná a dobre členená a na boku má prehradku na fľašu. Výborne sa zapína, s čím môžu mať menšie deti problém. Skúste nakuknút na ich stránku, majú tam rôzne druhy, pekne vyfotené aj popísané. Minulý rok som tašku kúpila synovi a vyšla ma okolo 900 Sk. Takže keď porovnám cenu a kvalitu, je to vynikajúca voľba. Po roku nosenia taške nič nie je a to ju mal chlapec.
PS: ponúkajú aj peračník, vrecúška na telesnú, prezúvky, všetko ako sety k taške.
Erika686
08.07.10,05:09
Ano, presne Empio mame aj my.:)
MartinkoK
08.07.10,06:13
Ďakujem za všetky rady, teraz už určite niečo vyberieme.
jaja99
08.07.10,06:50
Naša malá tiež ide od septembra do školy. Rozmýšľali sme, či kúpiť novú alebo dať po staršej dcére, ale práve tá nám povedala, že radšej novú, lebo tá jej bola sama o sebe ťažká. Takže pre mňa je asi najdôležitejšia hmotnosť tašky. To ostatné - široké ramienka, vystužený chrbát ... má každá taška s certifikátom, takže to považujem za samozrejmosť.
MartinkoK
08.07.10,07:19
A aká ťažká bola tá taška?
anicka8030
08.08.10,19:00
Pekný večer. Máme doma tiež prváčika a kúpili sme tašku TOPGAL. Jedu už doma máme. Kupovali sme ju pre dvomi rokmi pre staršieho syna, ktorý je teraz tretiak a má ju ako novú. Sú fakt super, ľahučké, prepracované, no jednoducho bomba.
Aankaa
09.08.10,04:39
Odporúčam tašku zn. HAMA, je ľahučká, dá sa kúpiť 5-dielny set /vrecúško, perečník..../
Na mimibazar.sk nájdete minimálne dve-tri predávajúce, ktoré majú veľa kladných hodnotení
a predávajú tovar pod IČO, takže máte záruku tovaru.
Ja mám dve futbalové aktovky, červenú / pre prváčku ;) futbalistku/
a modrú /pre tretiaka-futbalistu/.
Skutočne zodpovedajú fotografii v ponuke a zdajú sa mi byť kvalitnejšie
ako TOPGAL, lebo tie sme už tiež mali :)
MartinkoK
10.08.10,08:38
Odporúčam tašku zn. HAMA, je ľahučká, dá sa kúpiť 5-dielny set /vrecúško, perečník..../
Na mimibazar.sk nájdete minimálne dve-tri predávajúce, ktoré majú veľa kladných hodnotení
a predávajú tovar pod IČO, takže máte záruku tovaru.
Ja mám dve futbalové aktovky, červenú / pre prváčku ;) futbalistku/
a modrú /pre tretiaka-futbalistu/.
Skutočne zodpovedajú fotografii v ponuke a zdajú sa mi byť kvalitnejšie
ako TOPGAL, lebo tie sme už tiež mali :)
Aj my sme už kúpili - tú modrú a som spokojná, je fakt super.
dobrava
22.08.10,19:56
Ak sa môžem pripojiť: máte niekto skúsenosti aj s inými školskými taškami pre prvákov, ako so školskými batohmi? Nie sú predsa lepšie šk. tašky také vystužená aj spredu? Tie batohy, to sa mi zdá taká módna záležitosť, kto nemá batoh, nie je cool. Je to pomerne drahá záležitosť a keď už niečo kúpiť - tak naozaj kvalitné a aby s tým bolo spokojné aj dieťa.