braxator
07.07.10,11:08
Neviem, ci mam vysoke naroky, ktore vdaka coraz väcsiemu prepadu spolocenskeho kreditu ucitela v nasej spolocnosti stale zostavaju len v rovine romantickych predstav o zvysovani platu,ktory by zodpovedal aspon priemernemu platu na Slovensku,ale napriek tomu si myslim, ze praca ucitela nie je charitativna cinnost.Zial, niektori riaditelia skol si to zrejme takto predstavuju.
Teda k veci.Tyzden som skusal na maturitnych skuskach od rana do 16:30.Ten,kto tym presiel, si vie dobre predstavit, ake je to narocne sledovat 20 minutove odpovede ziakov,ktori sa striedaju jeden za druhym,pricom skusajuci ma asi tak 20 minutovu prestavku na to,aby sa dal psychicky do poriadku a pokracoval v skusani dalej.A kedze predseda komisie a prisediaci nechcu velmi zasahovat do skusania,vsetka tarcha,hlavne co sa tyka sustredenia sa na odpoved ziaka,zostava na skusajucom.Nevadi,zvykol som si uz na to,ze ma to caka kazdy rok.
Myslel som si vsak, ze vedenie skoly zohladni skutocnost, ze skusanie pocas maturitnych skusok je naozaj narocne a financne to aj primerane oceni.
Skutocnost je vsak taka, ze za celotyzdenne skusanie od rana do 16:30 som nedostal ani korunu navyse (teda euro),s odovodnenim, ze skola na take veci nema financne prostriedky.Jedinou odmenou pre mna, ako aj pre ostatnych skusajucich, bola 1 hodina nahradneho volna za kazdy den skusania,aj to podla vypoctu,ze pracovny cas konci o 15:30,takze sme boli v praci o hodinu dlhsie.
Neviem,ci je takato situacia aj na inych skolach,ak ano, je to absurdna situacia a vysmech celeho skolstva.Kym ini kolegovia,ktori sa nezucastnuju na skusani pocas maturitnych skusok, maju pracovnu dobu do 12:30,lebo pocas maturit je skratene vyucovanie,alebo maju celotyzdenne vychadzky do mesta spolu so ziakmi nizsich rocnikov,kde s nimi stravia tak nanajvys 2 hodiny a potom idu domov,tak my,ktori skusame od rana do neskorych poobednajsich hodin,s minimalnym priestorom na oddych pocas skusania,nielenze musime byt v skole do 16:30,ale aj dlhsie,ale nedostaneme za to ziadnu odmenu,iba spominanu 1 hodinu nahradneho volna za kazdy den skusania.
Bol by som rad,keby ste napisali aj svoje skusenosti,ako to chodi u vas na skolach,co sa tyka maturitnych skusok,resp.odmenovania za maturity.
csuvto
08.07.10,07:51
U nás je to tak isto. Nadčas bola len tá 1 hodina (nad 8 hod. pracovnú dobu.)
To, že ostatní učitelia púšťali žiakov domov po 2 hodinách, je ich zodpovednosť-keby sa niečo stalo, potom by sa zbadali.