deweron
07.07.10,13:08
Keďže idem na trh s novou vecou rád by som bol keby ste mi pomohli s Vašimi názormi pomocou ankety.

Chceli by sme Vás požiadať o vyplnenie krátkeho dotazníku, ktorý je určený pre užívateľov osobných áut.

Prieskumom chceme zistiť uplatnenie nového produktu, ktorý je určený pre vybranú skupinu vodičov za účelom pohodlnejšej jazdy v aute bez hlasného "pípania" v novších typoch áut.

Tento dotazník je anonymný a slúži výhradne pre interné potreby.
Vopred ďakujeme za vaše úprimné odpovede.


www.iankety.sk/dotaznik/224845156/
arizona
07.07.10,11:26
vypísala som ;)

Pípak na pásy?
Mne by sa zišiel pípak na zapnutie svetiel, za to platím najčastejšie pokuty :D:---;)
zk24
07.07.10,11:29
vypísala som ;)

Pípak na pásy?
Mne by sa zišiel pípak na zapnutie svetiel, za to platím najčastejšie pokuty :D:---;)

V servise ti dokazu nastavit aby sa ti svetla rozsvietili hned po nastartovani vozidla... ale zalezi od auta samozrejme.
mimotemyJa by som potrebovala aby mi pipali kluce od bytu, pripadne cela kabelka :D





ja takisto zucastnene na ankete Nech sluzi...
zk24
07.07.10,11:33
Neviem teda ci sa tu mozeme aj vyjadrovat k danej teme, ak nie, tak to niekto zmaze...

ja osobne som proti takymto vyrobkom, lebo to iba bude lakat ludi nepriputavat sa v aute. Inac keby som sa velmi chcela nepriputat, tak si zapnem pas poza chrbat, pripadne na kazde auto existuje postup ako to pipanie vypnut.

Skor treba vymysliet nieco co prinuti clovka priputat sa aj ked to doteraz nerobil.
arizona
07.07.10,11:38
V servise ti dokazu nastavit aby sa ti svetla rozsvietili hned po nastartovani vozidla... ale zalezi od auta samozrejme.
mimotemyJa by som potrebovala aby mi pipali kluce od bytu, pripadne cela kabelka :D





ja takisto zucastnene na ankete Nech sluzi...
mimotemyDíky, už mi to tu niekto radil, ibaže stále nemám na to čas. Ale pri každej pokute sa už chystám...:D:D:---
Martin Mocko
07.07.10,11:58
Neviem teda ci sa tu mozeme aj vyjadrovat k danej teme, ak nie, tak to niekto zmaze...

ja osobne som proti takymto vyrobkom, lebo to iba bude lakat ludi nepriputavat sa v aute. Inac keby som sa velmi chcela nepriputat, tak si zapnem pas poza chrbat, pripadne na kazde auto existuje postup ako to pipanie vypnut.

Skor treba vymysliet nieco co prinuti clovka priputat sa aj ked to doteraz nerobil.

A kôli tomu som hneď pri tretej otázke prestal s vypĺňaním toho dotazníku. Niekto síce môže hovoriť, že pripútavanie v aute je "osobná záležitosť". Na druhej strane by bolo dobré schváliť zákon, že saniťáci, ktorí prídu na miesto dopravnej nehody by mali najprv ošetriť pripútaných ľudí..a keď zostane čas, tých nepripútaných.
zk24
07.07.10,12:08
Tiez by som nazov temy asi zmenila z Pipaj vz. Nepipaj na Priputaj vz. Nepriputaj.

Radsej nech ma skrie pas ako svedomie.
JAJA11
07.07.10,12:20
Tiez by som nazov temy asi zmenila z Pipaj vz. Nepipaj na Priputaj vz. Nepriputaj.

Radsej nech ma skrie pas ako svedomie.

Ja tiež hovorím, že by sa malo v zákone o poskytovaní zdravotnej pomoci zaviesť, že ak účastník nehody nebol pripútaný a tým má horšie poranenia, musí si liečebné náklady hradiť zo svojho. :o Myslím, že by to donútilo veľa ľudí sa dobrovoľne pripútať. I keď pripútanie v meste by nemuselo byť povinné. Pravdepodobnosť ťažkej újmy na zdraví pri havárii v meste je ďaleko nižšia ako mimo. :o Pokiaľ sa dodržiava rýchlosť :rolleyes:
Martin Mocko
07.07.10,13:26
Ja tiež hovorím, že by sa malo v zákone o poskytovaní zdravotnej pomoci zaviesť, že ak účastník nehody nebol pripútaný a tým má horšie poranenia, musí si liečebné náklady hradiť zo svojho. :o Myslím, že by to donútilo veľa ľudí sa dobrovoľne pripútať. I keď pripútanie v meste by nemuselo byť povinné. Pravdepodobnosť ťažkej újmy na zdraví pri havárii v meste je ďaleko nižšia ako mimo. :o Pokiaľ sa dodržiava rýchlosť :rolleyes:

V meste..v nemeste..aj pri 50km/hod. je to poriadna šupa. Ja som kedysi oprel auto o zábradlie na moste (bolo nasnežené a most bol čistý pás ľadu pokrytý čerstvým snehom. Nešiel som tam viac ako 20 km/hod. a chvíľku som mal otlačený volant na rebrách. Pri 50tke do stojacej prekážky...to musí byť taktiež zážitok. A to nehovorím o tom, keď nepripútanému strelí airbag.
Flinstone
07.07.10,13:37
Inac keby som sa velmi chcela nepriputat, tak si zapnem pas poza chrbat...
takúto hlúposť by som nerobil...
Kopec áut ak nezapneš pás, neaktivuje airbag, čo v prípade ak niesi pripútaná je lepšie ak nestrelí. Ak zapneš pás, logika auta hovorí že ho nebudeš mať za chrbtom...
Ingrid Ondruskova
07.07.10,13:41
Odkedy som videla v českej televízii ten škaredý klip, keď nepripútané bábo pri náraze skončilo na prednom skle vodiča-rodiča/,odvtedy si dávam fakt bacha/tiež mám 2 malé deti/
...takže pripútať sa treba...vždy...
Flinstone
07.07.10,14:21
mimotemy aj keď iba čiastočne....
http://www.youtube.com/watch?v=VwuEf6JO0DE
Cicicok
04.08.11,11:46
takúto hlúposť by som nerobil...
Kopec áut ak nezapneš pás, neaktivuje airbag, čo v prípade ak niesi pripútaná je lepšie ak nestrelí. Ak zapneš pás, logika auta hovorí že ho nebudeš mať za chrbtom...
Nesuhlasim s tvrdenim!

Airbag sofera vystreli vzdy a airbag spolujazdca striela podla toho ci je zatazene sedadlo, alebo nie. Je pravda, ze airbag nepriputanym osobam moze sposobit vacsie zranenie.