nedielka
07.07.10,13:13
Dobry den,prosim Vas,chcem sa opytat,ak je zivnostnik platca DPH,stvrtrocne,uctuje v JU, nie je mi jasne,do DPH vstupuju faktury pri zauctovani alebo pri uhrade? Ako ovplyvnuju faktury dosle DPH?dakujem pekne
JAJA11
07.07.10,11:18
Dobry den,prosim Vas,chcem sa opytat,ak je zivnostnik platca DPH,stvrtrocne,uctuje v JU, nie je mi jasne,do DPH vstupuju faktury pri zauctovani alebo pri uhrade? Ako ovplyvnuju faktury dosle DPH?dakujem pekne

Došlé faktúry s DPH sa môžu uplatniť na vstupe dňom zdaniteľného plnenia, prípadne najneskôr do konca roka, za ktorý bola táto fa vystavená. Ak nebola doručená do konca roka, iba v tom mesiaci, keď bola fa doručená :o
Martin Mocko
07.07.10,11:18
Dobry den,prosim Vas,chcem sa opytat,ak je zivnostnik platca DPH,stvrtrocne,uctuje v JU, nie je mi jasne,do DPH vstupuju faktury pri zauctovani alebo pri uhrade? Ako ovplyvnuju faktury dosle DPH?dakujem pekne

Pri takejto otázke odporúčam prečítač celý zákon o DPH.
Skratena verzia odpovede:
Vstup - doklad vstupuje do DPH dňom dodania tovaru alebo služby.
Výstup - odpočet možno uznať, ak splní podmienky v §49 a §51
rodina1
07.07.10,11:19
Dobry den,prosim Vas,chcem sa opytat,ak je zivnostnik platca DPH,stvrtrocne,uctuje v JU, nie je mi jasne,do DPH vstupuju faktury pri zauctovani alebo pri uhrade? Ako ovplyvnuju faktury dosle DPH?dakujem pekne
Pri dodaní tovarov, služieb vzniká možnosť odpočítania dane dátumom dodania. Z toho vyplýva, že DPH odpočítavaš, ak máš doklad, ktorý spĺňa náležitosti § 71 zákona o dani z pridanej hodnoty bez ohľadu, kedy bol doklad uhradený.
kaja211
12.07.10,08:41
Ja by som sa rada spýtala ohľadom tejto témy ,mám došlú tuzemskú fa kde je vyčíslená DPH ,faktúra prišla 29.6. úhrada bude v 7.mesiaci ale na podkladoch štvrčroného DPH mi ju zarátalo. Došlá fa je od platcu DPH ,ale teraz som si všimla že nemá uvedené SK pred DIČ.
Zita5
12.07.10,08:43
Ja by som sa rada spýtala ohľadom tejto témy ,mám došlú tuzemskú fa kde je vyčíslená DPH ,faktúra prišla 29.6. úhrada bude v 7.mesiaci ale na podkladoch štvrčroného DPH mi ju zarátalo. Došlá fa je od platcu DPH ,ale teraz som si všimla že nemá uvedené SK pred DIČ.
mimotemy


Zadajte svoju otázku do novej témy - sekcia Daň z pridanej hodnoty
Ivenka
12.07.10,08:44
Faktúru si daj opraviť a v Q prehľade ju máš správne. A ešte si pozrí aký je dátum zdaniteľného plnenia.
kaja211
12.07.10,08:46
Nemám na faktúre žiadne zdaniteľné plnenie,iba je tam dátum dodania,vystavenia a splatnosti
Zita5
12.07.10,08:47
Faktúru si daj opraviť a v Q prehľade ju máš správne. A ešte si pozrí aký je dátum zdaniteľného plnenia.

Ivenka:) požiadala som o zadanie ako novej témy z uvedeného dôvodu .Tak to prosím spoločne rešpektujme.
http://www.porada.sk/t143445-oprava-hodnoteni-uzatvaranie-tem.html
Ivenka
12.07.10,08:48
Ospravedlňujem sa ale asi sme to poslali súčasne. Prepáč tému som si nevšimla.