JakubBukaj
07.07.10,13:29
Dobry den,

ospravedlnujem sa dlhy nazov, ale nevedel som to nijak kratsie a vystiznejsie (a sucasne dufam, ze som zvolil dobru sekciu).

Som SZCO a ako miesto podnikania mam uvedenu adresu trvaleho pobytu - byt. Svoju cinnost architekta tam ale nevykonavam (som dokonca v inom meste). A tento byt by som chcel prenajat.

Otazky:
1. mozem mat stale na zivnostenskom liste ako "miesto podnikania" adresu toho bytu ktory prenajimam, kedze logicky tam cinnost nevykonavam?
2. ak nie, aku inu adresu si tam mam zadat, kedze nikde inde trvaly pobyt nemam a v blizkej dobe ani mat nebudem (idem kam ma vietor zaveje a nechce sa mi menit tie udaje kazdu chvilu)
3. ak uz raz som prihlaseny na danovom a mam pridelene DIC, musim sa kvoli prenajmu bytu prihlaovat este raz alebo nie?
JakubBukaj
19.07.10,09:04
nikto nevie poradit?
akina
19.07.10,11:27
nikto nevie poradit?
Miesto podnikania je len adresa zapísaná v živnostenskom registri, nemusíš tam priamo vykonávať činnosť. Byt môžeš prenajímať a súčasne tam môžeš mať aj adresu miesta podnikania. Len ak ťa budú písomne kontaktovať nejaké inštitúcie, musíš si ošetriť včasné preberanie prípadných poštových zásielok, hlavne doporučených.
Aspoň na poštovej schránke musíš mať uvedené svoje obchodné meno.
JakubBukaj
19.07.10,16:45
Vdaka, myslel som si, ze to tak moze byt, ale nebol som si isty. Vyberanie posty mam vyriesene a meno, resp. nazov firmy na schranke ostane.
jacekova
19.07.10,17:00
je to v pohode....ja mám taký istý prípad :-)
JakubBukaj
23.07.10,06:58
A s tou registraciou na danovom je to ako? Staci prijem z prenajmu dat do spravnej kolonky na danovom priznani, ktore vyplnam normalne, alebo sa treba ist este raz registrovat?