silvi00
07.07.10,15:12
Prosim o radu, neviem ako odstranit sekundove lepidlo z bavlnenej (velmi drahej) sukne.
Dakujem.
legolas
11.07.10,02:46
...kúp si odstraňovač škvrn od sekundových lepidiel...
hubatá
11.07.10,06:22
Skús sukňu zamraziť a potom lepidlo odškrabnúť. Funguje to takto pri žuvačke, neviem či aj s lepidlom. No nabudúce dávaj bacha kam sadáš alebo líhaš.
sito
11.07.10,06:26
Na sekundu!
hubatá
11.07.10,06:38
Na sekundu!

hhihihi - alebo neslušne povedané ale pravdivé: "na kundu !!!"
sito
11.07.10,06:50
Skús sukňu zamraziť a potom lepidlo odškrabnúť. Funguje to takto pri žuvačke, neviem či aj s lepidlom. No nabudúce dávaj bacha kam sadáš alebo líhaš.


hhihihi - alebo neslušne povedané ale pravdivé: "na kundu !!!"

Čo teda treba zmraziť??? Sukňu, alebo tu kundu, na sekundu!?? Alebo vyškrábať?
Stekm
11.07.10,07:20
Firma Wurth má odstraňovač sekundového lepidla, len neviem ako pôjde z nasiaknutej textílie ?
betka631
11.07.10,07:47
Ja mám dobrú skúsenosť s odstraňovačom sekundového lepidla Loctite...dajú sa ním odstraňovať škvrny aj z textílii. Ja som si polepila nohavice a neostala mi po lepidle ani stopa a ani mi to miesto nevybledlo, a toho som sa najviac obávala. Ak máš tú sukňu polepenú tak, že sa už nedá nosiť, tak aj tak nemáš čo pokaziť.;)
sito
11.07.10,07:57
Ja mám dobrú skúsenosť s odstraňovačom sekundového lepidla Loctite...dajú sa ním odstraňovať škvrny aj z textílii. Ja som si polepila nohavice a neostala mi po lepidle ani stopa a ani mi to miesto nevybledlo, a toho som sa najviac obávala. Ak máš tú sukňu polepenú tak, že sa už nedá nosiť, tak aj tak nemáš čo pokaziť.;)

Pekárov Cisár, Cisárov pekár. Škvrnu namažeme a .... a je to ...
betka631
11.07.10,17:04
...a sukňa zmizne...a nie je lepšie bez sukne? :-)
220870
11.07.10,18:00
No keď som to tu tak prečítal mám dojem ,že nová sukňa bude lacnejšia ,ako všetky špekulácie dokopy.Jedine, že by mala nejakú hystoricko umeleckú hodnotu.:D
Chobot
12.07.10,08:13
Prosim o radu, neviem ako odstranit sekundove lepidlo z bavlnenej (velmi drahej) sukne.
Dakujem.

... jedine nožnicami.

Bohužiaľ kyanoakrylát po vytvrdnutí nie je možné znovu zmäkčiť alebo rozpustiť, ak by aj existovalo také rozpúšťadlo, tak by to zničilo aj materiál sukne.

Jedine stvrdnuté časti lepidla mechanicky oškrabať, ak to poškodilo farbu látky, tak s tým už nič nenarobíš.
susann2
12.07.10,08:32
Prosim o radu, neviem ako odstranit sekundove lepidlo z bavlnenej (velmi drahej) sukne.
Dakujem.
Odstrániť to asi naozaj nepôjde, ale poraď si inak. Niečo iné tam nalep, nejakú ozdobu, alebo niečo priši, môžeš tak urobiť aj na miestach, kde to nie potrebné, aby to malo pravidelný opakujúci sa vzor. Budeš tak mať originálnu sukňu akú nebude mať nikto.
najag
12.07.10,13:23
Prosim o radu, neviem ako odstranit sekundove lepidlo z bavlnenej (velmi drahej) sukne.
Dakujem.
Bez sukne si urcite krajsia, tak preco sa trapis tym lepidlom ? :D
osky
13.07.10,20:13
Bez sukne si urcite krajsia, tak preco sa trapis tym lepidlom ? :D

:eek::eek::eek:.......:---
osky
13.07.10,20:16
neviem co s tou suknou,ale ked sa uz bavime o sekundovom lepidle-z ruk,ktore som mala totalne biele od sek.lepidla-ako keby mi koza schadzala....
odstranila som to pemzou.obycajnou bielou pemzou na nohy-som si to normalne zbrusila z koze a islo to super.ma to naohodou napadlo,lebo to vyzeralo priserne a fungovalo to.
Chobot
14.07.10,07:05
neviem co s tou suknou,ale ked sa uz bavime o sekundovom lepidle-z ruk,ktore som mala totalne biele od sek.lepidla-ako keby mi koza schadzala....
odstranila som to pemzou.obycajnou bielou pemzou na nohy-som si to normalne zbrusila z koze a islo to super.ma to naohodou napadlo,lebo to vyzeralo priserne a fungovalo to.

Áno, z rúk to odstrániš pemzou, ja som práve včera mal polepené prsty sek. lepidlom a ja to odstraňujem obyčajným jemným šmirgľom. Tým vlastne obrúsiš lepidlo aj trochu kože. Ale zo sukne to neobrúsiš, to by si vybrúsila aj látku (keď je to vsiaknuté).
stormcatcher
14.07.10,07:12
Prosim o radu, neviem ako odstranit sekundove lepidlo z bavlnenej (velmi drahej) sukne.
Dakujem.
silvi, kludne ju vyhod. ktory ti tu radili sa hravo poskladaju na novu :---