aura
28.10.05,16:05
Ahojte,

prosim o radu, mam uzavretu v Allianz zmluvu o pov.zmluv.poisteni vozidla na zivnost, poistne platim postovou poukazkou, ako to zauctujem v JU - mam zaevidovat papier od poistovne ako doslu fakturu, ak to nie je tam priamo uvedene?
Alebo dam do nakladov len blocek o zaplateni?
Dakujem pekne.
Tweety
28.10.05,14:11
No radím to urobiť takto: Cez výdavkový pokladničný doklad s dátumom úhrady na pošte.
pyton
28.10.05,14:27
aura, to je úplne jedno, ako chceš, v tých došlých fa to je akurát lepšie podchytené a lepšie vyhľadateľné pre tvoju potrebu.
andrej_rv
28.10.05,14:38
Ja v JÚ všetky záväzky vyplývajúce z poistných zmlúv zvyknem zaevidovať do ostatných záväzkov. (Najmä u klientov s poslabšou platobnou disciplínou...). A celkom jedno to podľa mňa nie je, lebo v zmysle Postupov JÚ a zákona o účtovníctve by účtovná jednotka nemala evidovať len došlé faktúry, ale všetky záväzky. (Zase netvrdím, že to úplne u každého dodržujem :))
ZuzanaP
28.10.05,14:53
ja to zaúčtujem len ako výdavok z pokladne, alebo banky a do prevádzkovej réžia.


Tak to robila aj moja predchodkyňa a pri kontrole daňováci nič namietali.
abel
28.10.05,15:31
Ak to platím tou poštovou poukážkou, tak stačí doklad o zaplatení, VPD a zmluva. Ak to platím prevodom z účtu, dávam ten list z poisťovne do knihy záväzkov.
aura
31.10.05,06:08
Ja som to doteraz robila takisto, ze som vystavila VPD a zauctovala to ako vydavok z pokladne, tak to budem robit tak aj nadalej. Dakujem velmi pekne za vase skusenosti. Pekny den vsetkym.