Luky89
07.07.10,18:05
Vysielač Dubník a Bankov (Červený breh)
Neviete mi povedať či sa vám v poslednej dobe neznížila kvalita príjmu signálu? Lebo moj rozvod je na 99,9% OK. Ale už pár dní mi niečo ruší signál STV1 (Dubník) signál skoro 0%, STV2 (Dubník) signál 100%, Markíza (Dubník) 80%, Joj (Bankov) 60%. Pred tým bol signál perfektný ale teraz to je hrôza. Tak či si niekto na Juhu Košíc nevyrobil rušičku (viac ľudí čo poznám rieši tento problém) alebo majú na vysielači problém.
Za avíza vopred ďakujem.:)
Luky89
08.07.10,11:11
To tu nie je ani jeden Koňar čo má ešte anténu?
Taserda
08.07.10,12:40
Už ide každý na DVB-T:D.Tento mesiac je plán spustiť nový multiplex,či to bude je otázne .V KE by mal byť na kanáli 59 kde je teraz analógová Markíza.Viac na http://www.zive.sk/DVB-T/sc-221/default.aspx S V polarizáciou je príjem podstatne horší ako to bolo v H.Možno že sa testuje.
Luky89
09.07.10,05:12
Vertikálna polarizácia ostane. Len keď prechádzaš na vertikálnu z horizontálnej musíš otočiť anténu lebo pri analógovom je dipól na anténe horizontálny čiže vertikálny príjem máš ale je o dosť slabší.

A ten druhý multiplex vysvetluje aj to rušenie Markízi lebo o takomto rušený som ešte nikde nepočul (čierny obraz s pruhmi)
Taserda
10.07.10,06:28
Vertikálna polarizácia ostane. Len keď prechádzaš na vertikálnu z horizontálnej musíš otočiť anténu lebo pri analógovom je dipól na anténe horizontálny čiže vertikálny príjem máš ale je o dosť slabší.

A ten druhý multiplex vysvetľuje aj to rušenie Markízi lebo o takomto rušený som ešte nikde nepočul (čierny obraz s pruhmi)

Pokusné vysielanie šlo na H polarizáciu ,terajšie je na V.Samozrejme že treba zmeniť polohu antény z H na V.Počas MS vo futbale sa vysiela v KE z kanála 64 a 44.