Miňo35
07.07.10,19:45
Ahojte mám takýto problém, od januára mám rýchly tep, v kľude 90 až 93, tlak mám normálny 120 až 127 na 80 až 85. tep som až do januára mal tiež 70 až 75. Neviete niekto, čo to mohlo spôsobiť? Nebol som ani chorý a stravujem sa celkom zdravo. Ako sa to dá liečiť?
ErinErin
08.07.10,08:58
Pri pochybnostiach je najlepšie navštíviť lekára. Pri rýchlejšom tepe nemusí (ale môže) ísť hneď o vážne ochorenie napr. srdca, spôsobuje to i anémia = chudokrvnosť.
lenkak
08.07.10,09:42
takisto môže spôsobovať aj porucha štítnej žľazy.
buchač
08.07.10,09:51
Mne sa zrýchli pri inej činnosti...:rolleyes:
Miňo35
08.07.10,10:44
Mne sa zrýchli pri inej činnosti...:rolleyes:

Pri tej inej činnosti sa aj mne zrýchli ;) Bol som na pohotovosti a poslali ma na EKG, len do teraz sa mi nepodarilo dostať k lekárovi z výsledkami. Zo štítnou žľazou som tiež nemal nikdy problémy, ale nevylučujem, že môžem mať problémy aj s ňou, lebo mal som 97KG a v priebehu pol roka som schudol na 80Kg, a pri tom som jedol tak ako do teraz. Teraz mi váha behá medzi 78 až 80 Kg a nedá sa mi nijako pribrať. Akože sa nesťažujem, lebo táto váha mi vyhovuje, len je to divné, že zrazu som prestal priberať, lebo kedysi keď som takto jedol ako jem, tak raz dva som mal nadváhu.
linko1
08.07.10,10:56
tak to bude tá štítna žlaza...
Andy Kralik
08.07.10,14:38
Chodte k lekárovi skôr ako vznikne nejaký vážnejší problém. Chudnutie, vysoký tep treba vyšetriť.

Ale treba si aj počkať na výsledky a na prípadnú liečbu :) inak to stráca svoj zmysel :):):):)
truch
08.07.10,18:18
Pri tej inej činnosti sa aj mne zrýchli ;) Bol som na pohotovosti a poslali ma na EKG, len do teraz sa mi nepodarilo dostať k lekárovi z výsledkami. Zo štítnou žľazou som tiež nemal nikdy problémy, ale nevylučujem, že môžem mať problémy aj s ňou, lebo mal som 97KG a v priebehu pol roka som schudol na 80Kg, a pri tom som jedol tak ako do teraz. Teraz mi váha behá medzi 78 až 80 Kg a nedá sa mi nijako pribrať. Akože sa nesťažujem, lebo táto váha mi vyhovuje, len je to divné, že zrazu som prestal priberať, lebo kedysi keď som takto jedol ako jem, tak raz dva som mal nadváhu.
Presne tak isto to bolo u mňa. Tep v kľude okolo 100,chudla som a jedla a bolo mi stále teplo. Bola to štítna, jej nadmerná činnosť. Treba ísť na vyšetrenie čím skôr.
Miňo35
08.07.10,20:16
Nuž zrejme to teda bude tá štítna žľaza, lebo aj mne je stále teplo a každý sa čuduje, že tu behám v tielku a oni sú naobliekaný v mikinách a mrznú. :) jesť mi vážne chutí a váha nejde hore nijak.