bz5
08.07.10,07:46
Sestra si pred dvoma rokmi zlomila pri športovaní klučnú kosť. Podstúpila operáciu a následne jej boli vyplatené peniaze z poistky. Odstupom času zrušila túto poistku a založila si novú v inej poisťovni. Teraz po dvoch rokoch v dôsledku bolestí, šla do nemocnice, kde lekár zistil, že klučnú kosť nemá vôbec zrastenú, už ju mala obalenú vazivom, popricvikané nervy...., no a zase ju operovali a teraz ma v nej 6 "šrobov", ktoré jej po roku majú zase vyberať. Chcem sa spýtať, či má narok na nejaké plnenie z poistky, lebo terajšia poistováčka jej povedala, ze žiadne peniaze nedostane, lebo to je úraz z pred dvoch rokov a vtedy bola poistená v inej poisťovni.
Ďakujem.
Xanti
08.07.10,05:53
No ja súhlasím s poisťováčkou, nemá nárok na plnenie.
A navyše viem, že ked sa robia nové poistky a bola predtým poškodená nejaká časť tela napr. úrazom tak tá je vylúčená z poistenia.

Je hlúposť rušiť poistky.
Chobot
08.07.10,21:25
Sestra si pred dvoma rokmi zlomila pri športovaní klučnú kosť. Podstúpila operáciu a následne jej boli vyplatené peniaze z poistky. Odstupom času zrušila túto poistku a založila si novú v inej poisťovni. Teraz po dvoch rokoch v dôsledku bolestí, šla do nemocnice, kde lekár zistil, že klučnú kosť nemá vôbec zrastenú, už ju mala obalenú vazivom, popricvikané nervy...., no a zase ju operovali a teraz ma v nej 6 "šrobov", ktoré jej po roku majú zase vyberať. Chcem sa spýtať, či má narok na nejaké plnenie z poistky, lebo terajšia poistováčka jej povedala, ze žiadne peniaze nedostane, lebo to je úraz z pred dvoch rokov a vtedy bola poistená v inej poisťovni.
Ďakujem.

Nepíšeš vôbec nič o tom, čo to bolo za poistku, čo si zrušila, aká je tá nová poistka... tak ako chceš od nás správnu odpoveď? Dôležité je vedieť, či tá prvá poistka bola úrazová či životná, ďalej či mala pripostenie trvalých následkov. Je možné, že toto je trvalý následok pôvodného úrazu, v tom prípade by si mohla mať nárok na poistné plnenie z prvej poistky. Ale treba si pozrieť všeobecné poistné podmienky.

Z novej poistky pravdepodobne nárok na plnenie nemáš, ale tiež to nemôžem naisto povedať, lebo neviem nič o úraze či trvalom následku ani o poistke.