karlinda
08.07.10,07:46
Chcem vas poprosit o radu.Manzel prerusil zivnost, resp. od roku 2006 je neustale prerusuje,nepodnika.Chcem sa spytat ci je nutne aby viedol podnikatelsky ucet pre ucely zivnosti?To znamena ze ked ju ma prerusenu , ze musi ten ucet tiez nejako udrzovat?
Alebo ho moze zrusit,zalozit si normalny bezny ucet a ak by zivnost obnovil tak si zalozi novy podnikatelsky ucet?

Momentalne manzel pracuje na HPP a jeho mzda chodi na tento podnikatelsky ucet a aj vsetky bezne platby odchadzaju z uctu.Nevadi to?

Ja by som bola za to aby ucet zrusil a spravil novy bezny ucet,kde ma ako bezny clovek lepsie vyhody.
Poradte co by bolo najlepsie a ci sa to moze.
Dakujem.
karlinda
08.07.10,07:50
prosim poradte aspon jednou vetou :-)
Danielle369
08.07.10,16:41
Nepodniká tak účet zrušiť a odhlásiť aj z DU.

http://www.szk.sk/ako-podnikat/spravne-poplatky/
Zita5
08.07.10,17:13
Chcem vas poprosit o radu.Manzel prerusil zivnost, resp. od roku 2006 je neustale prerusuje,nepodnika.Chcem sa spytat ci je nutne aby viedol podnikatelsky ucet pre ucely zivnosti?To znamena ze ked ju ma prerusenu , ze musi ten ucet tiez nejako udrzovat?
Alebo ho moze zrusit,zalozit si normalny bezny ucet a ak by zivnost obnovil tak si zalozi novy podnikatelsky ucet?

Momentalne manzel pracuje na HPP a jeho mzda chodi na tento podnikatelsky ucet a aj vsetky bezne platby odchadzaju z uctu.Nevadi to?

Ja by som bola za to aby ucet zrusil a spravil novy bezny ucet,kde ma ako bezny clovek lepsie vyhody.
Poradte co by bolo najlepsie a ci sa to moze.
Dakujem.

Ja by som bola aj za zrušenie podnikateľského účtu , ale aj za zrušenie živnosti .K čomu je dobré takéto sústavné prerušovanie živnosti .Nepochopím, buď chcem podnikať , alebo nie .Tu neušetrí na ničom .

Podnikateľský účet bol oznámený na príslušný DÚ? Bol odhlásený pri prerušení živnosti ?
karlinda
12.07.10,05:02
Ja by som bola aj za zrušenie podnikateľského účtu , ale aj za zrušenie živnosti .K čomu je dobré takéto sústavné prerušovanie živnosti .Nepochopím, buď chcem podnikať , alebo nie .Tu neušetrí na ničom .

Podnikateľský účet bol oznámený na príslušný DÚ? Bol odhlásený pri prerušení živnosti ?

Ano podnikatelsky ucet je nahlaseny na DU ale nakolko je zivnost prerusena teda myslim , ze ho netreba mat.Takze ak by podnikatelsky ucet zrusil, treba to ohlasovat aj na DU?
Alebo naozaj radsej zrusit celu zivnost?

Drzime ju kvoli tomu, ze ak by sa naskytla moznost znova podnikat, netreba vybavovat vsetky nalezitosti odznova a behat po uradoch,len kvoli tomu.
Ale porozmyslame nad tym.:)
Zita5
12.07.10,05:14
Ano podnikatelsky ucet je nahlaseny na DU ale nakolko je zivnost prerusena teda myslim , ze ho netreba mat.Takze ak by podnikatelsky ucet zrusil, treba to ohlasovat aj na DU?
Alebo naozaj radsej zrusit celu zivnost?

Drzime ju kvoli tomu, ze ak by sa naskytla moznost znova podnikat, netreba vybavovat vsetky nalezitosti odznova a behat po uradoch,len kvoli tomu.
Ale porozmyslame nad tym.:)


Áno, ak by ste podnikateľský účet zrušili , je potrebné predmetné zrušenie ohlásiť aj na daňový úrad v súlade s § 31 odst.7 Zákona o správe daní a poplatkov .

O zrušení živnosti pouvažujte .

Inak od 1.6.2010 je živnosť možné pozastaviť (prerušiť)najmenej na 6 mesiacov a najviac na 3 roky .Všetky živnosti ktoré sú pozastavené na dlhšie obdobie , treba dať do súladu so Zákonom o službách na vnútornom trhu § 80 s odst.3,inak toto pozastavenie dňom 01.06.2013 zaniká zo zákona .
JANA LC
28.11.12,14:00
Dobrý deň,
máme dve s.r.o., jedna z nich už nevykonáva žiadnu obchodnú činnosť, zrušili sme aj registráciu platiteľa DPH.
Nakoľko spoločnosť nemá žiadne plusové pohyby na firemnom účte, len poplatky banke, chceli by sme zrušiť aj tento účet.
Môžeme , ak nie sme platitelia DPH a firemný účet nepoužívame vôbec? Stačí len po zrušení účtu do 30 dní to oznámiť na DÚ?

PS: s.r.o. nechceme zrušiť kvôli synom, ak by v budúcnosti chceli začať podnikať /obchodné meno spoločnosti bolo zložené z ich osobných mien/, preto sa s.r.o. nechceme vzdať.

Ďakujeme za odpoveď !
JANA LC
14.12.12,04:22
Dobrý deň, vyjadrí sa mi prosím niekto?

Spoločnosť nevykonáva žiadnu obchodnú činnosť, má len výdavky = poplatky banke, chceli by sme zrušiť podnikateľský účet.

Môžeme , ak nie sme platitelia DPH a firemný účet nepoužívame vôbec? Stačí len po zrušení účtu do 30 dní to oznámiť na DÚ?


Ďakujeme za odpoveď !
blavaciko
14.12.12,06:42
Dobrý deň, vyjadrí sa mi prosím niekto?

Spoločnosť nevykonáva žiadnu obchodnú činnosť, má len výdavky = poplatky banke, chceli by sme zrušiť podnikateľský účet.

Môžeme , ak nie sme platitelia DPH a firemný účet nepoužívame vôbec? Stačí len po zrušení účtu do 30 dní to oznámiť na DÚ?


Ďakujeme za odpoveď !

samozrejme ze mozete zrusit ucet