Annuka
08.07.10,09:12
Ahojte, prosím Vás vyvetlite mi niekto, ako sa dostanú všetky výdavky čo sa týka obstarania a sú účtované na účte 042 do nákladov, ak neučtujem nič na nákladové účty?
Ďakujem
betka
08.07.10,13:57
Annuka, žart však. Ste účtovníčka...., chlapi tam hore robte niečo....:mee::mee: (veľa z Vás vie čítať betku medzi riadkami:o)

Do nákladov sa mi dostanú cez 551, ale to nie je všetko. Najskôr musím zaradiť DHM do užívania 02x/042, kedy zaradím do užívania, musí vedieť Váš management, teda kedy splňa všetky zákonné podmienky v zmysle ZU a postupov, a ostatných predpisov (napr. stavebný zákon, ak sa jedná o nehnuteľnosť)

PS: Zadali ste 3x tému. :)
marjankaj
08.07.10,14:02
Annuka, žart však. Ste účtovníčka...., chlapi tam hore robte niečo....:mee::mee: (veľa z Vás vie čítať betku medzi riadkami:o)

Do nákladov sa mi dostanú cez 551, ale to nie je všetko. Najskôr musím zaradiť DHM do užívania 02x/042, kedy zaradím do užívania, musí vedieť Váš management, teda kedy splňa všetky zákonné podmienky v zmysle ZU a postupov, a ostatných predpisov (napr. stavebný zákon, ak sa jedná o nehnuteľnosť)

PS: Zadali ste 3x tému. :)
A prečo by sme jej mali tam hore niečo robiť?:eek: Alebo nie jej?:---
betka
08.07.10,14:08
Janíčko, ja si nemôžem odpustiť poznámočky (maska jedna :)), veď vieš.... ja musím..

Ak sa jedná o PU, nie každý výdavok je nákladom, a nie každý náklad je výdavkom.
Výdavok u mňa súvisí s cash flow.

A v prípade DHM, keď je zaradený na príslušnom účte 02x, mi vzniká náklad (samozrejme, ak je v súlade so zákonom)=odpis, ako interný zdroj financovania Fy ako netto cash flow, kt. ak neúčtujem to nič do nákladov, .... a... a .... a
betka
08.07.10,14:18
A prečo by sme jej mali tam hore niečo robiť?:eek: Alebo nie jej?:---

mimotemy

Lebo my, ženy, tam dole sa trápime so zásadou súmerateľnosti už skoro tri hod. za 1-6/2010, a zatiaľ sme na nič neprišli :D:D:D, šľak ma ide trafiť nad touto jednoduchou našou profesiou. :mee:
ondrejvla
08.07.10,14:23
Ahojte, prosím Vás vyvetlite mi niekto, ako sa dostanú všetky výdavky čo sa týka obstarania a sú účtované na účte 042 do nákladov, ak neučtujem nič na nákladové účty?
Ďakujem

No neviem, či vieš vôbec, ako to zaradiť do majetku, lebo na 042 to budeš mať potom dlhú dobu...
Betka ti už poradila, ale preto, že hneď niekto neodpovedá netreba zakladať ďalšie témy, a ešte niečo, aj nadpis mätie...
prudky
08.07.10,19:54
No neviem, či vieš vôbec, ako to zaradiť do majetku, lebo na 042 to budeš mať potom dlhú dobu...
Betka ti už poradila, ale preto, že hneď niekto neodpovedá netreba zakladať ďalšie témy, a ešte niečo, aj nadpis mätie...

No môže tam mať-dať ( na 042) : geodetické práce,projekty,základy , dodávku, individuálne príslušenstvo,montáž.
prudky
08.07.10,19:56
Ahojte, prosím Vás vyvetlite mi niekto, ako sa dostanú všetky výdavky čo sa týka obstarania a sú účtované na účte 042 do nákladov, ak neučtujem nič na nákladové účty?
Ďakujem

Do nákladov iba po zaradení do užívania cez odpisy.