20lucka201
08.07.10,10:14
Došla mi faktúra z čínska a neviem ako mám postupovať.

Klient mi chcel narozprávať, že tam neexistuje DPH, no neverím tomu.
akire-erika
08.07.10,11:16
dovoz tovaru z tretích štátov je oslobodené od DPH.
andreaS
08.07.10,11:21
a to odkedy???!!! :eek:

co taka colnica? doplatit nasu dph a pripadne aj clo ak je na fakture suma vyssia /po prepocte/ ako 150 euro...

mimochodom... nie je CINSKO ale CINA :D
20lucka201
08.07.10,11:27
na faktúre clo nemám uvedené, pripnuté je len "packaging list" a tu len hmotnosť a množstvo je dané, nič viac.

a ako je s DPH?

Ešte som nemala podobný prípad, učiť sme sa to síce učili kedysi dávno, no v praxi teoria funguje kus ináč..

Prosím poraďte
andreaS
08.07.10,11:30
a tovar uz mas? je to objednavane na firmu?

kazdopadne bez preclenia ti to colnica nepusti...

a na fakture clo nebude... to bude vycislene na JCD-cku... ktore bud vypises ty podla dokladov alebo sa das zastupovat (resp. ten koho je tovar) ...

ja si zvyknem sem-tam pre svoju potrebu objednavat z USA a v colnom konani ma zastupuje kurier... vycislia si colny dlh, kt. im doplatim pri prevzati tovaru...
andreaS
08.07.10,11:32
inak system dph v cine skutocne nie je... ja som nedavno mala opacny pripad a to vyvoz zo SR prave do Ciny a odberatel nema ziadne identifikacne cislo typu nasho IC DPH, resp. VAT number... takze adresa bola len spolocnost, adresa, mesto, stat... a od klienta to uz prevzala prepravna spolocnost ktora urobi vsetky ostatne potrebne dokumenty pre vyvoz...
20lucka201
08.07.10,11:36
všetky doklady ani nemám ešte. z číny poslali druhú faktúru, lebo nebolo uvedené na firmu ale na konateľa.
Konateľ tvrdí, že faktúru o cle ešte nedostal, majú dodať v najbližších dňoch a potom sa aj zaplatí.
a ako je s DPH? ako ju vypočítam, dopočítam? Zaúčtujem to ako interný doklad?
20lucka201
08.07.10,11:38
keďže nemá Čína ako taký systém DPH, dopočítam 19% z fakturovanej sumy /vrátane cla??/ a to odvediem štátu?
andreaS
08.07.10,11:42
doklad kde bude dph je JCD z colnice...

dph si odpocitavas tak ako bude uvedene na tomto JCD-cku ale az po jeho zaplateni...

a ani fakturu na clo a dph ti nikto neposle... treba ist na colnicu, resp. vas vyzve bud colnica alebo kurierska spolocnost...
20lucka201
08.07.10,11:44
Faktúra je z apríla. Nevadí ak zaúčtujem tovar ako dovoz z tretích krajín a ostatné záležitosti ako JCD zaúčtujem v júli?

Firma je 1/4 platcom DPH
Džudi
15.07.10,17:01
Tak ako píše AndreaS , aj my máme často dovoz z Číny, tovar colníci skôr neprepustia do voľného obehu, dajú JCD a taký colný výmer kde je presne rozpočítané, clo DPH a až po zaplatení sa môže kontajner vyložiť.