xsonka
08.07.10,10:52
Slovenska firma (platca DPH) dodala tovar do talianska odberatelovi A - §43. Po dohode chce slovenska firma vystavit odberatelovi A dobropis (odberatel A nenasiel pre tovar uplatnenie). Tovar vsak zostava na uzemi Talianska, prepravi sa len odberatelovi B(tiez platca DPH). Moze slovenska firma vystavit dobropis pre odberatela A a fakturu pre odberatela B podla §43? Dakujem.
KEJKA
08.07.10,20:45
ak budeš mať objednávku od B, tak áno.
xsonka
09.07.10,08:18
ak budeš mať objednávku od B, tak áno.
dakujem.cize predpokladam, ze musim zdokladovat, ze slo naozaj len o zmenu odberatela.
betka
11.07.10,18:02
JA neviem, ťažká otázka.

Vy ste dodali TAlianovi. JAsná 43. On to nechce, našli ste iného odberateľa. Uskutočnila sa pohyblivá dodávka.

Tovar prišiel do IT CMR je odberateľ IT pôvodný. Teraz sa uskutoční ďalšia dodávka, pre Vás nepohyblivá. Myslím si, že by ste sa mali registrovať v IT, a vystaviť FA IT123456.

Ak by mal byť spôsob, kt. uvádzate, mal by sa podľa teórie vrátiť tovar do SR, aby sa uskutočnila ďalšia pohyblivá (zo SR do IT druhému) dodávka, čo je vlastne zbytočné a sprostosť.

Raz sa dodalo do IT, kde došlo koslobodeniu od dane pri dodaní tovaru, (a nevrátilo sa späť) dobropisujem, keď sa tovar vracia, ale on sa nevrátil späť ku mne, mne jednoznačne vychádza, dodanie s prefixom IT....

Ale dám sa poučiť, pretože zákon o DPH je neskutočne ťažký.
xsonka
13.07.10,06:52
Takto som povodne rozmyslala aj ja-ze by nam vyplynula registracia v IT. Samozrejme, ze nema zmysel tovar prevazat spat do SR a potom do IT len aby to bolo z pohladu DPH ok, musi existovat ine riesenie. Zatial oslobodenie od DPH mozem zdokladovat objednavkou od noveho odberatela B a potvrdením prijmu tovaru.
Co ak by odberatel A prepravil a vyfakturoval tovar odberatelovi B – teda vsetko v ramci Talianska bez zainteresovania slovenskej firmy? Nebolo by to ovela jednoduchsie? Ved slovenskeho dodavatela uz nemusi zaujimat komu tovar odberatel dalej preda...
KEJKA
13.07.10,17:23
to by bolo najlepšie. prvý odberateľ vám zaplatí faktúru, ale tovar dalej v ramci IT preda.