ricardo007
08.07.10,09:55
Dobry den,
na zaklade pravoplatneho rozsudku SR z decembra 2010, sa pani XY stala vyhradnym najomcom bytu a jej byvaly manzel sa ma vystahovat do 30 dni po zabezpeceni nahradneho ubytovania. V maji 2010 sa stala pani XY vlastnickou tohoto bytu, ktory by chcela nasledne predat mne ako synovi a ja ho rekonstruovat s priatelkou.
Problem je v tom, ze ex-manzel (rozvedeny su uz 5 rokov) dlhodoby neplatic, este v obdobi najmu, nechce opustit byt, pricom nahradne ubytovanie je velky problem zaobstarat, vzhladom k tomu, ze vyzera ako bezdomovec, je dlhodobo nezamestnany a aj ked sme sa pokusali aj nieco najst, akonahle ho videli, tak nebolo mozne ziskat nejake relevantne potvrdenie. Bola mu zaplatena ubytovna na jeden mesiac, bohuzial v tej ubytovni sluzi na ubytovanie iba potvrdenie o zaplateni, takze ziadna zmluva o ubytovani neexistuje.
Ako je mozne dalej pokracovat? Nechcel by som to riesit cestou sudu, lebo sa uz vyhrazal, ze tam nepride, a v tom pripade by sa to natahovalo do nekonecna a o ten byt nechceme prist. A financne uz tiez nezvladame tento byt a este dalsie nase ubytovanie. Co by sa stalo v pripade, keby sme ho svojpomocne vypratali, vzhladom k tomu, ze stale uziva byt a neprispieva ani centom na chod bytu a vsetko hradi pani XY, co su nemale prostriedky.
Za odpovede dakujem....
veronikasad
08.07.10,07:57
v prvej vete máš preklep v dátume ...
ricardo007
08.07.10,07:59
ano prepacte december 2009
doktor23
08.07.10,09:09
podľa môjho názoru svojpomoc síce uplatniť môžeš, ale riskuješ následnú žalobu. Právne najčistejšie je podať žalobu o vypratanie a po právoplatnom a vykonateľnom rozsudku ísť s ním za exekútorom
ricardo007
08.07.10,09:15
Ale nasledna otazka znie, o co ma moze zalovat a co moze vyzalovat, lebo teraz on sa nam smeje do oci, ze v podstate s nim nemozeme nic, ze ho mame dat na sud a on to bude dalsi rok odrocovat a stale moze v pohodicke uzivat byt...
arizona
08.07.10,09:52
Mária27
08.07.10,14:55
Prečo mu vlastne nezabepečíte náhradný byt? Stačí nejaký nájom. Ak ho neprijme, viac na náhradné ubytovanie nemá nárok. Ak ho prijme a nebude platiť, vyhodí ho prenajímateľ. Aj keby ste mali za neho zaplatiť nejaký mesiac ten nájom. Náhradné ubytovanie alebo byt (nájomnú zmluvu) mu musíte ponúknuť, lebo inak by ste prehrali súd vy.

Keď sa nechcete súdiť, tak ho trpte! Môžete ho aj vysťahovať nejakou firmou. Alebo mu preukázateľne oznámite, že ho v určenom čase vysťahuje hoci aj na lúku. Riskujete, že vás obviní,že ste mu niečo ukradli.
ricardo007
09.07.10,04:17
Ono to zabezpecenie nie je az take jednoduche... uzavriet zmluvu, aj ked predbeznu na ine meno je velmi tazke, takmer nemozne. A ak aj sme nieco uzavreli, tak on isiel za danym clovekom a potom ako ho videl, hned odstupil. Jeho prve slova pri vstupe do ubytovne boli som dlhodobo nezamestnany, nemam ziadny prijem, ubytujete ma??
A ohladom sudu, on sam vyhlasil, ze ten sud bude natahovat do nekonecna, co uz sme zazili pri jednom sude snim. A pri stave nasho sudnictva je to viac nez mozne... :(
Mária27
09.07.10,21:18
Ved sa s niekym dohodnite, že ho hneď po mesiaci vyhodí - a ten mesiac ked aj dodatočne zaplatíte. Zmluvu musíte napísať tak, že akonáhle on nezaplatí nájomné, nájom sa ukončí a on môže byť vysťahovaný.
ricardo007
10.07.10,05:56
Sme to skusali aj tymto smerom, len vacsina prenajimatelov uz pozna obciansky zakonnik a vedia, ze potom je na nich aby sa daneho najomcu zbavili... a toto nikomu znamemu nechcem spravit a s cudzim sa nam nepodarilo dohodnut sa... resp. bez toho aby ho videl, tak najomnu zmluvu nespravi, a uz pri prvom kontakte s nim prve slova su, ze ci vie ze je dlhodobo nezamestnany a nema ziadny prijem... a tym nie je ziadna sanca vobec pripravit nejaku zmluvu a nieto este podpisat....
Mária27
11.07.10,15:05
Tak na neho tiež tvrdo: oznámiť mu, že nakoľko nájom odmietol, už nemá nárok na náhradné ubytovanie.
ricardo007
12.07.10,05:55
Prave som mal stretnutie s jednym advokatom a dohodli sme sa na nasledovnom postupe.
Zasleme mu vyzvu na vypratanie a ak ju nebude akceptovat, tak pozna firmu, ktora zabezpecuje vypratavanie nehnutelnosti a vyuzijeme jej sluzby.
A ak by sa chcel domahat spravodlivosti na sude (o com pochybujem, pri jeho prijmoch), tak by nam sud mohol prikazat ho strpiet v tom byte a to budeme musiet risknut.
A este by som chcel vsetkym podakovat za komentare a pomoc.
veronikasad
12.07.10,06:09
ricardoo007, píšeš o svojom otcovi ?
Mária27
12.07.10,06:38
Tak na neho tiež tvrdo: oznámiť mu, že nakoľko nájom odmietol, už nemá nárok na náhradné ubytovanie.
ricardo007, pre istotu urobte najskôr tento krok hore. Tam by musel dokazovať, že ponúknutú zmluvu neodmietol, čo by sa mu dalo svedectvom vyvrátiť.
ricardo007
12.07.10,06:40
ricardoo007, píšeš o svojom otcovi ?

nevlastnom otcovi....
ricardo007
12.07.10,06:50
ricardo007, pre istotu urobte najskôr tento krok hore. Tam by musel dokazovať, že ponúknutú zmluvu neodmietol, čo by sa mu dalo svedectvom vyvrátiť.

no ano to bude napisane vo vyzve, aby sa vypratal sam a ak to do isteho datumu nespravi, tak nastupuje vypratavacia firma...