janulkas
08.07.10,10:20
Dobrý deň.
vedel by mi niekto poradiť ako si uľahčiť prácu v exeli? Mám exel. tabuľku zamestnancov, pracujúcich na konkrétnej linke a na konkrétnej smene(list odpracovan.hodiny). Chcela by som, priradiť do listu odpracované hodiny ku každému menu zamestnanca, do stĺpca produkt "J", číslo z listu produktivita podla liniek zo stĺpca "C". Stále som to opisovala ručne, čo pri 300 zamestnanoch je zdlhavé. Ďakujem za radu.
zlatica76
08.07.10,08:46
Moj postup (nie je možno ideálny ale pomôže) vzorce píše bez toho spätného lomítka

v liste "odpracované hodiny" pridaj další stlpec, do ktorého dáš vzorec:
\=concatenate(L4,M4)

v liste "produktivita liniek" pridaj dopredu stĺpec (musí to byť stĺpec A), kde dáš vzorec:
\=concatenate(B7,C7)

v liste "odpracované hodiny" v stĺpci J napíš tento vzorec:
\=VLOOKUP(N4;'produktivita podla liniek'!$A$7:$D$591;4;0)

Nejaké hodnoty to nenašlo, ale je ich len zopár, takže by to už nemusel byť až taký veľký problém.
marjankaj
08.07.10,09:09
Moj postup (nie je možno ideálny ale pomôže) vzorce píše bez toho spätného lomítka

v liste "odpracované hodiny" pridaj další stlpec, do ktorého dáš vzorec:
\=concatenate(L4,M4)

v liste "produktivita liniek" pridaj dopredu stĺpec (musí to byť stĺpec A), kde dáš vzorec:
\=concatenate(B7,C7) Nemusí to byť stlpec "A". Úplne postačí ak to bude pred stlpcom "C"

v liste "odpracované hodiny" v stĺpci J napíš tento vzorec:
\=VLOOKUP(N4;'produktivita podla liniek'!$A$7:$D$591;4;0) =VLOOKUP(N4;'produktivita podla liniek'!$C$7:$D$591;2;0)

Nejaké hodnoty to nenašlo, ale je ich len zopár, takže by to už nemusel byť až taký veľký problém.

Ale je to v poriadku aj tak.:)
zlatica76
08.07.10,09:52
Len dúfam, že zadávateľka si aj pozrie, čo ktorý vzorec znamená, aby ich vedela použiť aj v iných situáciách.

"VLOOKUP" po kontingenčných tabuľkách je moja druhá najobľúbenejšia funkcia :)
janulkas
08.07.10,10:23
ďakujem pekne za rady, no v argumente funkcie VLOOKUP mi v prvom keď dám N4(čo je urobená concatenae(L4,M4)) píše #HODNOTA!, kde robím chybu? A tým mi vzorec nefunguje...Ďakujem.
marjankaj
08.07.10,11:43
ďakujem pekne za rady, no v argumente funkcie VLOOKUP mi v prvom keď dám N4(čo je urobená concatenate(L4,M4)) píše #HODNOTA!, kde robím chybu? A tým mi vzorec nefunguje...Ďakujem.
Možno máš preklep vo vzorci.:eek:
Namiesto funkcie =concatenate(L4;M4) môžeš použiť aj =L4&M4
janulkas
08.07.10,11:50
Jej, super. Ďakujem.
psps
09.07.10,07:45
Neviem, či sa dobre vyjadrím. Mám tabuľku v Exceli so zákazkami. V stĺpci A mám číslo zmluvy, v stĺpci B mám meno, v stlpci C mám sumu. Potrebovala by som stĺpec B usporiadať podľa abecedy, ale tak, aby mi riadky zostali nezmenené. Mne sa zatiaľ podarilo len usporiadanie toho stĺpca B podľa abecedy, ale potom číslo zmluvy nepasovalo k menu a k sume. Skrátka potrebujem usporiadať stĺpec B, ale tak, aby sa usporiadali aj celé riadky a nielen bunky v tom stlpci.
Dá sa to nejako?
jojom
09.07.10,08:16
Neviem, či sa dobre vyjadrím. Mám tabuľku v Exceli so zákazkami. V stĺpci A mám číslo zmluvy, v stĺpci B mám meno, v stlpci C mám sumu. Potrebovala by som stĺpec B usporiadať podľa abecedy, ale tak, aby mi riadky zostali nezmenené. Mne sa zatiaľ podarilo len usporiadanie toho stĺpca B podľa abecedy, ale potom číslo zmluvy nepasovalo k menu a k sume. Skrátka potrebujem usporiadať stĺpec B, ale tak, aby sa usporiadali aj celé riadky a nielen bunky v tom stlpci.
Dá sa to nejako?

Stačí takto obr?
ivka70
09.07.10,08:23
Neviem, či sa dobre vyjadrím. Mám tabuľku v Exceli so zákazkami. V stĺpci A mám číslo zmluvy, v stĺpci B mám meno, v stlpci C mám sumu. Potrebovala by som stĺpec B usporiadať podľa abecedy, ale tak, aby mi riadky zostali nezmenené. Mne sa zatiaľ podarilo len usporiadanie toho stĺpca B podľa abecedy, ale potom číslo zmluvy nepasovalo k menu a k sume. Skrátka potrebujem usporiadať stĺpec B, ale tak, aby sa usporiadali aj celé riadky a nielen bunky v tom stlpci..
Dá sa to nejako?


Musis si oznacit vsetky stlpce, ktore potrebujes tiez usporiadat a potom dat udaje, zoradit a tam si vyberies, ze to chces zoradit podla stlpca B.
ak vyznacis len jeden stlpec. tak Excel sa zvykne opytat, ze rozpoznal dalsiu oblast, ci ju chces pridat ..a prida ti tie suviciace stlpce k vyberu.
marjankaj
09.07.10,13:49
Neviem, či sa dobre vyjadrím. Mám tabuľku v Exceli so zákazkami. V stĺpci A mám číslo zmluvy, v stĺpci B mám meno, v stlpci C mám sumu. Potrebovala by som stĺpec B usporiadať podľa abecedy, ale tak, aby mi riadky zostali nezmenené. Mne sa zatiaľ podarilo len usporiadanie toho stĺpca B podľa abecedy, ale potom číslo zmluvy nepasovalo k menu a k sume. Skrátka potrebujem usporiadať stĺpec B, ale tak, aby sa usporiadali aj celé riadky a nielen bunky v tom stlpci.
Dá sa to nejako?
Keď chceš, aby riadky zostali nezmenené, tak s tým nerob nič.:---:D
PotPalo
10.07.10,20:42
Neviem, či sa dobre vyjadrím...
No, vyjadrenie to nieje celkom dobré, ale pochopil som, čo treba (asi):D:D:D
Ak som teda správne pochopil, treba to celé zoradiť podľa mien, ktoré sú v stĺpci B. To sa robí takto:

Najprv označ riadky, ktoré sa majú usporiadať (to môžeš urobiť napríklad tak, že klikneš na číslo prvého riadku, a potom klikneš na číslo posledného riadku počas držania Shift). Potom klikni na "Údaje", "Zoradiť...", a tam vybrať v "Zoradiť podľa" "Stĺpec B".