kunkelovaa
08.07.10,12:45
V rámci dohodovacieho konania nám upravili rozpočet. Rozpočtové opatrenie z KŠU má dátum 15.6.2010, poštou prišlo až 8.7.2010. Mám túto úpravu rozpočtu zahrnúť do polročnej uzávierky, alebo nemusím. Ďakujem.
susann2
08.07.10,11:08
V rámci dohodovacieho konania nám upravili rozpočet. Rozpočtové opatrenie z KŠU má dátum 15.6.2010, poštou prišlo až 8.7.2010. Mám túto úpravu rozpočtu zahrnúť do polročnej uzávierky, alebo nemusím. Ďakujem.
O úpravu rozpočtu musíte požiadať zriaďovateľa. Až po schválení zatupiteľstvom je možné upraviť rozpočet.
moska
09.07.10,09:29
keď sú to prenenené kompetencie, tak OZ to berie len na vedomie
susann2
09.07.10,09:58
keď sú to prenenené kompetencie, tak OZ to berie len na vedomie
Vo verejnej správe schvaľuje rozpočet školám obec, aj keď o jeho výške nerozhoduje a naratáva ho MŠSR.
Neviem ako funguje kontrola v celej SR, ale nám napr. daňový úrad aj auditor kontroluje, či rozpočet obce pre ZŠ súhlasí s rozpočtom zadaným v RO, musí nam sedieť presne na jedno euro. Zriaďovateľ je povinný oznámiť schválený rozpočet RO s programami aj podprogramami, na základe toho RO si zadá rozpočet do účtovníctva.
moska
12.07.10,03:51
Áno, súhlasím. Musí to sedieť, len zastupiteľstvo už tento rozpočet neschvaľuje, ale dá sa to do zastupiteľstva a ono to zoberie len na vedomie. A podľa listu z Krajského školského úradu sa uoravia príjmy v obci a výdavky v rozpočtovej organizácii. Aspoň u nás to takto funguje.
Sojka 007
12.07.10,08:10
Susann2 má úpnú pravdu.O úprave rozpočtu rozhoduje zriaďovateľ. Záleží preto kto ním je a či sa unúva v priebehu roka navyšovať rozpočet. Ak mne na obci nenavýšia fin. prostriedky v rámci obecného rozpočtu nesmiem urobiť úpravu rozpočtu aj keď mi z KŠU v skutočnosti prídu. Raz dávno keď som začínala, nahodila som rozpočet podľa skutočnosti a bez toho aby bol navýšený na obci. Na DU sme mali samozrejme schodok. Zistilo sa , že kôli mojej úprave. Daniarka na obec chcela poslať dokonca kontrolu z NKU.Odvtedy viem, že čo sa týka schvaľovania a úpravy rozpočtu musím si dať sááákramenský pozor aby nám to sedelo. Na obci sa kôli nášmu rozpočtu netrápia a upravia mi ho len na konci roka.
susann2
12.07.10,09:50
Presne to sa mi tiež stalo, odvtedy si ten postup dobre pamätám. Či už to zatupiteľstvo zoberie na vedomie, alebo to schváli, výsledkom musí byť uznesenie, ktorým sa upravuje rozpočet na PK. Následne by to mal zriaďovateľ oznámiť RO, ak tak nerobí, treba ho na to upozorniť a doklad si vyžiadať.
kunkelovaa
14.07.10,11:23
Ďakujem za odpovede. Teraz bojujem s takýmto problémom. Príjmy RO - schválený rozpočet bol 0. Pri príprave výkazov mi AZUV udáva chybu práve v tom,že schválený rozpočet je nula. Upravený rozpočet je zadaný. Doteraz nikdy nebolo chybou, ak bol schválený rozpočet nulový a hýbala som upraveným rozpočtom.Metodička DU mi radí dať do schváleného aspoň symbolické 1 €. Ak to urobím, AZUV chybu nehlási. Podľa mňa to však nie je správne.
moska
15.07.10,04:56
Neviem od koho máte softvér, ale ja by som sa opýtala v softvérovej firme. My robíme vo WinIBEu, tak by som zavolala o radu do Ives-u.
Tiež si myslím, že metodička neradí správne, lebo ak sa upraví rozpočet v schválenom, potom nebude sedieť schválený rozpočet o 1 €
kunkelovaa
15.07.10,07:11
Nemyslím si, že je chyba v účtovnom programe. Podľa mňa je to nejaká nová kontrola v AZUVe, ktorá tam doteraz nebola. Lebo keď dám výkazy do staršej verzie, tam mi chybu nehlási.
uctovnicka
15.07.10,09:39
Rozpočet upravuje RO zriadená obcou až po schválení zastupiteľstvom - inak pri odovzdaní výkazov vám môže ukázať schodkový rozpočet (ak sa sčíta rozpočet obce a RO).
Súhlasím, že je zadaná nejaká nová kontrola na rozpočet príjmov, keďže túto "chybu" (ak j 0 príjmový rozpočet) doteraz neukazovalo. Nerozumiem tomu, ako môže RO žiadať v zmysle zákona č. 523/2004 §23 o povolené prekročenie výdavkov o získané príjmy, keď teraz chcú aby sme dopĺňali rozpočet príjmov...
kunkelovaa
16.07.10,05:00
Ja nerozumiem tomu, prečo vadí nulový schválený rozpočet. Jednak to doteraz bolo v poriadku, a potom, podľa mňa to vôbec nie je chyba, ak predpokladáte žiadne príjmy a ak sa vyskytnú, sú v upravenom rozpočte.