Fero11
09.07.10,04:26
Kedze niektore diskusie su na tomto fore takmer mrtve, tak to presuvam tu, kde to trochu zije a trocha to aj suvisi s PC

Mam mensi problem s jednou reklamaciou (ale je to skor moja vina).
Na zaciatku roka som si kupil, isty PC komponent v hodnote 69€. Vlozil som ho do PC a v pohode nainstaloval (fungoval z casti (jednoducho to vysvetlim, kupis si auto s 6 rychlostami a sestka ti nejde zaradit)) . K tomu komponentu bol este pridavny komponent, ktory ale nefungoval vobec, tak som sa rozhodol dat to na reklamaciu, ale len ohladom toho pridavneho komponentu.
Myslel som si ze tu siestu rychlost, nejak rozchodim preinstalovanim systemu ..... lebo ta sestka vlastne isla, ale asi tak na 5%
Kedze komponent som kupil v BA a ja som od BA daleko, tak mi to vybral kamos.
Ked som to dal reklamovat, tak som to dal kamoske nech to odnesie predajcovy a samozrejme nech caka na reklamacny doklad.
Reklamacia bola vybavena cca do tyzdna a kamoska mi to znova vybrala a doniesla.
Pridavny komponent fungoval bez problemov.
Ta siesta ryhlost sa mi vsak nepodarila opravit a verte mi vyskusal som vsetko.
Tak som sa rozhodol vyrobok znova reklamovat. Znova som to dal kamoske a ona to tam odniesla, ale doklad o reklamacii uz nedoniesla. Doverihodne vyzerajuci predajca povedal, ze jej da vediet ked to bude hotove, aby si to mohla znova prebrat (nuz je to trosku aj moja vina, lebo druhyhy krat som jej uz nepripomenul, nech caka na doklad o reklamacii)
Od reklamacii preslo uz 30 dni, tak som zavolal predajcovy a opytal sa, ze co sa deje. Povedal, ze uz je to na ceste k nemu (od vyrobcu, alebo distributora ...) a ze ak mu to pride, tak mi to okamzite posle na vlastne naklady (ze uz nemusim po to osobne chodit).
Tak som cakal tyzden a znova som mu volal a povedal mi, ze uz to poslal postou prvou triedou.
I ked viem, ze ak nieco poslem prvou triedou, tak na druhy den je to na mieste. Ja som cakal este tyzden a aj tak nic neprislo.
Teraz sa snazim dovolat predajcovy, ale telefon uz nezdviha a na maily nereaguje.
Mam este nejaku sancu aby sa ku mne vyreklamovany komponent vratil, pripadne aby mi predajca vratil peniaze ?
Martin Mocko
09.07.10,03:52
Hm..zaujímavý prípad. Trestné oznámenmie pravdepodobne nepripadá do úvahy, keďže ide o malú škodu a bolo by to klasifikované iba ako priestupok. Súdny spor sa taktiež asi neoplatí otvárať. Asi iba zbehnúť do BA (neviem ako to máš ďaleko) a skúsiť ten komponent z neho "vytĺcť".
Luky89
09.07.10,09:02
Hm..zaujímavý prípad. Trestné oznámenmie pravdepodobne nepripadá do úvahy, keďže ide o malú škodu a bolo by to klasifikované iba ako priestupok. Súdny spor sa taktiež asi neoplatí otvárať. Asi iba zbehnúť do BA (neviem ako to máš ďaleko) a skúsiť ten komponent z neho "vytĺcť".
Súhlasím ale najlepšie by bolo keby si už na začiatku bol dal reklamovať všetko.
zamestnankyna
09.07.10,09:24
pistik71
09.07.10,11:30
Skus sa obratit na obchodnu inspekciu, alebo im nou skus pohrozit. Zvycajne sa toho zlaknu, lebo urcite nemaju v poriadku aj ine veci. A pripadne mozes pohrozit ze das podnet na danovy urad na kontrolu a podobne... Strasit, strasit, strasit....