kapadelta
09.07.10,07:05
Ahojte poraďáci,

sme firma, ktorá sa zaoberá nákupom a predajom tovaru. S jednou firmou máme uzatvorenú zmluvu, že ak dosiahneme určitý obrat pri predaji jednej značky tovaru, tak dostaneme finančný bonus. Splnili sme daný obrat a teraz máme vystaviť faktúru na finančný bonus. Máme to fakturovať do Švajčiarska, ale poštová adresa bude Slovensko. Teraz sa chcem spýtať ako to bude s dph? Fakturovať s dph alebo bez? Myslím, že Švajčiarsko nie je v EÚ (alebo sa mýlim?). A ak to budem fakturovať bez dph, je potrebné na faktúre uviesť aj poznámku, podľa akého § je to fakturované bez dph? A následne bude sa ma týkať súhrnný výkaz? Ďakujem za všetky odpovede.
kapadelta
09.07.10,07:30
Nikto mi nevie poradiť???
martinez
11.07.10,09:18
Ahojte poraďáci,

sme firma, ktorá sa zaoberá nákupom a predajom tovaru. S jednou firmou máme uzatvorenú zmluvu, že ak dosiahneme určitý obrat pri predaji jednej značky tovaru, tak dostaneme finančný bonus. Splnili sme daný obrat a teraz máme vystaviť faktúru na finančný bonus. Máme to fakturovať do Švajčiarska, ale poštová adresa bude Slovensko. Teraz sa chcem spýtať ako to bude s dph? Fakturovať s dph alebo bez? Myslím, že Švajčiarsko nie je v EÚ (alebo sa mýlim?). A ak to budem fakturovať bez dph, je potrebné na faktúre uviesť aj poznámku, podľa akého § je to fakturované bez dph? A následne bude sa ma týkať súhrnný výkaz? Ďakujem za všetky odpovede.
ja skusim povedat svoj nazor:
1/ ci je postova adresa na slovensku alebo vo svajciarsku je jedno, podstatne je, odkial pochadza plnenie.. t.j. odkial kupujete tovar. Ak zo svajciarska, tak potom asi realizujete dovoz tovaru...colnica, dph...alebo sa nechavate zastupovat v krajine vstupu do EU (predpokladam, ze rakusko)
2/ Obratovy bonus je akasi forma zlavy z nakupeneho tovaru...t.j. je priamo spojeny s tovarom a tak treba na neho hladiet.

ja by som fakturoval bez dph.. a potom by som postupoval podla §25,4...t.j. ak som nemal pravo na odpocitanie dph, poziadam colnicu o vratenia...ak ano, tak nic nerobim a som vybaveny
kapadelta
12.07.10,04:21
My tovar nakupujeme zo Slovenska, ale obratovy bonus mame fakturovat do Svajciarska. Takze mam fakturovat bez dph? A co potom suhrnny vykaz? Bude sa nas tykat?
Dúšava
20.10.10,08:32
Dobrý deň,
v júli sme nakúpili licenciu na AUTOCAD od firmy na Slovensku, prišla faktúra - základ a DPH, odpočítali sme si všetko.
Na internet. stránke bolo napísané, že dostaneme bonus 300,- Eur.
V septembri prišlo na bankový účet zo zahraničia 300,- Eur a ja neviem, čo s DPH. Nemám na to ani doklad, konateľ tvrdí, že ani nebude. Neviete mi, prosím poradiť, či treba zhánať doklad a či treba priznať DPH?