ADA35
09.07.10,07:17
Poprosím o radu-zamestnanec nesúhlasí s výplatou mzdy na účet a nechce mi ho ako zamestnávateľovi poskytnúť. Odvoláva sa, že to nie je jeho povinnosť a chce byť vyplácaný v hotovosti. Nakoľko naša firma bude čerpať fondy a jednou s podmienok je aj vyplácanie mzdy zamestnancom na účet, tak prosím poradte mi, či existuje nejaký právny predpis, alebo § na základe ktorého by som to mohla od neho žiadať.

dakujem
katka50
09.07.10,05:23
Poprosím o radu-zamestnanec nesúhlasí s výplatou mzdy na účet a nechce mi ho ako zamestnávateľovi poskytnúť. Odvoláva sa, že to nie je jeho povinnosť a chce byť vyplácaný v hotovosti. Nakoľko naša firma bude čerpať fondy a jednou s podmienok je aj vyplácanie mzdy zamestnancom na účet, tak prosím poradte mi, či existuje nejaký právny predpis, alebo § na základe ktorého by som to mohla od neho žiadať.

dakujem
Zákonník práce § 130 ods.4

(4)Mzda sa vypláca v pracovnom čase a na pracovisku, ak sa v pracovnej zmluve nedohodlo inak. Ak sa zamestnanec z vážnych dôvodov nemôže dostaviť po výplatu mzdy alebo ak pracuje na vzdialenom pracovisku, zašle mu zamestnávateľ mzdu tak, aby mu bola doručená v deň určený na jej výplatu, alebo najneskôr v najbližší nasledujúci pracovný deň na svoje náklady a nebezpečenstvo, ak sa nedohodnú inak.
Xanti
09.07.10,05:34
Poprosím o radu-zamestnanec nesúhlasí s výplatou mzdy na účet a nechce mi ho ako zamestnávateľovi poskytnúť. Odvoláva sa, že to nie je jeho povinnosť a chce byť vyplácaný v hotovosti. Nakoľko naša firma bude čerpať fondy a jednou s podmienok je aj vyplácanie mzdy zamestnancom na účet, tak prosím poradte mi, či existuje nejaký právny predpis, alebo § na základe ktorého by som to mohla od neho žiadať.

dakujem
Možno čaká exekúciu na účet a preto nechce aby sa mu tam posielalii peniaze. Aby neostal bez prostriedkov.

Skús mu navrhnúť, že väčšiu časť mzdy mu dáš zálohovo do ruky a maličkú časť mu pošleš na účet - len pár eur.

Aby bol aj vlk sýty aj ovca celá. On bude spokojný a vy splníte podmienku na čerpanie fondov.
ADA35
09.07.10,12:24
dakujem všetkým .
Lubaba
10.07.10,19:20
§ 130 ZP
Výplata mzdy
(8) Zamestnávateľ je povinný, vykonaní zrážok podľa § 131, poukázať mzdu alebo jej časť určenú zamestnancom na ním určený účet v banke alebo v pobočke zahraničnej banky v Slovenskej republike, ak o to zamestnanec písomne požiada alebo ak sa zamestnávateľ so zamestnancom na takom postupe dohodne tak, aby určená suma peňažných prostriedkov mohla byť pripísaná na tento účet najneskôr v deň určený na výplatu. Ak o to zamestnanec požiada, môže zamestnávateľ časti mzdy určené zamestnancom poukazovať aj na viac účtov, ktoré si zamestnanec sám určil.
Lubaba
10.07.10,19:21
skús postup podľa xanti