iiivanna
09.07.10,08:05
Velmi pekne by som chcela poprosit nejakeho dobreho cloveka, ktorý ovlada AJ, čo ja teda neovladam, či by sa nado mnou nezlutoval a neprelozil mi abstrakt do AJ. Som zufala a moje pokusy o preklad svojpomocne sa mínaju učinkom. Samozrejme aj za financnu odmenu. Zial potrebovala by som to co najskor, kedze pracu mam odovzdat v pondelok a este ju musim odniest zviazat. PROSIM VAS O POMOC. Velmi pekne dakujem

Fenomén chat – psychologické, sociálne a kultúrne aspekty.
Cieľom mojej bakalárskej práce je priblížiť čitateľovi vplyvy chatovej komunikácie na správanie jedincov vo virtuálno svete ako i v bežnom, akým spôsobom zasahuje chatová komunikácia do ústneho a písomného prejavu v bežnom styku , čo môžeme získať chatovním, ale taktiež stratiť. Bakalárska práca sa zaoberá chatom ako spôsobom iternetovej komunikáciie, psychologickými, sociálnymi a kultúrnymi aspektami. Prvá kapitola obsahuje stručnú históriu internetu, význam slova internet, jeho možnosti využitia vo svete. Druhá kapitola je venovaná komunikácii v internetovom prostredí, jej členeniu , procesom a spôsobom využitia v tejto oblasti. Tretia kapitola je hlavnou témou bakalárskej práce, ktorá je dôležitá na to, aby sme pohchopili na akom princípe funguje chatová komunikácia, aké negatíva a pozitíva so sebou prináša pre spoločnosť, obsahuje definovanie chatu, funkcie chatu, delenie chatu z hľadiska dostupnosti a anonymity a koniec tejto kapitoly som uzavrela chatovým slovníkom, ktorý slúži na ozrejmenie niektorých cuzdzých pojmov. Ďalšia kapitola je rozdelená do jednotlivých podkapitol a to psychologické, sociálne a kultúrne aspekty chatu. Výskum vo forme dotazníka som sa rozhodla robiť na základnej škole z toho dôvodu, že deti sú vo všetkých sférach života najľahšie ovplyvniteľné.Vzorka pozostáva zo sto respondentov, (žiaci štvrého až deviateho ročnáka) ZŠ, 53 dievčat a 47 chlapcov, vo veku od 10 do 15 rokov. Z priekumu vyplynulo, že mládež trávi denne značné množstvo času pred monitorom, navštevujú najmä chatové portály, najčastejšie uvádzaný facebook.