Richard
09.07.10,08:54
Oprava hodnotení
Od dnes je možné hodnotenia príspevku zmeniť po dobu 1 hodiny od udelenia hodnotenia.

Zmenu je možné vykonať dvoma spôsobmi:
1. Zrušením hodnotenia (po kliknutí na pridelené hodnotenie)
2. Zmenou hodnotenia (po kliknutí na iný typ hodnotenia)

Uzatváranie tém
Už niekoľko dní máte možnosť aj uzatvárať vyriešené témy, tlačítkom "Vyriešené" v prvom príspevku. Po 3 hlasoch sa téma automaticky uzavrie.
Uzatváranie tém je dôležité najmä kvôli "najlepšej odpovedi" aby súvisela s otázkou v prvom príspevku. Predídeme tým zadávaním následným, niekedy úplne nesúvisiacim otázkam v téme (téma v téme) a samotné otázky budú lepšie nájditeľné, rovnako ako aj najlepšie odpovede k nim.


Poznámka:

Oprava hodnotení má veľa súvislostí kde a ako sa body zobrazujú. Poprosím Vás preto ak by sa objavila nejaká chyba napíšte ju v tejto téme.

K odborným resp. neodborným užitočným bodom tu prosím nepíšte, sledujem pôvodnú tému a túto časť budeme ešte upravovať aby mala čo najlepšiu vypovedaciu schopnosť. Momentálne sa aj preto celkový počet bodov nezobrazuje.

P.S. túto tému som znovuotvoril ;)
Lenka1979
09.07.10,08:07
Richard,ešte by som uvítala (a možno nielen ja..:rolleyes:), keby bolo vidieť koľko mám bodov... vôbec neviem kedy sa mi pridelí bod kým nepozriem do "Mojich nastavení"... dobré to bolo tak, ako to bolo predtým-pred zavedením všetkých zmien. Tiež by som uvítala tú "našu farebnosť"... zelení a modrí... vždy je lepšie porovnávať odpovede ak človek vie, že ten kto pomohol je "zelený"-t.zn. už je dlhodobým členom na porade, je znalý zákonov, radí dobre.... to chýba nielen mne, ale veľmi veľa ľuďom... neviem prečo toto prehliadaš...už to tu bolo spomínané xy-krát.. vďaka.:)
účtovník 007
09.07.10,08:52
Oprava hodnotení
Uzatváranie tém
Už niekoľko dní máte možnosť aj uzatvárať vyriešené témy, tlačítkom "Vyriešené" v prvom príspevku. Po 3 hlasoch sa téma automaticky uzavrie.
Uzatváranie tém je dôležité najmä kvôli "najlepšej odpovedi" aby súvisela s otázkou v prvom príspevku. Predídeme tým zadávaním následným, niekedy úplne nesúvisiacim otázkam v téme (téma v téme) a samotné otázky budú lepšie nájditeľné, rovnako ako aj najlepšie odpovede k nim.


Poznámka:

Oprava hodnotení má veľa súvislostí kde a ako sa body zobrazujú. Poprosím Vás preto ak by sa objavila nejaká chyba napíšte ju v tejto téme.

.

Richard,
ak 3 odkliknú, že je téma vyriešená, automaticky sa uzavrie. Čo ak si to ostatní od tých 3 nemyslia a nemyslí si to napríklad zadávateľ?
Napr. Tvoja téma. Všimla som si, že už niekto pridal"vyriešené". Pridám aj ja a ak sa nájde ešte jeden dobrovoľník, tak Ti tému uzavrieme. Ako Ti budú ostatní písať "objavené chyby" ak bude téma uzavretá?
To len taká malá pripomienka.
arizona
09.07.10,09:32
Richard,
ak 3 odkliknú, že je téma vyriešená, automaticky sa uzavrie. Čo ak si to ostatní od tých 3 nemyslia a nemyslí si to napríklad zadávateľ?
Napr. Tvoja téma. Všimla som si, že už niekto pridal"vyriešené". Pridám aj ja a ak sa nájde ešte jeden dobrovoľník, tak Ti tému uzavrieme. Ako Ti budú ostatní písať "objavené chyby" ak bude téma uzavretá?
To len taká malá pripomienka.
Aj uzavreté témy sa dajú opätovne otvoriť, ak je na to dôvod.
(napr. tlačítkom nahlás)
Richard
09.07.10,11:59
Richard,
ak 3 odkliknú, že je téma vyriešená, automaticky sa uzavrie. Čo ak si to ostatní od tých 3 nemyslia a nemyslí si to napríklad zadávateľ?
Napr. Tvoja téma. Všimla som si, že už niekto pridal"vyriešené". Pridám aj ja a ak sa nájde ešte jeden dobrovoľník, tak Ti tému uzavrieme. Ako Ti budú ostatní písať "objavené chyby" ak bude téma uzavretá?
To len taká malá pripomienka.

Pôvodne som mal 6 asi po dvoch týždňoch som videl že sa nájde málo ľudí kto sa takýto hlas "odváži" dať, tak som to zatiaľ znížil na 3. Ak to bude málo prispôsobíme to. Ťažko sa dajú takéto veci dopredu predvídať, takže podliehajú priebežným úpravám.
Táto téma nie je veľmi reprezentatívna, keďže sa to stláča viacmenej "pokusne" a ide skôr o oznamovaciu tému ako otázku....

Určite sa nájde situácia kedy to môže byť zatvorené "nesprávne", ale ak hľadáme všeobecné riešenie je v pohode že na extrémy to nemusí platiť a fungovať, navyše ako píše arizona dá sa aj nahlásiť opätovné otvorenie. Dokonca som uvažoval o hlasovaní za otvorenie, ale to sa mi už zdá príliš...

Ešte som zabudol napísať, že zadávateľ témy keď vyberie najlepšiu odpoveď, tak sa téma tiež uzavrie (je na to upozornený pred výberom najlepšej odpovede). Hlasovanie som dorobil práve preto, že sa nechcem spoliehať len na zadávateľa, ktorý môže tému takto uzavrieť...
Zita5
09.07.10,12:19
Všetko sa dá , len si musíme dať záležať všetci na systéme čo otázka , to nové zadanie témy .

Ešte stále sa zadávajú otázky do už existujúcich tém.
Richard
09.07.10,12:34
Tak, tak a ak ich uzavrieme tak to bude prehľadnejšie a nebudú musieť byť otázky dávané dookola práve preto že ich niekto nenašiel lebo boli zahrabané v inej téme...
sito
09.07.10,12:35
Tak sa mi zdá, javí, že už to nebude do kolečka, dokola. Ale ten horizont.
stormcatcher
09.07.10,12:55
Ešte som zabudol napísať, že zadávateľ témy keď vyberie najlepšiu odpoveď, tak sa téma tiež uzavrie (je na to upozornený pred výberom najlepšej odpovede). Hlasovanie som dorobil práve preto, že sa nechcem spoliehať len na zadávateľa, ktorý môže tému takto uzavrieť...
no, ja som tu ten najnekompetentnejsi, tak cisto teoreticky. vyskytuje sa tu rada z exelu. zadavatel dostane hned na prvy krat adekvatnu odpoved a tema sa uzavrie, preco? kaby niekto iny xcel polozit otazku z excelu, nemusela by sa zakladat nova tema. alebo by bolo zbytocne vela tem
Richard
09.07.10,13:54
Excel má kopec funkcií. Ak má niekto problém tak nie s excelom ale s nejakou konkrétnou funkciou a preto bude hľadať tému o tejto funkcii a nie o exceli, resp. určite je lepšie keď nájde takúto tému ako jednu obrovitánsku tému o exceli s 20 stranami a 200 príspevkami kde to nebude vedieť nájsť.

Práve preto sa má dodržiavať systém problém=téma a nie systém guča podobných problémov=téma...




Ak budeš mať problém so sčítaním hodnôt v stĺpci, ktorú tému si vyberieš?

Alternatíva č.1
Názov témy: Ako sčítať všetky hodnoty v stĺpci v exceli? Príspevkov: 5 Označenie: Téma vyriešená (Pod prvým príspevkom máš najlepšiu odpoveď)

Alternatíva č.2
Názov témy: Excel Príspevkov 280 Označenie: Téma nevyriešená (pod prvým príspevkom je riešenie ktoré s otázkou vôbec nesúvisí, prípadne ak by sme nemali najužitočnejší hneď hore tak tam nie je vlastne nič).


Ja si osobne určite vyberiem alternatívu č.1.
arizona
09.07.10,17:36
Všetky tieto vylepšenia,ktorými Porada v poslednom čase prebieha, sú určite robené s dobrým úmyslom.

Ale všetky tie vymoženosti, ktoré Porada ponúka vedia zväčša využívať iba členovia, ktorí sú na porade často a majú záujem si prečítať Oznamy, kde sa o týchto možnostich píše.

Denne sa môžeme presvedčiť o tom, že nielen čerství nováčikovia, ale aj členovia, ktorí sú tu niekoľko rokov sa nevedia dobre orientovať, sťažujú sa na nevyhovujúce vyhľadávanie, nevedia zaradiť tému, alebo jednu otázku rozhádžu do viacerých sekcií pod.

Čas ukáže, ktoré zmeny priniesli osoh a ktoré sa neujali...
Ale, ak chceme, aby ľudia vedeli s poradou lepšie pracovať, myslím, že by sa mal vypracovať podrobný manuál, kde by boli pod jedným linkom vypracované všetky otázky a odpovede, čo a ako na Porade.
Ten, ktorý je teraz aktuálny je podľa mňa zastaralý a obsahuje iba novinky z čias začiatkov Porady.
Preto sa ľudia krížom krážom v nesúvisiacich témach vypytujú stále rovnaké otázky: ako urobím toto, čo znamená hento...

Tým, že by sa "tápajúcim" poraďákom priložil tento link, by sme mnohým ušetrili kopec nervov, času a rozčuľovania sa prečo si to ten človek nevyhľadá...a neznalým by sa rýchlejšie pomohlo v orientovaní.

Dúfam, že nie som celkom mimotemy, lebo aj toto súvisí s novinkami.
Richard
09.07.10,20:51
Súhlasím, každopádne aj toto je dôkaz toho ako je to neprehľadné keď sa niekto pýta niečo v téme ktorá len zdanlivo súvisí...

Stačilo by aby boli tie otázky samostatne a každý by si príslušnú radu našiel... aj manuál by sa z toho vyskladal... Stačilo by otvoriť rubriku....

Som však skalopevne presvedčený že nejakú usporiadaný manuál prečíta málokto. Ak však bude otázka zodpovedaná tak to môže nájsť....

Okrem iných noviniek chcem urobiť aj lepšie dohľadanie už existujúcej otázky v rámci zadávania otázky (čiže skôr ako ju odošle sa mu ponúknú podobné), takže len sa treba pýtať vždy v novej téme a je to...

Aj túto tému som naschvál nezaložil v rámci témy o novom hodnotení... aby sa o tom ľudia dozvedeli a hore som ešte zapol upozornenie o tejto novinke...
Budem sa snažiť o každej zmene informovať...

Ak dáte tejto téme že je zaujímava, zobrazí sa aj v TOP témach.... tak sa tiež môžu o nej viacerí dozvedieť...
Xanti
09.07.10,20:56
Richard,ešte by som uvítala (a možno nielen ja..), keby bolo vidieť koľko mám bodov... vôbec neviem kedy sa mi pridelí bod kým nepozriem do "Mojich nastavení"... dobré to bolo tak, ako to bolo predtým-pred zavedením všetkých zmien. Tiež by som uvítala tú "našu farebnosť"... zelení a modrí... vždy je lepšie porovnávať odpovede ak človek vie, že ten kto pomohol je "zelený"-t.zn. už je dlhodobým členom na porade, je znalý zákonov, radí dobre.... to chýba nielen mne, ale veľmi veľa ľuďom... neviem prečo toto prehliadaš...už to tu bolo spomínané xy-krát.. vďaka.
No neviem, neviem.
Ale zeleným bol každý kto získal 40 bodov, z odborných tém ... kde sú tie sladké časy :D ...
Potom, "po uvolnení mravov" bol zelený hádam každý čo poslal pár ftípkov, obrázkov a blahoželaní. Takže už dávno farba neoznačovala kvalitu prispievateľa v odborných témach. :confused:

Mne sa síce zelená tiež páčila viac, asi preto že ukludňuje a modrá na mňa pôsobí veľmi politicky :D :--- ale teraz by to už zmysel nemalo. Stačí pozrieť tu http://www.porada.sk/bodovanie.php a vidíš sama, že v odborných témach majú najšikovnejší prispievatelia tak max. 83 bodov za mesiac a v diskusných majú aj 1000 bodov. Takže mám pocit, že padli tu už aj 4000 bodové hranice :D
Flinstone
09.07.10,21:14
za body sa nevzrušuj... po novom ich už prakticky ani nesledujem... a navyše rodinné právo sa aj tak tu považuje len za diskusiu na úrovni vtipov, takže bodovanie pre mňa stratilo zmysel
Xanti
09.07.10,21:18
Pravda pravdúca čo píšeš.
Ide to od desiatich k piatim. Prajem krásnu letnú noc. Hádam po víkende poradu spoznám, aj ked vlastne už teraz ju nepoznám :D
Xanti
09.07.10,21:23
Richard
načo je toto mimotémy, ked rozdávaš mimotémy body. Keby že neviem, že som mimotémy tak hádam nepíšem do mimotémy. Teda to je riadne zmimotémovaté :D:D:D:D:D
Ale s kľudom aj tu mi daj mimotémy, ved som mimotémy :D aj ked v správnom zaradení mimotémy.

Doplňam : vidím, že funguje menenie bodov, z mimotémy na neužitočné. Ďakujem ešte raz.
Richard
09.07.10,21:30
Hlasovanie mimotémy príspevok aj zbalí, ale bolo to skôr neužitočné ako bývajú všetky ironické a podobné sťažnosti... reálne návrhy rád prediskutujem, ale na samostatnom mieste a nie v téme kde v jej začiatku vyzývam aby sme sa o tom nebavili, keďže tu je to o niečom inom...
Flinstone
09.07.10,21:31
to nerieš... zrejme si trafila jeho ego do srdca...
A čo takto rovno BAN...

"Čo funguje treba zrušiť a čo nefunguje, k tomu treba napísať príručku."
Xanti
09.07.10,21:32
Tak prepáč, že som svoj prvý príspevok adresovala poradáčke, kt. je lúto za poradou aká tu ešte bola v januári - priznám sa mne je tiež veľmi ľúto.
A prepáč, že som jej vysvetlila že farebné nicky by nemali teraz žiaden zmysel, to myslím uznáš aj sám.

A kedže som mimotémy a nejdem Ti kaziť túto tému tak už sklapnem.

PS1: o balení nevhodných príspevkov viem veľmi dobre

PS2: Asi hej Flinstone máš opäť pravdu, asi som drzá a protivná a provokujem, abo som stupila na otlak a to zabolelo. Idem preč.
Dobrú noc.
Richard
09.07.10,21:53
Presne tak zabolelo, nemám rád vychytralé ironické poznámky s invektívami, ktoré nič neriešia iba zahlcujú priestor a vyvolávajú všelijakú diskusnú náladu len nie takú pri ktorej sa dajú veci riešiť.

Zvlášť na Porade to považujem za nevhodný diskusný prístup a mrzia ma takéto príspevky nielen v tejto téme ale v každej odbornej téme.

Aj to je jeden z dôvodov prečo zavádzam nový spôsob bodovania a ten starý považujem za nedostatočný.
veronikasad
10.07.10,19:30
Všetko sa dá , len si musíme dať záležať všetci na systéme čo otázka , to nové zadanie témy .

Ešte stále sa zadávajú otázky do už existujúcich tém.
... a uzatvárajú sa novootvorené témy (moderátormi) s odkazom, že daná problematika bola preberaná v inej ...
JAJA11
12.07.10,09:11
... a uzatvárajú sa novootvorené témy (moderátormi) s odkazom, že daná problematika bola preberaná v inej ...

Ja som síce na porade zaregistrovaná dlho, ale nie vždy mám čas, takže som tiež mnohé zmeny zaregistrovala až nahliadnutím sem a nevyznala som sa tu. Takže taký help by určite pomohol. :o
Zita5
12.07.10,09:20
... a uzatvárajú sa novootvorené témy (moderátormi) s odkazom, že daná problematika bola preberaná v inej ...

S tým som sa nestretla, ale ak chceme aby sme vyšli aj Richardovi v ústrety a aby sme mali poriadok v témach, tak budeme musieť pracovať s upozorneniami na tom, aby sa zakladala vždy.... nová otázka= nová téma. Ak sa dostane zadávateľovi správnej odpovede , tak tému uzavrieme my poraďáci s tým, že klikneme na vyriešené . Po troch klikoch od troch poraďákov sa téma uzavrie sama .

Takže musíme poučiť aj moderátorov :)))
Xanti
12.07.10,09:35
S tým som sa nestretla, ale ak chceme aby sme vyšli aj Richardovi v ústrety a aby sme mali poriadok v témach, tak budeme musieť pracovať s upozorneniami na tom, aby sa zakladala vždy.... nová otázka= nová téma. Ak sa dostane zadávateľovi správnej odpovede , tak tému uzavrieme my poraďáci s tým, že klikneme na vyriešené . Po troch klikoch od troch poraďákov sa téma uzavrie sama .

Takže musíme poučiť aj moderátorov :)))
To prvé hrubo zvýraznené si neviem predstaviť, lebo len tém o materských 2010 je tu neúrekom. Ako by to ludia rozlišovali? Alebo by moderátori menili názvy tém? Alebo bude 200 tém s názvom materská2010 ?

To drugé hrubo zvýraznené, čo ak zadávateľ nebude mať pocit, že mu bolo dostatočne vysvetlené čo má robiť a ho napadne o týždeň nejaká otázka priamo súvisejúca s jeho témou, alebo len nepochopí čo mu kto chcel povedať ( citácie zákonov ) a nedá mu k tomu koment povedaný ludskou rečou. Ale my ostatní mu tu tému uzavrieme, dá ju opätovne ale s dovetkom pokračovanie?
Zita5
12.07.10,09:46
To prvé hrubo zvýraznené si neviem predstaviť, lebo len tém o materských 2010 je tu neúrekom. Ako by to ludia rozlišovali? Alebo by moderátori menili názvy tém? Alebo bude 200 tém s názvom materská2010 ?

To drugé hrubo zvýraznené, čo ak zadávateľ nebude mať pocit, že mu bolo dostatočne vysvetlené čo má robiť a ho napadne o týždeň nejaká otázka priamo súvisejúca s jeho témou, alebo len nepochopí čo mu kto chcel povedať ( citácie zákonov ) a nedá mu k tomu koment povedaný ludskou rečou. Ale my ostatní mu tu tému uzavrieme, dá ju opätovne ale s dovetkom pokračovanie?

Xanti , ja som len tlmočila , čo Richard písal v predchádzajúcich príspevkoch .Ale píše , že dá sa otvoriť znovu téma cez nahlás .

Trošku odbočím : je pravdou , že už som sa stretla aj so situáciou , kedy bola napísaná odpoveď, bola označená podľa prideleného počtu bodov za najlepšiu odpoveď (či akú)a potom až kdesi o 2-3 dni prišla odpoveď od iného poraďáka , ktorú som považovala , že tá je správna a najsprávnejšia .Čiže toto tu ešte nie je doladené celkom .
To je len môj pohľad na vec a novinky na Porade .

Ja som toho názoru , že názov témy musí vyjadrovať výstižne problém , aby sa to dali témy odlíšiť .;)
Xanti
12.07.10,09:50
Ja som toho názoru , že názov témy musí vyjadrovať výstižne problém , aby sa to dali témy odlíšiť .;)
Ano výstižne, ale to nebude stačiť myslím tá plocha na názov témy. A ako sa ináč dá napísať napr. tá materská, ved veľmi skoro dôjdu prívlastky.
A navyše vidíme sami aj teraz sa objavujú názvy ... prosím o pomoc ... ahojte... pomôžte mi.... , ktoré sú absolútne nevhodné aj sa o nich píše a nováčikovia aj tak takto zadávajú názvy tém.
Kvaka
12.07.10,10:07
Ano výstižne, ale to nebude stačiť myslím tá plocha na názov témy. A ako sa ináč dá napísať napr. tá materská, ved veľmi skoro dôjdu prívlastky.
A navyše vidíme sami aj teraz sa objavujú názvy ... prosím o pomoc ... ahojte... pomôžte mi.... , ktoré sú absolútne nevhodné aj sa o nich píše a nováčikovia aj tak takto zadávajú názvy tém.
Téma sa má zadať výstižne a jednoznačne. Ale.. Keď som sem prvý raz písala, nepoznala som pravidlá porady, zaregistrovala som sa a zadala som tému "Otázka", typická školácka chyba, tak ako píše Xanti. Myslím si, že by bolo vhodné, aby už pri zadávaní témy bolo aj upozornenie, ako zadať tému, prípadne vzor, príklad v zátvorke, potom by sa takéto veci nestávali. Nováčik chce radu, napíše, čo mu príde vhod, keď zistí, že vlastne nezadal tému, tak, ako mal, nemá možnosť to už opraviť. Zatiaľ je pri zadávaní témy len takéto upozornenie: Starostlivo si prosím vyberte kategóriu Porady, ktorej sa Vaša téma najviac týka. Potom stlačte tlačidlo "Pokračovať" na konci formulára.
Zita5
12.07.10,10:10
Téma sa má zadať výstižne a jednoznačne. Ale.. Keď som sem prvý raz písala, nepoznala som pravidlá porady, zaregistrovala som sa a zadala som tému "Otázka", typická školácka chyba, tak ako píše Xanti. Myslím si, že by bolo vhodné, aby už pri zadávaní témy bolo aj upozornenie, ako zadať tému, prípadne vzor, príklad v zátvorke, potom by sa takéto veci nestávali. Nováčik chce radu, napíše, čo mu príde vhod, keď zistí, že vlastne nezadal tému, tak, ako mal, nemá možnosť to už opraviť. Zatiaľ je pri zadávaní témy len takéto upozornenie: Starostlivo si prosím vyberte kategóriu Porady, ktorej sa Vaša téma najviac týka. Potom stlačte tlačidlo "Pokračovať" na konci formulára.

Dievčatá ja súhlasím s Vami .;)

Ako príklad uvádzam túto tému , kde názov témy, má ďaleko od riešenia problému .
http://www.porada.sk/t143095-uctovanie-odpisov.html?highlight=Odpisy
arizona
12.07.10,10:23
... a uzatvárajú sa novootvorené témy (moderátormi) s odkazom, že daná problematika bola preberaná v inej ...

Veronika, máš pravdu, že niektoré témy sa uzatvárajú (vybrala som na ukážku zopár mojich)

Robí sa to ale kvôli prehľadnosti porady, nakoľko ľudia často zadajú jednu otázku a ak im hned niekto neodpovedá, zakladajú ďaľšie a ďaľšie témy.
Uzatvoriť tému a nechať odkaz kde sa má pokračovať je myslím priehľadnejšie, ako nechať bežať niekoľko rovnakých tém s jednou otázkou. ( veľakrát sa zadávateľ za to poďakuje, lebo "vraj zabudol, alebo netušil, že má odpovede aj inde" :rolleyes: )


http://www.porada.sk/t141472-bulharsko-hotel-balaton.html#post1421377
http://www.porada.sk/t140696-s-kym-na-dovolenku.html#post1410518
http://www.porada.sk/t140441-peniaze-na-nespravny-ucet.html
http://www.porada.sk/t139285-suhlas-s-trvalym-pobytom.html
http://www.porada.sk/t141174-choroba-z-povolania.html
Llívia
12.07.10,10:41
Veronika, máš pravdu, že niektoré témy sa uzatvárajú (vybrala som na ukážku zopár mojich)

Robí sa to ale kvôli prehľadnosti porady, nakoľko ľudia často zadajú jednu otázku a ak im hned niekto neodpovedá, zakladajú ďaľšie a ďaľšie témy.
Uzatvoriť tému a nechať odkaz kde sa má pokračovať je myslím priehľadnejšie, ako nechať bežať niekoľko rovnakých tém s jednou otázkou. ( veľakrát sa zadávateľ za to poďakuje, lebo "vraj zabudol, alebo netušil, že má odpovede aj inde" :rolleyes: )


http://www.porada.sk/t141472-bulharsko-hotel-balaton.html#post1421377
http://www.porada.sk/t140696-s-kym-na-dovolenku.html#post1410518
http://www.porada.sk/t140441-peniaze-na-nespravny-ucet.html
http://www.porada.sk/t139285-suhlas-s-trvalym-pobytom.html
http://www.porada.sk/t141174-choroba-z-povolania.html

Budú sa tie uzavreté témy mazať? V tých čo si tu dala odkaz, je väčšinou len jedna odpoveď - tvoja, že tému uzatváraš, takže vlastne celá pôvodná (uzavretá) téma je zbytočná.
(Tá posledná téma "Choroba z povolania" bola uzavretá s odkazom na pokračovanie v téme "Pracovné lekárstvo", ale výstižnejší je ten prvý názov. t.j. Choroba z povolania.)
Ajuška
12.07.10,10:59
... čo ak zadávateľ nebude mať pocit, že mu bolo dostatočne vysvetlené čo má robiť a ho napadne o týždeň nejaká otázka priamo súvisejúca s jeho témou, alebo len nepochopí čo mu kto chcel povedať ( citácie zákonov ) a nedá mu k tomu koment povedaný ludskou rečou. Ale my ostatní mu tu tému uzavrieme, dá ju opätovne ale s dovetkom pokračovanie?
...môže reagovať aj takto http://www.porada.sk/1449564-post4.html ...len musí o tom vedieť...:---...ja som to tu našla naaahodou...;)...
Petra Nová
12.07.10,10:59
Je to hádam prvý raz, že s adminovými novinkami bez výhrad súhlasím. Môžnosť korigovať nesprávne hodnotenie je OK. Aj ten časový limit považujem za primeraný. Ak som klikla na nesprávne tlačidlo, zbadala som to hneď. Takže hodina bohato stačí.

Za veľmi dobrú novinku považujem možnosť uzavretia tém hlasovaním troch členov. Vítam to ako opatrenie predovšetkým na ukončenie nekonečných tém, kde sa príspevky točia dookola, a ako bič na nezmyselné, recesistické témy alebo témy, kde sa podaktorí potrebujú vyrozprávať o veciach, o ktorých sa obvykle bavíme v súkromí alebo sú vhodné pre iné fóra.

Je mi jasné, že cieľom Richardovho opatrenia je skôr skvalitniť odbornú časť Porady, predovšetkým sprehľadnením tém. Ak sa dá nazvať tá časť Porady, v ktorej sa trochu vyznám, potom zo skúsenosti viem, že pokiaľ je zadanie jasné a zrozumiteľné, tému možno vyriešiť niekoľkými príspevkami. Osobne radšej prečítam sto tém s názvom dedičstvo, ktoré majú napr. 3 príspevky, ako dvadsať tém s nekonečným počtom príspevkov.

Všetci, ktorí odpovedajú v odborných témach, vedia posúdiť, či majú dostatok informácií na odpoveď a či téma je už príspevkami vyriešená. A tak si myslím, že ak pýtajúci sám neukončí tému, mali by hlasovať za jej ukončenie tí, ktorým je jasné, že všetko podstatné tam bolo povedané. A ak by predsa len pýtajúci mal pocit, že potrebuje odpovede v niečom doplniť, nič mu nebráni založiť tému práve na tú špecifickú časť problému.
Nevidím teda žiadne riziká v tomto spôsobe uzatvárania tém.
Dav
12.07.10,16:08
Ano výstižne, ale to nebude stačiť myslím tá plocha na názov témy. A ako sa ináč dá napísať napr. tá materská, ved veľmi skoro dôjdu prívlastky.
A navyše vidíme sami aj teraz sa objavujú názvy ... prosím o pomoc ... ahojte... pomôžte mi.... , ktoré sú absolútne nevhodné aj sa o nich píše a nováčikovia aj tak takto zadávajú názvy tém.
Pokiaľ mám oprávnenie,a zistím takú tému, premenujem ju. Všimla som si, že tak robia aj iní moderátori.
Možno by bolo vhodné zvážiť témy, ktoré by sa dali vybrať z uzamknutia, napr. aj Tebou spomínaná materská, alebo http://www.porada.sk/t72338-zaciatocnik-v-jednoduchom-uctovnictve.html , ktoré by ostali otvorené na dlhšiu diskusiu. (Aj keď čítať 300 strán o rôznych začiatkoch v JÚ je dosť náročné a neprehľadné)
Xanti
12.07.10,16:12
Pokiaľ mám oprávnenie,a zistím takú tému, premenujem ju. Všimla som si, že tak robia aj iní moderátori.
Možno by bolo vhodné zvážiť témy, ktoré by sa dali vybrať z uzamknutia, napr. aj Tebou spomínaná materská, alebo http://www.porada.sk/t72338-zaciatocnik-v-jednoduchom-uctovnictve.html , ktoré by ostali otvorené na dlhšiu diskusiu.
Ano premenuješ, a nováčik sa nevie nájsť. Tak založí opäť tému s takým úchvatným názvom :D
Dav
12.07.10,16:19
Vieš potešiť... :D
Xanti
12.07.10,16:24
Som sa raz taká narodila :D a trošku si všímam.
Zita5
12.07.10,16:25
Všímavosť , dobrá vlastnosť :)))
Xanti
12.07.10,16:29
Iba občas na škodu. ;)
Stanislav 1975
12.07.10,19:38
Čo sa týka uzatvárania tem prostredníctvom tlačítka "vyriešené", nieje síce zlý nápad, ale chybné je rozhodnutie,že tam stačia len 3 hlasy-to je veľmi málo- to napríklad napíšem ferkovi a aničke a stopíme akúkoľvek tému:cool::D- to je málo 3 hlasy- bolo by treba aspoň 7( a ešte lepšie 10):confused:
Stanislav 1975
12.07.10,20:04
No neviem, neviem.
Ale zeleným bol každý kto získal 40 bodov, z odborných tém ... kde sú tie sladké časy :D ...
Potom, "po uvolnení mravov" bol zelený hádam každý čo poslal pár ftípkov, obrázkov a blahoželaní. Takže už dávno farba neoznačovala kvalitu prispievateľa v odborných témach. :confused:

Mne sa síce zelená tiež páčila viac, asi preto že ukludňuje a modrá na mňa pôsobí veľmi politicky :D :--- ale teraz by to už zmysel nemalo. Stačí pozrieť tu http://www.porada.sk/bodovanie.php a vidíš sama, že v odborných témach majú najšikovnejší prispievatelia tak max. 83 bodov za mesiac a v diskusných majú aj 1000 bodov. Takže mám pocit, že padli tu už aj 4000 bodové hranice :D

Pravda, veru pravda-ale keď som založil tému o tomto možnom riziku, tak ako keby som hrach na stenu hádzal, neviem,neviem richard si moc nedá poradiť,povedať- troška je tvrdohlavý,robí si ako chce a dopadlo to tak, že je to cele zbodované k čertu starého...:cool:
alla66
10.10.10,18:08
Aj uzavreté témy sa dajú opätovne otvoriť, ak je na to dôvod.
(napr. tlačítkom nahlás)

čo robiť, keď mi pri téme http://www.porada.sk/t148836-ako-sa-zbavit-zavislosti-na-porade.html tlačítko NAHLÁS nefunguje?:confused:;)

Podľa akých pravidiel sa určité témy otvoria okamžite a poniektoré zostanú zamknuté?:)
JankaII
12.10.10,19:47
no mne to tlačítko aj funguje,ale však tam sa len nežiadúce príspevky ,vulgarizmy nahlasujú...ja by som bola za otvorenie témy:)
Llívia
13.10.10,06:23
Alla66, pozri sa, kto moderuje tú tému a skús napísať odkaz priamo jemu. (Neviem, či sa to takto môže, ale využila som to pri jednej téme, kde bol preklep v názve - najskôr som išla cez "nahlás", ale keď to po pár dňoch stále nebolo opravené, tak som si pozrela moderátorov, každému som napísala odkaz a niekto z nich to potom opravil).
sito
13.10.10,06:36
čo robiť, keď mi pri téme http://www.porada.sk/t148836-ako-sa-zbavit-zavislosti-na-porade.html tlačítko NAHLÁS nefunguje?:confused:;)

Podľa akých pravidiel sa určité témy otvoria okamžite a poniektoré zostanú zamknuté?:)

Komu nevyhovovala, komu vyhovuje?
JankaII
13.10.10,08:04
mne napr. vyhovuje a viem ,že sa niektorí chystali prispieť a už nestihli:confused:
Indeed
23.01.11,13:17
[QUOTE=alla66;

Podľa akých pravidiel sa určité témy otvoria okamžite a poniektoré zostanú zamknuté?:)[/QUOTE]

napriklad ja som si všimol , že téma /je to jedno aká/

je uzatvorená IHNEĎ po tom, ako sa v diskusii vyskytnú čo len náznaky vedomej alebo nevedomej KONFRONTÁCIE

napr. téma PETÍCIA.

Nerozumiem tomu.

Veď v diskusii by mali dostať priestor rovnako súhlasne aj nesúhlasné stanoviská .
Pikoška
23.01.11,15:58
napriklad ja som si všimol , že téma /je to jedno aká/

je uzatvorená IHNEĎ po tom, ako sa v diskusii vyskytnú čo len náznaky vedomej alebo nevedomej KONFRONTÁCIE

napr. téma PETÍCIA.

Nerozumiem tomu.

Veď v diskusii by mali dostať priestor rovnako súhlasne aj nesúhlasné stanoviská .Čomu stále nerozumieš?:) Čo je pre mňa súhlasné, to môže byť pre teba nesúhlasné, a keď je tu viac súhlasných, ako nesúhlasných, nemám na mysly správnych-nesprávnych, tak sa to uzavrie, aby nesúhlasné neprehlasovali súhlasné, prípadne naopak. Veď je to také jednoduché jak facka.:D
Kvaka
23.01.11,16:31
Ale veď obidve témy, o ktorých je tu vyššie reč, boli uzamknuté označením najlepšej odpovede zadávateľom, teda sám zadávateľ témy ju zamkol. Asi treba zistiť, ako sa takto uzamknutá téma dá znovu otvoriť, asi by mal o to požiadať zadávateľ, že chce odznačiť najlepšiu odpoveď. Inak asi nie.
buchač
23.01.11,18:00
napriklad ja som si všimol , že téma /je to jedno aká/

je uzatvorená IHNEĎ po tom, ako sa v diskusii vyskytnú čo len náznaky vedomej alebo nevedomej KONFRONTÁCIE

napr. téma PETÍCIA.

Nerozumiem tomu.

Veď v diskusii by mali dostať priestor rovnako súhlasne aj nesúhlasné stanoviská .


Čomu stále nerozumieš?:) Čo je pre mňa súhlasné, to môže byť pre teba nesúhlasné, a keď je tu viac súhlasných, ako nesúhlasných, nemám na mysly správnych-nesprávnych, tak sa to uzavrie, aby nesúhlasné neprehlasovali súhlasné, prípadne naopak. Veď je to také jednoduché jak facka.:D

Každý má svoj názor a má na neho plné právo.
Preto rešpektujte názory druhých.
Nie vždy s vami bude každý súhlasiť, to však ešte neznamená, že je blbec.
Pikoška
23.01.11,18:35
Pre buchača: O čom si to hovoril? Lebo asik si stojím na kábliku. Tak rešpektuj môj názor, lebo nikoho nepovažujem za blbca. Povedz svoj názor, ten si nepovedal a nepodsúvaj tvoje pocity. Sú od veci.:)
marjankaj
23.01.11,18:48
Pre buchača: O čom si to hovoril? Lebo asik si stojím na kábliku. Tak rešpektuj môj názor, lebo nikoho nepovažujem za blbca. Povedz svoj názor, ten si nepovedal a nepodsúvaj tvoje pocity. Sú od veci.:)

Veď to napísal spisovne po slovensky.
Nepovažuj za blbca každého, kto s tebou nesúhlasí.:cool:
buchač
23.01.11,18:56
Pre buchača: O čom si to hovoril? Lebo asik si stojím na kábliku. Tak rešpektuj môj názor, lebo nikoho nepovažujem za blbca. Povedz svoj názor, ten si nepovedal a nepodsúvaj tvoje pocity. Sú od veci.:)

...he a čo tak čítať poriadne ????
Veď predsa s Tebou súhlasím ....mňa sa musíš naučiť čítať ...;)

....áááále inak ???...nerieš ...:---:D
Pikoška
24.01.11,08:24
...he a čo tak čítať poriadne ????
Veď predsa s Tebou súhlasím ....mňa sa musíš naučiť čítať ...;)

....áááále inak ???...nerieš ...:---:DTak to teda idem na pivo.:D Ráno mi jazyk vycapila moja moja mamička, lebo som neodhrnul sneh.:---
Pikoška
24.01.11,08:26
Veď to napísal spisovne po slovensky.
Nepovažuj za blbca každého, kto s tebou nesúhlasí.:cool: A čo chceš od blbca? Ja už som sa tak narodil.:mee: