ingah
09.07.10,07:50
Dobrý deň, sme firma, ktorá predáva tovar len na Slovensku. Ozval sa nám zákazník z ČR, ktorý by mal záujem o tovar asi v hodnote 60€. Vyplýva nám nejaká povinnosť....? Ďakujem
JAJA11
09.07.10,08:08
Dobrý deň, sme firma, ktorá predáva tovar len na Slovensku. Ozval sa nám zákazník z ČR, ktorý by mal záujem o tovar asi v hodnote 60€. Vyplýva nám nejaká povinnosť....? Ďakujem

Aby sa dalo odpovedať na otázku, treba vedieť, či ste platci DPH, či odberateľ je platca DPH....;)
ingah
09.07.10,15:11
Obaja sme platcami DPH. Ďakujem
petra:-)
10.07.10,22:07
Dobrý deň, sme firma, ktorá predáva tovar len na Slovensku. Ozval sa nám zákazník z ČR, ktorý by mal záujem o tovar asi v hodnote 60€. Vyplýva nám nejaká povinnosť....? Ďakujem

Ak ste obaja platiteľmi DPH a ak si zákazník z ČR objedná tovar pod svojim IČ DPH prideleným v ČR (a Vy si následne overíte jeho platnosť tu: http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/lang.do?fromWhichPage=vieshome&selectedLanguage=SK ) dodanie tovaru bude oslobodené od dane podľa § 43 za predpokladu splnenia podmienok v odseku 5 a vystavíte mu faktúru bez DPH podľa § 72. Túto dodávku uvediete za príslušné obdobie v DP DPH v riadku 15 a 16. Taktiež Vám vznikne povinnosť podať súhrnný výkaz.