Gabriela 19
09.07.10,13:06
Poradte,

výpis z účtu vytlačený cez internet banking, je doklad pre DU
alebo musí byť original z banky priložený v prípade Danovej kontroly?

Dakujem
fem
09.07.10,11:21
Môj názor a aj tak robím v praxi : je nutný originál výpisu, myslím že na vytlačenej kópii z internet bankingu je aj poznámka, že slúži na informačné účely....
Gabriela 19
09.07.10,11:25
Dakujem.

len v banke ma dnes presvedčili, že zbytočne budem platiť za výpisy.
fem
09.07.10,11:33
poštovné raz za mesiac nie je taký vysoký náklad a neviem z akej banky máš svoju kópiu výpisu, ale kópia výpisu mojej banky je dosť " skromná" čo sa týka detailov, obratov, či vrátených platieb...
tak ja zostávam pri originály...;)
VieraPopluharova
09.07.10,11:59
Poradte,

výpis z účtu vytlačený cez internet banking, je doklad pre DU
alebo musí byť original z banky priložený v prípade Danovej kontroly?

Dakujem

Ako postupuje kontrolór daňového úradu

Pri kontrole daňových subjektov, ktoré predložia ku kontrole elektronické bankové výpisy alebo elektronické faktúry, sa kontrola vykonáva takým spôsobom, že podnikateľ ako daňový subjekt poskytne daňovému kontrolórovi prístupové heslo do systému daňového subjektu a elektronické bankové výpisy a faktúry si prezerá v jeho počítači v jeho priestoroch. Tie bankové výpisy a faktúry, ktoré si zamestnanec správcu dane vyberie, daňový subjekt vytlačí a poskytne v písomnej forme.
fem
09.07.10,12:28
ešte doplním, že archivácia bank. výpisov je 10 rokov, ak ich nechceš achivovať v tlačenej forme,tak je potrebné zistiť si, ako dlho sú zálohované data daň. subjektu v archíve internet bankingu tvojej banky, aby sa nestalo, že informácie " zmiznú"...:)
optimistka
09.07.10,13:05
napr. tatrabanka na základe dohody s klientom zasiela výpisy z účtu na mail, podľa mňa je to doklad použiteľný aj do účtovníctva
witch
09.07.10,13:18
napr. tatrabanka na základe dohody s klientom zasiela výpisy z účtu na mail, podľa mňa je to doklad použiteľný aj do účtovníctva
Aj my máme takto zasielaný výpis, v Tatre nás ubezpečili, že mailom poslaný výpis je rovnocenný papierovej forme. Ale neviem, či vytlačený výpis z Telebankingu je rovnocenný mailom posielanému výpisu.