Petulka44
09.07.10,13:50
Dobry den,

rada by som sa spytala, ako mam postupovat pri dovoze liehu z Mexika,
pricom tento lieh sa fyzicky nachadza v sklade v Nemecku, ale FA bude vystavena od mexickeho dodavatela..
dodavatel nam tvrdi, ze tovar v Nemecku este nie je precleny.

Znamena to, ze je to ako dovoz z 3. krajin? t.j., ze napriek nasmu statusu, ze sme opravnenym prijemcom, budeme lieh dovazat ako prilezitostny prijemca, co znamena oznamenie colnemu uradu o dovoze a zaplatenie zabezpeky?

dakujem

PS: poprosim tych, ktorych prispevky nemaju ziadnu pridanu hodnotu, aby sa k danej teme nevyjadrovali
Kvaka
12.07.10,08:32
Petulka, aký lieh chce vaša firma dovážať z Mexika, je to spotrebiteľské balenie liehu? Ak tovar ešte nie je preclený, nie je zrejme prepustený do voľného obehu podľa colných predpisov a je zrejme uskladnený v colnom sklade v Nemecku. V akom colnom režime sa tento lieh nachádza? Podľa článku 4 ods. 16 Nariadenia RADY (EHS) č. 2913/2002, ktorým sa ustanovuje colný kódex spoločenstva, môže byť lieh v jednom z týchto colných režimov:
a) voľný obeh;
b) tranzit;
c) colné uskladňovanie;
d) aktívny zošľachťovací styk;
e) prepracovanie pod colným dohľadom;
f) dočasné použitie;
g) pasívny zošľachťovací styk;
h) vývoz.
Podľa čl. 79 nariadenia 2913/2002 prepustenie tovaru do colného voľného obehu zahŕňa uplatnenia obchodno-politických opatrení, splnenie ďalších formalít stanovených pre dovoz určitého tovaru a vybratie všetkých platieb dlžných na základe právnych predpisov.

mimotemyPetulka, ani tento príspevok nemal pridanú hodnotu? Lebo si sa k nemu doteraz nevyjadrila a nemám spätnú väzbu, či ti to pomohlo.
http://www.porada.sk/1435638-post2.html
Petulka44
13.07.10,11:19
Dakujem Kvaka,

snazila som sa sformulovat otazku nasmu dodavatelovi dle tvojej odpovede. Uvidim, co mi odpise.
Ano, su to SBL.
A ak lieh je uskladneny v colnom sklade, znamena to pre nas, ze ho musime doviest s T1, dat preclit slovenskej spedicke a informovat o tom colnicu..?

btw. Tvoje odpovede maju ako som si vsimla vzdy pridanu hodnotu a ta poznamka nebola ani zdaleka adresovana Tebe,

este raz vdaka!