bagle
29.10.05,22:34
Som zacinajuci zivnostnik. Vediem si jednoduche uctovnictvo.

Som nieco ako sprostredkovatel reklamy medzi firmou a koncovym uzivatelom. Teda firma si u mna objedna zobrazenie reklamy. Ja to cez moj portal spracujem a zobrazim to na stranke mojho partnera. Tomuto potom chcem za to zaplatit peniaze. Ten moj partner ale nieje zivnostnik ani ziadna firma.
Tie peniaze mu poslem na ucet. Ale aky doklad mam pouzit do uctovnictva? Ake udaje potrebujem od tohto partnera vediet?
Ako by sa to dalo spravit, aby mi nemusel posielat podpisanu zmluvu?

Dakujem za odpoved
Manual
30.10.05,07:46
Som zacinajuci zivnostnik. Vediem si jednoduche uctovnictvo.

Som nieco ako sprostredkovatel reklamy medzi firmou a koncovym uzivatelom. Teda firma si u mna objedna zobrazenie reklamy. Ja to cez moj portal spracujem a zobrazim to na stranke mojho partnera. Tomuto potom chcem za to zaplatit peniaze. Ten moj partner ale nieje zivnostnik ani ziadna firma.
Tie peniaze mu poslem na ucet. Ale aky doklad mam pouzit do uctovnictva? Ake udaje potrebujem od tohto partnera vediet?
Ako by sa to dalo spravit, aby mi nemusel posielat podpisanu zmluvu?

Dakujem za odpoved Myslím, že si protirečíš, je partner firma alebo nie ?
-mal by si mať vždy nejakú objednávku a to vzájomne potvrdenú s dohodnutou sumou za práce.
-na základe tejto objdnávky mu zaplatíš napr. šekom alebo cez BU dohodnutú sumu atento doklad použiješ do JU
-ak chceš niekomu niečo platiť ako VOzD, vždy to musíš mať niečím podložené
Pekný nedelný deň...:)
bagle
30.10.05,08:02
Tak este raz jednoduchsie. Mam nejakeho partnera, ktory mi poskytuje miesto na jeho www stranke a ja mu chcem za to zaplatit. Ale on nieje zivnostnik ani firma. Suma, ktoru mu zaplatim bude vopred dohodnuta. Napr. mu chcem vyplatit 3000 SK. Aky postup bude z mojej strany?

Stacil by mi doklad do uctovnictva iba doklad o vklade na ucet? Alebo este nieco potrebujem?
Manual
30.10.05,08:07
Tak este raz jednoduchsie. Mam nejakeho partnera, ktory mi poskytuje miesto na jeho www stranke a ja mu chcem za to zaplatit. Ale on nieje zivnostnik ani firma. Suma, ktoru mu zaplatim bude vopred dohodnuta. Napr. mu chcem vyplatit 3000 SK. Aky postup bude z mojej strany?

Stacil by mi doklad do uctovnictva iba doklad o vklade na ucet? Alebo este nieco potrebujem? Ak to chceš niekomu zaplatiť tak k tvojmu výdavku potrebuješ nejaký doklad od druhej strany za čo peniaze vynakladáš napr. ako v obchode dostaneš z ERP bloček, chápeš ? Ako by ťa potom DU skontroloval, že čo to máš za výdavky ???
Manual
30.10.05,08:12
VOzD musíš mať vždy krytý nejakým protidokladom, faktúra, doklad z ERP, zmluva, objednávka a podobne, inak ti to ako výdaj nikto neuzná. Alebo mu to daj len tak z vačku a máš po starostiach a nikde to nebudeš účtovať....
lenkak
30.10.05,08:47
Buď doklady z oboch strán, a to pôjde do účta, alebo potom bez dokladov, a nič si nedáš do účta. Pôjde to z tvojho vlastného vrecka.
bagle
30.10.05,21:48
Tekze pre tento konkretny priklad by stacilo vytvorit zmluvu a potom ju poslat tomu, komu chcem vyplatit peniaze a nech mi ju podpise a posle postou. Potom mu ich vyplatim na ucet.


Alebo by bol aj jednoduchsi sposob? Ked komunikacia medzi mnou a tym komu chcem peniaze vyplatit bude iba cez maily?