joseph0307
09.07.10,13:19
Dobrý deň PORAĎACI,

prosím vás, mohli by ste mi poradiť, resp. potvrdiť nasledovné:

- spoločnosť má zamestnaného pracovníka na trvalý pracovný pomer a chce ho zamestnať ešte popritom na dohodu, samozrejme bude vykonávať inú prácu na dohodu a inú prácu na trvalý pracovný pomer.

Môže spoločnosť takto zamestnať zamestnanca?

Podľa môjho názoru môže, ale podpíše iba jedno vyhlásenie (napr. pri pracovnom pomere). Z pracovného pomeru zaplatí zamestnanec a zamestnávateľ odvody + odvedie daň (po odpočítaní nezdaniteľnej časti, samozrejme, ak vyjde platiť daň) a pri dohode iba garančné, úrazové poistenie a daň. Správne?

Treba rozlíšiť dohodu o vykonaní práce a dohodu o pracovnej činnosti, že?
Pri DoVP ide o max. 10 h/týždeň a 300 h/rok a pri DoPC 350h/rok?

Ďakujem za rady.
Prajem pekný deň.
rodina1
09.07.10,11:23
Dobrý deň PORAĎACI,

prosím vás, mohli by ste mi poradiť, resp. potvrdiť nasledovné:

- spoločnosť má zamestnaného pracovníka na trvalý pracovný pomer a chce ho zamestnať ešte popritom na dohodu, samozrejme bude vykonávať inú prácu na dohodu a inú prácu na trvalý pracovný pomer.

Môže spoločnosť takto zamestnať zamestnanca?

Podľa môjho názoru môže, ale podpíše iba jedno vyhlásenie (napr. pri pracovnom pomere). Z pracovného pomeru zaplatí zamestnanec a zamestnávateľ odvody + odvedie daň (po odpočítaní nezdaniteľnej časti, samozrejme, ak vyjde platiť daň) a pri dohode iba garančné, úrazové poistenie a daň. Správne?

Treba rozlíšiť dohodu o vykonaní práce a dohodu o pracovnej činnosti, že?
Pri DoVP ide o max. 10 h/týždeň a 300 h/rok a pri DoPC 350h/rok?

Ďakujem za rady.
Prajem pekný deň.
Trošku ťa poopravím: Pri dohode o vykonaní práce môže byť max. 350 hodín za rok, pri dohode o pracovnej činnosti môže byť max. 10 hodín za týždeň (máš to prehodené:)). Ostatné je správne.
joseph0307
09.07.10,11:25
Ďakujem za poopravenie ;)
Luba
17.10.10,11:39
Mám práve podobný problém - pracovný pomer a zároveň aj DPČ u toho istého zamestnávateľa, každé je na inú prácu. Rozdiel oproti prvotne zadanej otázke v téme je, že ten pracovný pomer je na kratší pracovný čas. Môže aj v takomto prípade mať 1 osoba u jedného zamestnávateľa aj TPP aj DPČ?
veronikasad
17.10.10,11:43
Mám práve podobný problém - pracovný pomer a zároveň aj DPČ u toho istého zamestnávateľa, každé je na inú prácu. Rozdiel oproti prvotne zadanej otázke v téme je, že ten pracovný pomer je na kratší pracovný čas. Môže aj v takomto prípade mať 1 osoba u jedného zamestnávateľa aj TPP aj DPČ?
Je to možné, avšak dohoda oˇprac.činnosti, bez ohladu na dlžku prac.času je obmedzená výkonom práce max. 10 hod. týždenne.
mzdarka renca
17.10.10,11:46
Mám práve podobný problém - pracovný pomer a zároveň aj DPČ u toho istého zamestnávateľa, každé je na inú prácu. Rozdiel oproti prvotne zadanej otázke v téme je, že ten pracovný pomer je na kratší pracovný čas. Môže aj v takomto prípade mať 1 osoba u jedného zamestnávateľa aj TPP aj DPČ?

len nezabudni na to, že každý poistný vzťah treba samostatne prihlásiť na SP, taktiež na mesačných výkazoch tieto dva pracovné vzťahy uvádzaš osobitne. Daň odvádzaš z oboch ako jednu.
tvoj mzdový program by ti mal umožniť nahrať popri hlavnom PP aj súbežný PP a to konkrétne tú dohodu. ;)
Luba
17.10.10,13:06
Áno jasné, aj prihláška, aj počet hodín, aj vykazovanie a daň - len som si nebola istá, či tento súbeh ako taký je ok.
Ďakujem Vám obom veľmi pekne za promptné potvrdenie tejto možnosti.