zuzana1311
10.07.10,11:05
Dobrý, obraciam sa na vás s prozbou, kto by vedel poradit, chcem kúpiť ojazdené auto do 6000€ polovicu mam hotovost a polovicu by som chcela na lizing alebo na pozicku.Ktore je podla vas vyhodnejsie???????????????????
linko1
10.07.10,10:45
podľa mna na úver, auto je hneď vo vašom vlastíctve a sú tam aj lepšie úroky...
tomasky
10.08.10,10:24
podľa mna na úver, auto je hneď vo vašom vlastíctve a sú tam aj lepšie úroky...
linko1, ešte že začínate svoju odpoveď "podľa mňa". S vaším názorom nemôžem súhlasiť, lebo:
Zuzana1311 sa jasne pýtala na - auto na lizing alebo pozicku?
Banky dávajú pôžičky (úver ) aj bez udania dôvodu čo si chcem za to kúpiť a tam je RPMN rôzna, ale pri vyšších sumách sa už pýtajú na čo! Netreba zabúdať aj na ručiteľov, čo je v dnešnej dobe nájsť takmer nemožné. Ak povieš - na auto, tak banka ti automaticky navrhne úver na lízing ( prenájom ) s akontáciou a RPMN od 10- 45%. Banka je zakrytá, auto počas nesplatenia lízingu nie je tvoje, lebo v TP si zapísaný len ako - držiteľ a lízingovka majiteľ!
Ďalšie úskalie ťa čaká ak chceš auto využívať na živnosť, teda odpisovať v DP. S klasickou pôžičkou - úverom sa rozlúč. Ak ho kúpiš za svoje ušetrené je to OK, ale načo by si to robil? Takto to nerobia ani veľkí pracháči. Všetci len na lízing a vedia prečo, hlavne keď si priplatia GAP!
Ja osobne Bohužiaľ musím založiť nové vlákno na " úver - auto na lízing " hoci sa o tomto popísalo neúrekom (a pritom verím, že veľa z nás má auto na lízing buď na živnosť, alebo na firmu ). Prečo, to až v novom vlákne. Dúfam, že táto téma auto, úver, lízing na auto niekoho zaujme naďalej a ...
Ďakujem za ohlasy
lujza.j
10.08.10,15:13
ak má v banke od ktorej by si chcela zobrať úver dobrý "kredit", čiže je dlhoročný klient s pravidelným príjmom v určitej sume a pri napr. predchádzajúcich úveroch mala dobrú platobnú históriu, dostane úver bez ručiteľa a dokonca od určitej sumy aj s menším úrokom:)
tomasky
10.08.10,19:01
ano, s tým súhlasím. auto na úver sa dá získať rôznym spôsobom.
Ako, je aj tu:
financie.etrend.sk/banky/nove-auto-na-lizing-ci-na-uver.html
Ice dive
10.08.10,19:24
kupujete to ako fyzická osoba alebo ako živnostník?

čo je výhodnejšie záleží od % úrokov, ktoré Vám tá ktorá spoločnosť ponúkne a po zrátaní všetkých nákladov, kde sa preplatí čo najmenej...(tiež treba zvážiť aké iné poplatky má daná spoločnosť, a či je možné úver/leasing predčasne splatiť bez poplatku resp. za akých podmienok...)

napr. leasingu musíte mať uzavreté aj havarijné poistenie čo sa pri staršom vozidle nie vždy oplatí... (t.j. hradíte aj náklady na poistku...) pri úvere ak neručíte autom, nemusíte mať poistku...

ďalším faktorom je, ako dlho chcete auto splácať a či ho máte ako firma alebo ako fyzická osoba... (kvôli odpisovaniu...)
Pavol44
20.08.10,12:13
Jednoznačne na úver, s leasingom je tam stále riziko, že o auto prídeš či už preto lebo lízingovka sa dostane do problémov alebo v prípade havárie ide plnenie z poisťovne pre lízingovku. Okrem toho v prípade problémov so splácaním tesne pred koncom lízingu lízingovka zhabe auto a všetky zaplatené splátky si nechá.
Laco-monter
23.08.10,16:29
ak má v banke od ktorej by si chcela zobrať úver dobrý "kredit", čiže je dlhoročný klient s pravidelným príjmom v určitej sume a pri napr. predchádzajúcich úveroch mala dobrú platobnú históriu, dostane úver bez ručiteľa a dokonca od určitej sumy aj s menším úrokom:)

ANO, ako aj ja som bol takmer 15 rokov klientom SLSP,

Pri podavaní žiadosti o požičku 200 000 SKK, som sa pýtal , či zavaži to,že som dlhoročný klient a , že som v minulosti splatil banke požičku 100 000 SKK
,pracovníčka ma uistila, že samozrejme , že ano.

Tak zavážilo,že pri nasledujúcej navšteve banky mi oznamili,že mi nevychádza ani na 50 000 SKK, teda tak zavažilo.
Špiny !
Do 1 mesiaca som učet zrušil !
lujza.j
23.08.10,17:53
ANO, ako aj ja som bol takmer 15 rokov klientom SLSP,

Pri podavaní žiadosti o požičku 200 000 SKK, som sa pýtal , či zavaži to,že som dlhoročný klient a , že som v minulosti splatil banke požičku 100 000 SKK
,pracovníčka ma uistila, že samozrejme , že ano.

Tak zavážilo,že pri nasledujúcej navšteve banky mi oznamili,že mi nevychádza ani na 50 000 SKK, teda tak zavažilo.
Špiny !
Do 1 mesiaca som učet zrušil !
no tak ty máš takú skúsenosť. ja takú o akej som napísala. mimochodom v banke ktorú spomínaš.