Jozefino
30.10.05,14:18
Čo robiť v takomto prípade?Ďakujem.
Paula
30.10.05,14:28
Boli mi ukradnuté faktúry a bločky, ktoré som mal predložiť ako potvrdenie použitia prostriedkov na viazaný účel. Mám policajnú zápisnicu a niesom podvodník. Nemám kópie dokladov, podarilo sa mi zohnať spätne iba ich časť. Čo robiť v takomto prípade?Ďakujem.Táto tvoja smola (možno nedbalosť) sa predpokladám dorieši iba priamym kontaktom so stranou, ktorá ti poskytla prostriedky. Veru, nechcela by som byť v tvojej koži :confused:, a predpokladám aj , že tie chýbajúce doklady sú z ERP, nie faktúry.
durisovad
30.10.05,16:11
Predpokladam, ze mas nejaky supis nakladov, ktore potrebujes vydokladovat. Ak vies, kedy, co a kde sa nakupovalo, skus poziadat dodavatelov o vystavenie duplikatov dokladov. Da sa urobit nielen duplikat faktury ale aj blocku z ERP. Pri troche dobrej vole zo strany dodavatelov by sa to dalo spravit. Prajem vela stastia.
andrej_rv
30.10.05,16:23
Ak šlo o doklady z ERP, každá firma je povinná archivovať ich kópie. Vyhľadanie je síce dosť pracné, ale možno nejaká menšia pozornosť pokladníčke by tomu pomohla. S vystavením kópie faktúr by nemal byť problém.
letuska...
05.11.06,07:51
dobrý deň,sťahovali sme firmu a medzitým nám vykradli auto. mali sme tam šanóny s účtovníctvom - komplet všetko za rok 2005. niečo vzali, niečo ostalo, ale aj to, čo ostalo je nepoužiteľné, keďže je to potrhané, poškodené. pomôžte! ďakujem.
Danila
05.11.06,14:00
dobrý deň,sťahovali sme firmu a medzitým nám vykradli auto. mali sme tam šanóny s účtovníctvom - komplet všetko za rok 2005. niečo vzali, niečo ostalo, ale aj to, čo ostalo je nepoužiteľné, keďže je to potrhané, poškodené. pomôžte! ďakujem.Nič príjemné, ale čo už. Zachráň všetko, čo sa zachrániť dá, odlož všetko, čo zostalo a je ako tak použiteľné a vidím to na rekonštrukciu účtovníctva. Kaša sa neje taká horúca, ako sa navarí. / Dúfam, že máš záznam z polície, ktorý budeš potrebovať paralelne s riešením účtovných a daňových záležitostí/.
renča1
05.11.06,15:49
dobrý deň,sťahovali sme firmu a medzitým nám vykradli auto. mali sme tam šanóny s účtovníctvom - komplet všetko za rok 2005. niečo vzali, niečo ostalo, ale aj to, čo ostalo je nepoužiteľné, keďže je to potrhané, poškodené. pomôžte! ďakujem.


Každá firma čo poznám si zálohuje účtovníctvo. Predpokladám, že ste si určite zálohovali účto aj vy za r.2005. Budete musieť podľa zálohy žiadať všetky daň.doklady, ban.výpisy a dať všetko dokopy. Prajem rýchle upratanie:)
letuska...
05.11.06,17:31
dakujem za cenne rady. stalo sa nam to teraz v piatok. majitel to nahlasil na policii. ja v tej firme robim asistentku len kratko, ale pochybujem, ze majitel ma zalohu ucta za rok 2005. vyplyva mu to zo zakona? vyziadat vsetky opisy dan. dokladov ho bude stat majland. :-( poradte, co robit, ked nema zalohu??co s DU?dakujem.
Danila
05.11.06,17:54
dakujem za cenne rady. stalo sa nam to teraz v piatok. majitel to nahlasil na policii. ja v tej firme robim asistentku len kratko, ale pochybujem, ze majitel ma zalohu ucta za rok 2005. vyplyva mu to zo zakona? vyziadat vsetky opisy dan. dokladov ho bude stat majland. :-( poradte, co robit, ked nema zalohu??co s DU?dakujem.No to by som bola veľmi zvedavá, kto mu robil účtovníctvo? Ak vo vlastnej firme, tak pohroma pre účtovníčku. Ak v dodavateľskej firme, ani nehovorím. Ale snáď predsa len niečo z účtovných kníh máte. Hľadaj aj v roztrhaných. Lebo ma napadne,/ to sa mi pri mojich skúsenostiach stáva/, že tie doklady boli veľmi dôkladne ukradnuté. A ten potvora zlodej ich ešte aj trhal, beťár.
Paula
05.11.06,17:58
..... tie doklady boli veľmi dôkladne ukradnuté. A ten potvora zlodej ich ešte aj trhal, beťár.

mimotemy v rámci trhania mám podozrenie na "účelovú krádež" - alebo z pomsty, alebo ako útek pred zodpovednosťou, a či čo :confused:
letuska...
05.11.06,18:01
fiiiha. tak s tym so ja este nestretla. :-(((hm, tak budem musiet pozistovat co a ako, popozerat co ostalo. no, dakujem aj tak za rady. pekny vecer.
letuska...
05.11.06,18:15
noo, nemala som pokoja, tak som zavolala majitelovi, kedze on od piatku sedi v kancli a dava do kopy s ekonomkou ucto. zazrak sa stal - ma zalohu ukradnuteho ucta!!! tak som si hned vydychla, lebo uz som uvazovala, ci ma zmysel pracovat v takej firme. takze sa zajtra "tesim" do prace. budu sa robit poriadky. :-) dakujeeeem vam este raz.
duficek
05.11.06,18:16
mimotemy v rámci trhania mám podozrenie na "účelovú krádež" - alebo z pomsty, alebo ako útek pred zodpovednosťou, a či čo :confused:
nemusi to by vzdy tak. nam sa to tiez stalo na prevadzke. vykradli nam unimobunku a kedze okrem par drobnych a elektropristojmi tesne pred koncom zivotnosti tam nic ine nenasli, tak sa pustili do nicenia veci. uctovne doklady boli porozhadzovane po miestnosti, poslapane blatovymi topankami, porozfukane vetrom, proste des. nastastie to boli veci len za posledny mesiac, kedze kvoli tomuto riziku vlamaciek ich "archivujem" inde. ale neviem si predstavit ze by mi takto znicili vsetky doklady, z ktorych sa kopia urobit neda....
Paula
05.11.06,18:24
Netvrdím, že je to vždy tak....ale letuska je aspoň teraz dúfam kľudnejšia:)
letuska...
05.11.06,18:34
urcite som kludnejsia. :-))) a nepochopim tych vandalov. k comu im to bolo?
duficek
05.11.06,18:52
k nicomu, len do tej unimobunky sa museli doslova presekat a nastvalo ich, ze v podstate nebolo co ukradnut...a co s nacatym vecerom? tak veselo vystrajali :)
no, teraz sa uz smejem, vtedy nam nebolo vsetko jedno
abel
17.12.08,06:20
Ak šlo o doklady z ERP, každá firma je povinná archivovať ich kópie. Vyhľadanie je síce dosť pracné, ale možno nejaká menšia pozornosť pokladníčke by tomu pomohla. S vystavením kópie faktúr by nemal byť problém.
Dnes mi volal klient, ktorému robím účtovníctvo, že ho oslovil odberateľ s tým, že mu vykradli auto aj s dokladmi a potrebuje pomôcť. My mu dodávame tovar nie na faktúru, ale dodací list a k tomu pripnutý doklad z ERP. Keďže môj klient vie dátumy, kedy tovar dodal, môžeme odberateľovi pomôcť napr. týmto spôsobom: prefotím časť pásky z ERP s jeho nákupom a pripojím aj príjmový pokl. doklad, alebo bude stačiť kópia tej pásky? Dodací list nie je problém urobiť nový.