wrony
10.07.10,13:44
Ahojte, chcela by som sa opytat

Poľnohospodár mal za cely rok 2009 tieto príjmy:
príjmy z predaja výrobkov 166 tis. EUR,
ostatne príjmy 274 tis. EUR (prev. dotácie: SAPS, kompenz, dopl. platba, AE platby).

Aký bude platca DPH mesačný alebo kvartálny? Predpokladám ze kvartálny. DPH za obdobie od 1.1.2010 - 31.3.2010 podá 25.4.2010 priznanie a v prípade preplatku mu DU vráti nad. odpočet 25.5.2010? Je to tak správne?

Ďakujem
KEJKA
10.07.10,12:43
hm, je júl, otázka sa naozaj týka I.Q.?
takže je registrovaný za platiteľa DPH?
ak áno s akým dátumom? Hranicu pre registráciu totiž prekročil ešte vr.2009 - podľa tržieb za predaj výrobkov.
Ak sú údaje a dátumy správne, je tu zrejme oveľa väčší problém ako vrátenie "preplatku".

ak priznanie k DPH za I.Q. je nadmerný odpočet, tak najskor treba podať DPH za II.Q. a ten NO odpočítať od povinnosti za II.Q., pokiaľ zostane aj tak NO z I.Q:, tak ten du VRáTI DO 30 DNí - TEDA V AUGUSTE 2010.
wrony
11.07.10,16:26
to je modela situacia jedna sa mi o logicky spravne zavery
betka
11.07.10,16:42
2/(1) Predmetom dane je
a) dodanie tovaru za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou, ktorá koná v postavení zdaniteľnej osoby,
b) poskytnutie služby (ďalej len dodanie služby ) za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou, ktorá koná v postavení zdaniteľnej osoby,
c) nadobudnutie tovaru za protihodnotu v tuzemsku z iného členského štátu Európskych spoločenstiev Európskeho spoločenstva (ďalej len členský štát ),
d) dovoz tovaru do tuzemska.

4/(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.

Pýtam sa otázku. Dodala som tovar, službu???
Je dotácia pre mňa tovar, služba???
Predala som HM príležitostne .... ???

Záver: Ak ja príjmem dotáciu, podľa môjho názoru, nevstupuje do obratu, mojím účelom je, prijatú dotáciu premietnuť a účelovo využiť, aby som vyprodukovala nejaké výrobky, a potom ich predala. Predaj výrobkov mi už vstupuje do obratu, ide o dodanie tovaru...
KEJKA
12.07.10,06:58
Hranicu pre registráciu totiž prekročil ešte vr.2009 - podľa tržieb za predaj výrobkov.
...........................
ak priznanie k DPH za I.Q. je nadmerný odpočet, tak najskor treba podať DPH za II.Q. a ten NO odpočítať od povinnosti za II.Q., pokiaľ zostane aj tak NO z I.Q:, tak ten du VRáTI DO 30 DNí - TEDA V AUGUSTE 2010.


to je modela situacia jedna sa mi o logicky spravne zavery
modelova situácia musí byť logicky postavená. Z obratu za výrobky povinnosť registrácie nastala v r. 2009.
A logický záver, ak abstrahujem od nelogičnosti zadania, som napísala vo zvýraznenej vete.
wrony
13.07.10,16:38
nebolo potrebne spekulovat o tom co nebolo zadane (vasa odpoved na II.Q)

Miesto kvetnatych pasazi stacilo napisat kvartalny platca, DU vráti 25.5.2010, niekedy jednoduche odpovede hovoria ze mate v problematike jasno

ak abstrahujem o AKTIVNYCH odpovedi odbacajucich od temy chapem preco je to pre vas nelogicne (opakujem islo o modelovu situaciu s jasne polozenymi otazkami)
KEJKA
13.07.10,16:45
práve to nie je pravda - snažila som sa vysvetliť, že 25.5. uričte nedostanete NO za I.Q.