kalka
30.10.05,16:43
Vie mi niekto poradiť, ako očistiť biele magnetické tabule (na prezentácie) bez kupovania drahých sprejov, má s tým niekto skúsenosť? Máme zakúpene také suché stierky, ale tie nezotieraju dostatočnem, stále zostávaju fľaky. Vopred ďakujem za každú radu.
SlavkaS
30.10.05,17:19
obyčajný lieh, ale nemám oskúšané, aby to úplne neodmastnilo tabuľu.

musíš oskúšať, niekde na konci tabuľe.
babenko1
30.10.05,18:38
My sme s tou magnetickou tabuľou vyfasovali aj takú magnetickú hubku... a nezostávajú nám tam žiadne fľaky...skús sa po niečom takom poobzerať... (tabuľu máme už 6 rokov)
brm
31.10.05,05:16
špiritus...čistý lieh...nie okenu, aj keď si ľudia myslia že tam je lieh...je v nej totiž kopec olejov...takže čistý lieh...mám to od výrobcu tých tabúľ, mám ho totiž doma ...niekto zvykne skúšať aj ocot, ale to neodporúčam, je to svojím spôsobom druh kyseliny a tá narúša povrch tabule...a najdôležitejšie je používať správny druh fixiek...
kalka
31.10.05,07:07
Ďakujem všetkým za rady. Tú hubku máme, ale po nej to nezotiera 100 %, fixky máme kúpené priamo od dodávateľa tabule, takže idem vyskúšať ten čistý lieh. Karkulka ako dlho používaš ten lieh - teda koľko to máš odskúšané? Ako často to čistíš?
brm
31.10.05,09:30
zlatko, ja mám doma výrobcu tabúľ, nie tabuľu ...pucovať tabuľu treba podľa potreby...ono občas sa niekto snaží utierať prstami, rukávmi, dlaňami...skrátka tabuľu aj keď sa ti zdá čistá, treba občas tým špirákom odmastiť...nie saponáty nie okena nie sliny nie ocot...buď treba kúpiť s tabuľou aj výrobcom doporučený cleaner alebo ten špirák...
kalka
31.10.05,11:15
Karkulka to si ma upokojila, že to máš z takého výborného zdroja. Tvojich všetkých rád sa budem držať.
Je to sranda - aj ja som to skúšala zotierať prstom:-)
bepo
31.10.05,11:39
zlatko, ja mám doma výrobcu tabúľ, nie tabuľu ...pucovať tabuľu treba podľa potreby...ono občas sa niekto snaží utierať prstami, rukávmi, dlaňami...skrátka tabuľu aj keď sa ti zdá čistá, treba občas tým špirákom odmastiť...nie saponáty nie okena nie sliny nie ocot...buď treba kúpiť s tabuľou aj výrobcom doporučený cleaner alebo ten špirák...Výrobca zato nemá na sebe fľaky lebo sa pravidelne čistí 52 % špiritusom in vitro :D