pizzanoel
10.07.10,19:06
Ahojte,

mam zaujem kupit navigaciu Mio S505, má tu s ňou niekto nejaké skúsenosti zaujímali by ma nejake ich pozitivne a negatívne vlastnosti?

Dakujem za odpovede a este jedna podotazka Je podla vas lepši Garmin alebo Mio ?
rickman
10.07.10,17:30
Aj dnesnou skusenostou mozem vyhlasit, ze najdolezitejsie su mapy a POIs. Na ostatnom nezalezi. Mapy a body zaujmu musia byt aktualne, dostupne a aktualizovatelne podla moznosti bezplatne. Vyberaj podla toho.

Inak mam Mio aj Nokiu. Teda dalsiu navigaciu by som volil Garmin, kedze Mio ma komplikovanu aktualizaciu map (aspon tento starsi model) a Nokia (v telefone) ma zase hrozne POIs (v offline mode).

Preco su POIs dolezite? Pretoze v praxi pri aktivnom vyuzivani navigacie vies len priblizne, kam sa chces dostat alebo co chces navstivit a musis si to najst priamo z DB danej navigacie.
arizona
10.07.10,19:32
pizzanoel
11.07.10,07:08
ďakujem, všetkým za odpovede, privítam každú radu ohĺadom gps ako aj vlastny nazor na Mio S505 alebo nejaky iny tip na navigáciu...
Stefan2005
11.07.10,07:37
... dalsiu navigaciu by som volil Garmin, kedze Mio ma komplikovanu aktualizaciu map...

toto mi pripadá ako dobrý vtip - mám Garmin, pre každú aktualizáciu treba stiahnuť 4 GB dát, inštalovať na PC a potom z PC do GPS - jedna aktualizácia mi zaberie cca 6-7 hodín ! A pritom neviem, či niečo sa pre danú krajinu vôbec niečo pridávalo.

V prípade ďalšieho výberu by som volil GPS s navigáciou iGO - možno aktualizovať iba štáty, ktoré potrebujem, napr. pre SK je to 20 MB na stiahnutie a nakopírovanie na SD kartu.

iGO má viacej volieb, Garmin je v tomto smere chudobnejší, ale má intuitívnejšie, jednoduchšie a rýchlejšie ovládanie...
rickman
11.07.10,08:09
toto mi pripadá ako dobrý vtip - mám Garmin, pre každú aktualizáciu treba stiahnuť 4 GB dát, inštalovať na PC a potom z PC do GPS - jedna aktualizácia mi zaberie cca 6-7 hodín ! A pritom neviem, či niečo sa pre danú krajinu vôbec niečo pridávalo.

V prípade ďalšieho výberu by som volil GPS s navigáciou iGO - možno aktualizovať iba štáty, ktoré potrebujem, napr. pre SK je to 20 MB na stiahnutie a nakopírovanie na SD kartu.

iGO má viacej volieb, Garmin je v tomto smere chudobnejší, ale má intuitívnejšie, jednoduchšie a rýchlejšie ovládanie...

No vidis, tak po Garmine by som mal asi este tomtom :D.
pizzanoel
16.07.10,09:29
Takze uz som kupila ten navigacny GPS Mio S505, je dobry, fajn to naviguje akurat niekedy mi trepne dobru kravinu napr.: mam sa dat prudko do lava a vojst do protismeru, asi ma chce zabit...
Inak vobec mi to nehovori o tom trafficu to asi funguje len v zahranici a na nasu malu krajinu zabudli...
rickman
16.07.10,09:58
Takze uz som kupila ten navigacny GPS Mio S505, je dobry, fajn to naviguje akurat niekedy mi trepne dobru kravinu napr.: mam sa dat prudko do lava a vojst do protismeru, asi ma chce zabit...
Inak vobec mi to nehovori o tom trafficu to asi funguje len v zahranici a na nasu malu krajinu zabudli...

Hej, to sa stava, ze ta navigacia chce zabit :D. Davaj si pritom pozor, neriad sa tym uplne bezhlavo. Ak aj spravis na ceste chybu a odbocis inde, tak ti to hned prepocita a ides dalej. Na traffic musis mat (pokial viem) specialny stojan (drziak), ktory vie traffic info prijat.. Len aby ti to potom nezacalo hovorit, ze "a teraz kolonu preskocime" :D.