veronika1608
10.07.10,21:32
ahojte,
potrebujem poradit s evidenciou zalohovych faktur. Minuly mesiac sme obrzali zalohovu fakturu.Kedze sme ju neuhradili, mozem ju prehodit do DF dalsieho mesiaca, alebo mi musi dodavatel vystavit novu zalohovku so zmenenymi (aktualnymi) datumami noveho mesiaca?
Dakujem.
babi2
10.07.10,19:52
ahojte,
potrebujem poradit s evidenciou zalohovych faktur. Minuly mesiac sme obrzali zalohovu fakturu.Kedze sme ju neuhradili, mozem ju prehodit do DF dalsieho mesiaca, alebo mi musi dodavatel vystavit novu zalohovku so zmenenymi (aktualnymi) datumami noveho mesiaca?
Dakujem.
Faktúru, ktorú som dostala zaevidujem s dátumom kedy som ju obdržala, zostáva tak v knihe faktúr zaevidovaná bez ohľadu na to kedy ju zaplatím a to nehovoriac o zálohovej faktúre, ktorú len zaevidujem a účtujem o nej až pri úhrade. Tých, ktorí Ti povedali, že ak ju neuhradíš, tak Ti musí dodávateľ vystaviť novú s aktuálnymi dátumami, nepočúvaj;) http://www.porada.sk/t143273-evidencia-zalohovej-faktury.html
veronika1608
11.07.10,19:48
dakujem za vysvetlenie. Jedna kolegynka mi totizto radila, ze si mam od dodavatela pytat novu zalohovku a kedze ma dlhsiu prax nechcela som jej oponovat, ale teraz si uz taketo "dobre rady" nebudem vsimat ;)