najmes
11.07.10,08:21
Prosim vas o radu som PN od 24.6.2010 zamestnavatel ma kontaktoval telef.3.7.2010 že musi somnou rozvia.PP z dovodu znižovania stavu ludi na pracovisku.5.7.10som dostal poštou klasickou papier o skonceny §71-1 ku dnu 1.7.10 nemal som to dostat doporucene ci do vlastných ruk a niesom nahodou v ochrannej lehote.mam zmluvu na dobu urcitu ale bez datumu skoncenie definuje sa to do trvania zakazky na pracovisku.ono je to tak 1.1.10 som cez dodavatela nastupil do U.SStell kosice do konca roka ma dodavatel podpisanu subdodavku .chcem sa ifor.ake mam možnosti co znamena §71 ja si ho vysvetlujem ze to vzajomna dohoda mna a zamestnavatela ale ja som sa nedohodol.mam narok na odstupne a mohol mi dat vypoved.a odmieta my preplatit dovolenku ze vraj ju mam precerpanu neviem ako ked som drel 230hod.mesacne 12h smeny bez prispevku na stravu a po. prosim poradte mi.dakujem
veronikasad
11.07.10,06:43
Prosim vas o radu som PN od 24.6.2010 zamestnavatel ma kontaktoval telef.3.7.2010 že musi somnou rozvia.PP z dovodu znižovania stavu ludi na pracovisku.5.7.10som dostal poštou klasickou papier o skonceny §71-1 ku dnu 1.7.10 nemal som to dostat doporucene ci do vlastných ruk a niesom nahodou v ochrannej lehote.mam zmluvu na dobu urcitu ale bez datumu skoncenie definuje sa to do trvania zakazky na pracovisku.ono je to tak 1.1.10 som cez dodavatela nastupil do U.SStell kosice do konca roka ma dodavatel podpisanu subdodavku .chcem sa ifor.ake mam možnosti co znamena §71 ja si ho vysvetlujem ze to vzajomna dohoda mna a zamestnavatela ale ja som sa nedohodol.mam narok na odstupne a mohol mi dat vypoved.a odmieta my preplatit dovolenku ze vraj ju mam precerpanu neviem ako ked som drel 230hod.mesacne 12h smeny bez prispevku na stravu a po. prosim poradte mi.dakujem
Pracovný pomer na dobu určitú končí dňom dohodnutým v pracovnej zmluve, aj v čase trvania PN-ky. Nemocenské vypláca naďalej sociálna poisťovňa. (ochranná doba 42 dní od skončenia prac. pomeru platí pre začiatok novej PN-ky).

Ukončenie prac. pomeru podľa § 71 (na dobu určitú), nezávisí od dohody zamestnanca a zamestnávatela. Ak tlf. oznámenie prebehlo tak ako píšeš ( z dôvodu znižovania Ľudí), máš možnosť napadnúť neplatné skončenie prac.pomeru na súde.

Definícia doby trvania prac.pomeru v prac. zmluve je veľmi chytrý spôsob pre zamestnávatela, ako sa zbaviť zamestnancov bez odstupného. O tom, či boli splnené podmienky pre skončenie prac.pomeru môže rozhodnúť len súd.

Ak bol prac.pomer platne ukončený v zmysle § 71, nemáš nárok na odstupné. Čo sa týka dovolenky, máš nárok na alikv.časť - 6/12 ročného nároku, nepíšeš či máš 4 al. 5 kal. týždňov - za podmienky, že si v roku 2010 odpracoval 60 prac.dní. Ak si si ju nevyčerpal, zamestnávatel ti ju musí preplatiť pri skončení prac. pomeru.
najmes
13.07.10,12:17
dakujem pekne a co sa tyka dovolenky tak mam cca odp,dni 198.od zaciatku roka ..dakujem