jolly7575
11.07.10,17:26
dobry podvečer,potrebujem poradit, či aj v Českej republike je potrebna dialničná známka, ideme na týžden a kolko stojí.
dakujem
alla66
11.07.10,15:32
dobry podvečer,potrebujem poradit, či aj v Českej republike je potrebna dialničná známka, ideme na týžden a kolko stojí.
dakujem
http://www.ceskedalnice.cz/pro-ridice/dalnicni-znamky#ceny
kamoska1
11.07.10,19:12
Samozrejme,že treba.Minuly rok sme kupovali na benzínke v Čechach.
alla66
11.07.10,19:21
Samozrejme,že treba.Minuly rok sme kupovali na benzínke v Čechach.
Ťažko radiť... v odkaze si nájde odpovede na svoje otázky.....Zadávateľka témy neurčila presné miesto pobytu. ;)
Laco-monter
12.07.10,05:21
Samozrejme,že treba.Minuly rok sme kupovali na benzínke v Čechach.

Možno treba , možno ani nie.:o

Ja keď prechádzam ČR , tak idem cez Val.Meziříči a ďalej do Prahy pokračujem cez Hradec Králove.

Treba cez diaľnicu prejsť v noci a vyhýbať sa vykričaným ťahom ako je D-1 a E-55 kde je ruch stále.:rolleyes:

V poklidu.:)
KEJKA
12.07.10,07:32
to neznamená, že DN netreba, ty len obchádzaš povinnosť a podstupuješ určité riziko.
Ja som do Brna chodila tiež bez DN - po starej ceste bez problémov.
kamoska1
14.07.10,09:49
Ak niekto ide v Čechach po dialnici,potrebuje dialničnu znamku.AK si ju nekupi,riskuje peknu pokutu.
Olgica
14.07.10,09:53
Česká dial.známka stojí cca 11 Eur/týždeň. Čo je podstatne viac ako v Rakúsku a povedzme si na rovinu tie ich dialnice stoja za h...
KEJKA
14.07.10,11:02
presne - súhlasím, ale riskovať pokutu?
Syn ma naučil trik - kupili sme známku, ale on ju len nasllnenú pritlačil na sklo, aj policajti boli a prešli sme bez problémov. Takže sme ju použili tri-štyri razy. Oplatilo sa.
alla66
14.07.10,16:30
Neber v zlom:) vodu kážeš a víno piješ...Lacimu píšeš, že obchádza zákon a Ty prezradíš svoj trik s diaľničnou nálepkou...ešte lepšie je namastiť sklo krémom;) neviem, či sa mi to zdá, alebo je to pravda...pri poslednej kúpe sme mali na diaľničnej nálepke vyznačený dátum kúpy.
KEJKA
14.07.10,20:24
Bol to syn - synovi nerozkážem. DN mi po tých troch návštevách nechal, že nepotrebuje, tak pri najbližšej ceste som si ju nalepila. Takže ja regulérne som s tou DN absolvovala len jednu jazdu.
Nebolo mi všetko jedno, ale čo už, stalo sa. Určite ešte pôjdem do ˇ%CR a DN si kúpim.
Dala som to "víno" len na odľahčenie, aj ja som len človek a koniec-koncov, zaujímali ma reakcie.
KEJKA
14.07.10,20:26
a samozrejme - to obchádzanie zákona platí aj na mňa, nielen na Laciho (v tomto prípade). Opakujem, som tiež človek, rozhodujem za seba a nesiem dôsledky.
alla66
15.07.10,06:26
Neber to tragicky;), každý si pomáha ako vie a snaží sa ušetriť pár koruniek. Risk je zisk :) Inak policajti vedia o tejto finte. Netuším, ako by postupovali....dohovorom? pokutou?