mmmCCC
11.07.10,17:28
zdravím, vie mi niekto povedať či na slovensku je Meskalín považovaný za drogu a je zakázaný alebo nie?..
willma
11.07.10,17:16
je považovaný za drogovú variantu a ako taká je s najvňčšou pravdepodobnosťou zakázaná a inak ujo vyhľadávač mi povedal aj nasledovné "Približný počet výsledkov: 81 500 (0,19 sekúnd)" Tak príjemné štúdium
ErinErin
11.07.10,17:38
Považovanie látky za "drogu" vyplýva z "konvencie". Po objavení bol aj morfín (pred vyše 100 rokmi) v lekárni bežne bez predpisu. Keď sa zistilo, že má závažné nežiadúce účinky - hlavne vznik ťažkej závislosti, zákonmi sa upravilo nakladanie s touto látkou.
V súčasnosti na Slovensku platí zákon 139/1998 v novelizácii 468/2009.

Rozdeľuje tieto "problematické" látky do 3 skupín.
(Zaradenie látok do skupín sa riadi medzinárodne.)

I. sú tzv. zakázané látky - používané len ako drogy. Legálne ich držať môžu len výskumníci alebo napr. policajní experti.
II. a III. sú látky používané v zdravotníctve, kde platia špeciálne opatrenia pri zaobchádzaní. Pacient by mal vedieť preukázať pôvod - že si ich vybral z konkrétnej lekárne.
buchač
11.07.10,17:50
DROGOVÁ ZÁVISLOSŤ HALUCINOGÉNNEHO TYPU

ZDROJE DROGY - pôvod môžu mať prírodný, ale môžu byť vytvorené aj umelo.
Kaktus PEYOTL obsahuje halucinogénne látky a rastie v Mexiku a južných štátoch USA.
Je zdrojom drogy MESKALÍN.
Halucinogénne látky PSILOCYBÍN obsahujú aj mexické a stredoamerické huby druhu

PSILOCYBE. Podobná huba, ktorej názov je LYSOHLÁVKA, rastie aj v strednej Európe.
Nebezpečenstvo v sebe nesú aj rastliny z čeľade ľuľkovitých. Napr. ľuľok zlomocný, durman,
blen čierny.
Najznámejším zástupcom polosyntetických halucinogénov je LSD.

DROGOVÉ VARIANTY
Meskalín
Psilocybín
LSD
PCP (Fencyklidín - syntetická droga)

ZMYSLAMI POSTIHNUTEĽNÉ VLASTNOSTI DROGY
Surový meskalín je lisovaný do tvaru svetlohnedých gombíkov. V prípade, že je vyčistený alebo
vyrobený umelo, je to biely až žltkastý, jemne kryštalický prášok.
Psilocybín existuje vo forme sušenej huby a pokiaľ je syntetický je podobný umelému
meskalínu.
LSD je biely, jemne kryštalický prášok bez chuti a zápachu, rozpustný vo vode. LSD sa často
mieša s prímesami na zväčšenie objemu. Predáva sa aj vo forme želatínových listov a impregnovaných
obrázkov.
PCP (Fencyklidín) je podobný LSD a je dobre rozpustný vo vode.

SPÔSOB APLIKÁCIE DROGY
Meskalín sa prijíma ústne. Kryštalický meskalín je možné vypiť s vodou. Je ho možné fajčiť
vo fajke s tabakom alebo marihuanou.
Psilocybín sa v prírodnej podobe používa ústne. Syntetický sa aplikuje podobne ako meskalín.
LSD sa podáva ústne, je možné ho fajčiť spolu s tabakom, pichať injekčne aj používať vo forme
samolepiek, pretože veľmi dobre preniká cez kožu.
Syntetické halucinogény sa fajčia s tabakom alebo marihuanou. Zriedkavé je vdychovanie
do nosa.
Najčastejšou je ústna aplikácia.....

A k otázke ....???
To je jedno , či si šľahneš to alebo ono ...
Ak raz začneš , ťažká je cesta naspäť...nejeden na to doplatil :rolleyes:
Buď sa do krimu dostaneš , buď na ulici ostaneš postupne ...ale dá sa aj inde ...niekde v šancu skončíš ...
ErinErin
11.07.10,18:06
Meskalín má halucinogénny účinok, ale pochybujem, že by sa u nás (prípadne inde) táto látka rozmáhala. Pôvodne to používali šamani, aby sa dostali do tranzu. Totiž to by musel užívať nejaký miliardár, čo by bol schopný si to dať dovážať (denne?) z Mexika. A žeby niekto u nás desaťročia pestoval v špeciálne kaktusy? Samozrejme naše varianty - lysohlávku a psilocybín zákon menuje v I. skupine! Problémom nie je ani tak závislosť ako zneužitie na "oblbnutie" niekoho druhého či psychické zmeny (podobne ako po LSD).
mmmCCC
11.07.10,18:41
no mňa hlavne zaujíma či ma môžu nejakým spôsobom postihovať za vlastnenie, užívanie alebo predávanie meskalínu
ErinErin
11.07.10,18:50
no mňa hlavne zaujíma či ma môžu nejakým spôsobom postihovať za vlastnenie, užívanie alebo predávanie meskalínu

Užívanie alebo predávanie Meskalínu ohrozuje zdravie, čo sa určite postihuje. Sú aj inteligentnejšie a zaujímavejšie zábavy a spôsoby obživy. Ako si vôbec prišiel na takú myšlienku???
doktor01
11.07.10,18:55
Samozrejme, že ťa môžu postihovať. Ak neveríš, požiadaj o sprístupnenie informácie Policajné riaditeľstvo alebo Ministerstvo vnútra.
PS: Odpoveď sa dozvieš vo veľmi krátkom čase.
bettylou
28.08.10,14:43
no mňa hlavne zaujíma či ma môžu nejakým spôsobom postihovať za vlastnenie, užívanie alebo predávanie meskalínu

Áno. Za predaj určite.