rastiček
11.07.10,20:57
Ahojte poraďaci.
Ideme autom na dovolenku do Bulharska. Ubytovaný budeme na súkromí kde to máme dohodnuté aj zo zvieraťom. Chcel by som vás poprosiť o vaše skúsenosti z cestovania do zahraničia zo zvieraťom. Či mu netreba nejake potvrdenie o očkovaní, môže zviera na pláž, ako bude znášať teplotný rozdiel, proste nejaké vaše rady.

dik Rasťo.
Kvaka
11.07.10,19:17
Ahojte poraďaci.
Ideme autom na dovolenku do Bulharska. Ubytovaný budeme na súkromí kde to máme dohodnuté aj zo zvieraťom. Chcel by som vás poprosiť o vaše skúsenosti z cestovania do zahraničia zo zvieraťom. Či mu netreba nejake potvrdenie o očkovaní, môže zviera na pláž, ako bude znášať teplotný rozdiel, proste nejaké vaše rady.

dik Rasťo.
Neradím zobrať psa na takú dlhú cestu autom. Riešila by som to nejako inak, niekto ho snáď prichýli na ten čas. Je to pre psa obrovská záťaž, okrem toho zvieratá na pláž obvykle nemôžu, a v cudzom prostredí by bol zavretý väčšinu dňa. Naši psíci predychčia v aute aj 25 km cestu na chalupu, musíme mať zapnutú klimatizáciu a to tiež nie je dobre.
tuta
11.07.10,19:27
Tiež zastávam názor, že pre psa by to bola veľmi náročná cesta..., ale možno poradia skúsenejší...
arizona
11.07.10,19:37
alaya1
12.07.10,07:18
Ahojte poraďaci.
Ideme autom na dovolenku do Bulharska. Ubytovaný budeme na súkromí kde to máme dohodnuté aj zo zvieraťom. Chcel by som vás poprosiť o vaše skúsenosti z cestovania do zahraničia zo zvieraťom. Či mu netreba nejake potvrdenie o očkovaní, môže zviera na pláž, ako bude znášať teplotný rozdiel, proste nejaké vaše rady.

dik Rasťo.

Aspon pri zadavani temy by nemali byt pravopisne chyby:mad:
Katttarinka
25.06.11,07:46
Ahoj Rastíček,
našla som si tvoj príspevok kde píšeš o ceste so psom do Bulharska. Chcem sa ta spýtať ako psík znášal cestu, teplo, vodu, pláž .... Ja tiež o par týždňov cestujem so psom do Chorvatska a chcela by som rady čo ma čaká :-)
ďakujem za rady a skúsenosti

Katttarinka
ady23
13.07.11,14:32
Ahoj Rastíček,
našla som si tvoj príspevok kde píšeš o ceste so psom do Bulharska. Chcem sa ta spýtať ako psík znášal cestu, teplo, vodu, pláž .... Ja tiež o par týždňov cestujem so psom do Chorvatska a chcela by som rady čo ma čaká :-)
ďakujem za rady a skúsenosti

Katttarinka


My s naším psíkom chodíme už štvrtý rok na dovolenku, dva krát bol v Chorvátsku a dva krát Taliansko. Do Italy sme išli 2100 km na juh talianska a nebol žiadny problém. Každé dve hodky sme robili po ceste prestávky, vždy mal v aute pri sebe misku s vodou, ale bez klímy v aute by sme cestu nezvádli. My sme na pláž psíka nenosili, vadili by mu teploty, ale samozrejme sme čas na pláži obmedzili dve hodky doobeda a dve poobede, aby nebol dlho sám. Prvý deň som na pláž nešla a ostala na ubytku s ním, aby si to trošku oťukal, bol problém iba na ďalší deň ked sme išli na pláž, trošku pokňučal, ale keď zistil, že sa vrátime vždy si spokojne ľahol, keď sme išli na pláž. Vynahradili sme mu to vždy večer dlhými prechádzkami, ktoré priam zbožnoval. Náš hafan sa mora bojí, takže sa nekúpal. A ešte chcem upozorniť ubytko tiež iba s klímou pre istotu ak by bol hic, aby to psík prežil ak ho nebude brať na pláž.
alaya1
13.07.11,15:24
teda do Bulharska by som psa nebrala.
Katttarinka
13.07.11,16:40
Ďakujem veľmi pekne za rady. V piatok vychadzame tak dufam ze vsetko dobre dopadne :-)
barca.c27
16.07.11,18:48
Ahoj Katka, boli ste s havinom v tom chorvátsku? Ako to bolo s prístupom na pláž, mohol sa havino aj okúpať? Kde ste boli? Ďakujem za odpoveď
Katttarinka
24.07.11,08:04
Ahoj Barca,
dnes v noci sme sa akurat vratili z dovci. bolo super. náš Max zvládol cestu vporiadku, takmer celu prespal. Bývali sme v Tučepách, pláž bola dosť plná tak sme ho brávali na pláž až neskôr, ked sa vyprázdnila. Inak cez den bol v apartmane, chodili sme často za nim takže sám nebol, ale aj tak väčšinu dňa tam prespal. Bohužial sa veľmi nekupal, lebo boli veľké vlny a bala som sa ho tam dať, kedže je malučký - čivava. Ale inak super dovolenka, určite si ju buduci rok aj s Maxom zopakujeme. Určite by som ho nenechavala doma. Tak prajem peknu dovolenku a napiš ako zvládol dovolenku tvoj psík.

katka
Katttarinka
24.07.11,08:06
Barča,
ešte som zabudla napísať, že sme boli aj na výlete ľodou. Bála som sa ako to zvládne ale bolo to super, užival si výlet viacej ako my :-) doprucujem :-)

Katka
hektorko
23.06.14,06:28
ahoj

bol si s tym havom v bulharsku alebo niekto iny? ja sa chystam toto leto tak poradte...

eva
alaya1
23.06.14,06:58
do Bulharska by som so psom osobne neisla, ale je nutne, aby bol vakcinocvany na srdcove cervy.
hektorko
23.06.14,07:03
ale ja chcem a pojdem. nikde nemozem najst jake ockovania a papiere potrebujem ked idem cez srbsko. vsade su len vseobecne. na srdcove cervy?? tak o tomto pocujem prvy krat
alaya1
23.06.14,07:05
ked chces, tak chod a googlit snad vies, vygoogli si, info su na nete :)
hektorko
23.06.14,07:07
no veru niesu. inak by som sa nepytala... bude najlepsie ked zavolam na vet. spravu tam by mali mat info. zaujmalo ma skor priamo od nieko kto tam realne bol. chalan tu pisal ze ide ale bolo to dost davno.
alaya1
25.06.14,14:52
pre minuskovaca- roku 2010, kedy som prispevok napisala, toto delenie na odpovede a debaty nebolo. Ale nech padne na uzitok :)