academy24
11.07.10,21:58
Pekny vecer,

o par dni sa chystame do Chorvatska, samozrejme, nemame este ubytovanie, ideme ako stale s tym, ze si tam nieco najdeme, zatial s tym problem nebol, klop - klop.

Mam vsak otazku na znalcov chorvatskeho pobrezia. Tento rok tuzime po uplne kludnej dovolenke na pobrezi, malo ludi, malo zaludnene plaze, jednoducho uplne kludna dovolenka. Ano, mohli by sme ist do Robinzonady, ale zasa az takuto samotu nie. Viem, ze Zivogosce - Mala Duba je kludna oblast, ale este by som chcela nejake tipy. Este upresnim, ze skor juh Chorvatska, okolie Makarskej riviery a nizsie.

Dakujem pekne za odpovede a rady.
Marta V
12.07.10,11:11
Drašnice, asi 15 km južnejšie od Makarskej, je to rybárska dedinka, krásne, čisté more, malé pláže, ubytovanie sa dá zohnať aj bez rezervácie. My tam chodievame každý rok a zatiaľ sme boli vždy spokojní. Teraz ideme koncom augusta. Doporučujem každemu kto má rád kľudnú dovolenku a nie na pláži plno ľudí.
majuška22
13.07.10,16:56
My sme boli min.rok v Omiši,,vrelo odporúčam, pláže neboli vôbec preplnené,bol tam klud,dalo sa úsť aj na túru,je to na juhu na Makarskej:)
jess
13.07.10,17:21
ostrov VIR pri Zadare
Rozalka
13.07.10,17:29
Môžeš pridať z Vir-u nejaké fotky?
jess
13.07.10,17:33
Ani nie. Fotky mám v PC, ktorý nie je zapojený a nepoužívam ho, ale tu je link http://ostrov-vir.chorvatske.cz/

Ostrov je spojený s pevninou mostom. Kúsok je Zadar a pred ním sú pláže s liečivým bahnom. More teplučké s južnej strany, kúsok chladnejšie a búrlivejšie zo severnej strany. Pláže sú nepreplnené, malé, zväčša "oblázkové" s miernym vstupom do mora. Je tam aj jedna malá piesčitá a na tej severnej strane sú zväčša kamene a podmienky pre potápačov.
zalobaba
14.07.10,06:34
My sme boli min.rok v Omiši,,vrelo odporúčam, pláže neboli vôbec preplnené,bol tam klud,dalo sa úsť aj na túru,je to na juhu na Makarskej:)

som nevedela, že Omiš je na juhu Makarskej. Toto je pre mňa nová informácia, a to mám zmapovanú celú Dalmáciu.:D
zalobaba
14.07.10,06:35
som nevedela, že Omiš je na juhu Makarskej. Toto je pre mňa nová informácia, a to mám zmapovanú celú Dalmáciu.:D

Práve mestečko Omiš patrí medzi najpreplnenejšie v sezóne, veľa ľudí sa dá nachytať, na "piesočnú pláž" s výhľadom na starú cementáreň.:eek:
plavčík
14.07.10,06:41
No ak chceš kľud bez diskoték tak pozri NEMIRU - je to 4 km na juh od Omišu. Je to novostavané vilkové malé letovisko - veľmi čisté, ale nie je tam žiaden "život" iba maličký obchodík a pár domových predajcov - ak chceš ísť na disko, do obchodu či trh, tak ísť do OMIŠU - dá sa aj pohodlne pešo. My sme boli spokojný, ale je to také strmé a tak ak máš problém s chôdzov do kopca tak asi nie.

No a na ostrove BRAČ je to POSTIRA. Malebné rybárske mestečko asi 10 km od Supetaru. Tam bolo ozaj super - je tu dobrý obchod, pekáreň, raz do týždňa trh , zopár pizzérii a milý ľudia.
lujza.j
14.07.10,10:56
Práve mestečko Omiš patrí medzi najpreplnenejšie v sezóne, veľa ľudí sa dá nachytať, na "piesočnú pláž" s výhľadom na starú cementáreň.:eek:

myslíš tú "piesočnú pláž" čo fotky z pláže mi pripomínajú kúpanie v bačorine:D;) ja osobne Omiš určite nie a okrem "milióna" turistov hlavná cesta ide popod okná:(
zalobaba
14.07.10,11:00
myslíš tú "piesočnú pláž" čo fotky z pláže mi pripomínajú kúpanie v bačorine:D;) ja osobne Omiš určite nie a okrem "milióna" turistov hlavná cesta ide popod okná:(

áno, myslím tú jedinú hnusnú špinavú mestskú plažu;)
lujza.j
14.07.10,11:15
áno, myslím tú jedinú hnusnú špinavú mestskú plažu;)

inak to tam je ako omyl Jadranu:D:--- moj jeden rodinný príslušník tam chodí pravidelne ja som z toho vždy v stave:eek::eek::eek:, ale 100 ludí 100 chutí:D:--- ja by som tam mala "absťák" čistej a priezračnej vody;)
makiki
14.07.10,13:52
toto je pre odbornikov na omis :)
OMIS 2010 fotene pred tyzdnom
jess
14.07.10,13:55
neviem, kde je táto pláž v Omiši, ale ja mám tiež takú skúsenosť s preplnenou mestskou plážou ako baby vyššie v príspevkoch ...a ešte k tomu tá studená voda z pritekajúcej rieky CETINy...brrrrr


Ale toto nevyzerá na pieskovú pláž o ktorej bola reč !!!
ErikaDP
14.07.10,14:59
Stredisko BRIST , smerom dole od masta Makarska cca 40 km, nad mestečkom Gradac cca 2km.
Promajna pri Baške Vode. Baška Voda je sice v sezone dosť rušná, ale Promajna je vzdialená cca 3-4 km promenadou popri mori, preto sa da sklbiť pobyt v kľudnejšom mieste s večernými vychádzkami do rušnejšieho letoviska. Dtto aj Gradac - rušnejší, a Brist kľudnejší.
Rozalka
14.07.10,16:55
myslíš tú "piesočnú pláž" čo fotky z pláže mi pripomínajú kúpanie v bačorine:D;) ja osobne Omiš určite nie a okrem "milióna" turistov hlavná cesta ide popod okná:(

... a prejsť na druhú stranu cesty, hotový horor ...
Našťastie tadiaľ len prechádzam, ale už pri pomyslení sa mi ježia chlpy, aj na chrbte.
alaya1
14.07.10,18:38
Stredisko BRIST , smerom dole od masta Makarska cca 40 km, nad mestečkom Gradac cca 2km.
Promajna pri Baške Vode. Baška Voda je sice v sezone dosť rušná, ale Promajna je vzdialená cca 3-4 km promenadou popri mori, preto sa da sklbiť pobyt v kľudnejšom mieste s večernými vychádzkami do rušnejšieho letoviska. Dtto aj Gradac - rušnejší, a Brist kľudnejší.
Baska Voda len dost rusna?? Je v sezone strasna. Moj manzel chodit davat uteraky na plaz rano o pol 7. Inak by sme nemali miesta a boli sme tam hlava na hlave.
Marína
14.07.10,18:39
No ak chceš kľud bez diskoték tak pozri NEMIRU - je to 4 km na juh od Omišu. Je to novostavané vilkové malé letovisko - veľmi čisté, ale nie je tam žiaden "život" iba maličký obchodík a pár domových predajcov - ak chceš ísť na disko, do obchodu či trh, tak ísť do OMIŠU - dá sa aj pohodlne pešo. My sme boli spokojný, ale je to také strmé a tak ak máš problém s chôdzov do kopca tak asi nie.

No a na ostrove BRAČ je to POSTIRA. Malebné rybárske mestečko asi 10 km od Supetaru. Tam bolo ozaj super - je tu dobrý obchod, pekáreň, raz do týždňa trh , zopár pizzérii a milý ľudia.
Ak si niekto zvolí Postiru, vrelo doporučujem navštíviť Pučišća (http://www.maplandia.com/croatia/split-dalmatija/postire/) Nachádza sa tam jediná škola v HR na spracovanie bieleho bračského kameňa - Klesarska škola. Tiež cez každé prázdniny Letná hudobná škola (http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=hr&u=http://www.music-school-pucisca.com/form_2010.doc&ei=YAo-TL6ZK4SCOIjmzMwP&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=2&ved=0CCAQ7gEwAQ&prev=/search%3Fq%3Dpu%25C4%258Di%25C5%25A1%25C4%258Da%2B opera%26hl%3Dsk%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:cs:official%26channel%3Ds) mladých umelcov. Keď sme na Bole vždy si aspoň jeden večer spríjemníme hudobným zážitkom a pozrieme, čo nové vytvorili študenti z tzv. bračského mramoru.

Prikladám pár obrázkov.
lujza.j
14.07.10,19:02
Ak si niekto zvolí Postiru, vrele doporučujem navštíviť Pučišća (http://www.maplandia.com/croatia/split-dalmatija/postire/) Nachádza sa tam jediná škola v HR na spracovanie bieleho bračského kameňa - Klesarska škola. Tiež cez každé prázdniny Letná hudobná škola (http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=hr&u=http://www.music-school-pucisca.com/form_2010.doc&ei=YAo-TL6ZK4SCOIjmzMwP&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=2&ved=0CCAQ7gEwAQ&prev=/search%3Fq%3Dpu%25C4%258Di%25C5%25A1%25C4%258Da%2B opera%26hl%3Dsk%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:cs:official%26channel%3Ds) mladých umelcov. Keď sme na Bole vždy si aspoň jeden večer spríjemníme hudobným zážitkom a pozrieme, čo nové vytvorili študenti z tzv. bračského mramoru.

Prikladám pár obrázkov.
...krásne, týmto kameňom, je obložený aj Biely Dom:)
Marína
14.07.10,19:43
Zaujímavá informácia, nevedela som to.;)
zalobaba
14.07.10,19:56
toto je pre odbornikov na omis :)
OMIS 2010 fotene pred tyzdnom

toto je skôr okolie Omišu - tipujem tak Dugi Rat?
majuška22
16.07.10,14:40
som nevedela, že Omiš je na juhu Makarskej. Toto je pre mňa nová informácia, a to mám zmapovanú celú Dalmáciu.:D
Sorry myslela som na juhu pri Makarskej:)
sijericova
19.06.15,13:22
na Omis nedam dopustit. ano mestska plaz je "divocina". ale za mestom je cast Brzet a tam je to super.